Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
2

~2A

Гостин
Ако уште некој ги спомне деформираните деца на темава ќе напраам да shit hit the fan додека да ја затворат темава.
Па ти цело време дудлаш " ако нема деца? ",мене ме фаќа пролив :confused:.

Јас те прашувам зошто треба да се легализира,кога не изгледа за нормална појава.Да имаат сексуални односи мајка-син,татко-ќерка, дедо-внука, баба-внук,вујко-стрина.... каква потреба има ова за легализирање?
БООООООЛЛЛЛЛЛЛНОООООО Е!
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Па ти цело време дудлаш " ако нема деца? ",мене ме фаќа пролив :confused:.

Јас те прашувам зошто треба да се легализира,кога не изгледа за нормална појава.Да имаат сексуални односи мајка-син,татко-ќерка, дедо-внука, баба-внук,вујко-стрина.... каква потреба има ова за легализирање?
БООООООЛЛЛЛЛЛЛНОООООО Е!
А кој тоа побарал легализација, читате ли вие воопшто? Пет пати кажав дека тоа е измислица на “новинарот“ Лакмус. Никој такво нешто не побарал. Ви ја посочив и оригиналната вест, а вие пак со главата в ѕид. Декриминализација се бара, а не Легализација што е сосем различна работа.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А кој тоа побарал легализација, читате ли вие воопшто? Пет пати кажав дека тоа е измислица на “новинарот“ Лакмус. Никој такво нешто не побарал. Ви ја посочив и оригиналната вест, а вие пак со главата в ѕид. Декриминализација се бара, а не Легализација што е сосем различна работа.
Posle dekriminalizacija, doagja legalizacija.
Ne se praj na lud.



Плус, претпоставка е дека од тие врски, сакајќи или не, можно е да се случи бременост, а тука знаеме дека може да произлезе дефморација на детето.

Под таа претпоставка, не може.
Како што не можат многу работи, под претпоставка дека се големи шансите за повреда нечија и беља, така и за ова.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Posle dekriminalizacija, doagja legalizacija.
Ne se praj na lud.



Плус, претпоставка е дека од тие врски, сакајќи или не, можно е да се случи бременост, а тука знаеме дека може да произлезе дефморација на детето.

Под таа претпоставка, не може.
Како што не можат многу работи, под претпоставка дека се големи шансите за повреда нечија и беља, така и за ова.
Ѕирна дадавката?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Znaci sve otislo u bestraga...
Se prasuvam kolku debeli zivci ima Gospod i koga ke ne mavne od Zemjava...?
Mislam ednas veke da se resi problemov narecen COVEK.
Ja unistivme planetava, sve zivo zagadivme, se pravime pametni, popametni od prirodata, Bog, kako sakate narecete, sega uste i sami sebe da si se zgadime i dovolno e...naseto pomina...
 
С

сашенко

Гостин
И да овоможат и геј и инцест бракови и после идеш у ресторант и гледаш дедо запросуе внук :pos: внучко, ќе се омажиш ли за мене o_O. Мислам, не дека ќе уживам у глетката ама не е фер да им го забраниме ради тоа што не ни се свиѓа нас лично. Ако такви се родиле, ако тоа им е потреба не е фер општеството да не ги подржи. Тоа е потреба, такви се родиле, како што мене ме привлекува Џоли, девојка ми, жени воопшто, некој друг го привлекуваат мажи, па дури и од семејството негово мажи. Мој проблем ако не ми се свиѓа, исто како што е и негов ако него не му се свиѓа мојот избор. Никој нема право да им го забрани изборот на луѓето, тоа е нешто лично
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Cycle of Сreation, I hope.

We had our chance pero falló. Como fallas que deben ser eliminados de la existencia a dar espacio para algo más, nuevo, mejor. Теперь мы должны выполнјать решение Бога. Бог будет решать, когда, чтобы заменить нас с другој эксперимент.
Jeg håper dette problemet med incest og legalisering incest vil være den siste dråpen.
How many chances do we deserve. Given choice, I will ask him to send the angels to destroy us and make way for what ever comes next.
Maybe next time, God'll rethink the strategy of giving free will to lesser beings like us.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Деформирани деца. Деформирани деца. Деформирани деца.
што да се очекува друго од деформирани личности со деформисани желби и фетиши освен деформирани деца.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
што да се очекува друго од деформирани личности со деформисани желби и фетиши освен деформирани деца.
Куршум да си стегнат да не шират гадни гени за дефомирање натамошно.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
У право бил Гарфилд, да оправдуваш инцест само за да си ја оправдаш хомосекусалноста и квази либералноста, да не излезеш хипокрит на форум, стварно е болна работа.
Читаме вакви хардкор либерални сфаќања, ама ако вратиме со хардкор конзерватизам.. не било 18ти век, поминало времето за клади.
Читаме штом некој не ја прифаќа хомосексуалноста одма е заќоравен со кратки видици и све тоа. И фино генерализирање. Обожавам генерализирања. Генерализирањата се забавни.
Затоа, сите педери се сидаши. Нели?
НЕЛИ?
?!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
У право бил Гарфилд, да оправдуваш инцест само за да си ја оправдаш хомосекусалноста и квази либералноста, да не излезеш хипокрит на форум, стварно е болна работа.
Читаме вакви хардкор либерални сфаќања, ама ако вратиме со хардкор конзерватизам.. не било 18ти век, поминало времето за клади.
Читаме штом некој не ја прифаќа хомосексуалноста одма е заќоравен со кратки видици и све тоа. И фино генерализирање. Обожавам генерализирања. Генерализирањата се забавни.
Затоа, сите педери се сидаши. Нели?
НЕЛИ?
?!
Па латентни сидаши се...и џанаци.
Нели.
НЕЛИ!
Н Е Л И!

Не се тревожи Wot....еден ден се ќе дојде на свое природно место...или ќе не снема и тогаш се ќе биде конечно в ред.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Треба да се ослободат пациентите од Бардовци, Демирхисар, Демир Капија... Нема лудило, лудаци и ментално неарни, се е нормално. .
За чинот на сексуално празнење на синот со мајка му човек да каже дека е нормално е, не знам...секој најчесто во темиве тргнува од сопствените потреби, желби или фантазии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom