Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
M

Macedon1um

Гостин
Ефтов одработува за Мијалков а со самото тоа за Заев. Мислам дека со изјавата дека ѕинговци треба да му дадат медиумска покриеност, Ефтов сака да му наметни на сителовци опција дека треба да ги поддржат Левица. Тоа е со една цел, да се ситни отпорот, т.е. да се доведат Левица и ДПНЕ до точка каде гласачкото тело ќе им е исто по број.

СДСМ е машинерија со страшна логистика. Губат на рејтинг ама знаат како да го намалат и на ДПНЕ. А овие од Мицко се толку прости и без организација што се топат зо брзина на светлината. Мислам дека ако уште еднаш Заев формира влада при избори, ДПНЕ ќе паднат под 200к гласа.

Моментално двеве партии тежат нешто под 300к гласа а Левица над 100. То е голем удар за нив. Ќе има драстични промени во парламентарен состав на следни избори.
Може и преку Левица т.е Апасиев пробуваат Мијалковистите да ја направат промената внатре во Дпмне со тоа што Мицковски го обезвреднуваат на некој начин
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
За цел народ има снимке, а не па за Апасиев и компанију. Абе ја не знам како не научите, дек свите се курчит док да дојдет у позицију . Ќе се накркат мед и после заболе ги за народ. А тој за кога одработуев само они си знает. Ја мислу дек сакат да гу искористит овуј повољну ситуацију. Затој што ВМРО и СДС отсвиреле си га свое.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Апасиев моментално има повисок рејтинг и од Мицковски и од Заев, тоа е фрката, и тоа ужива рејтинг без апсолутно трошка клиентелизам позади, тоа шо е прикажан со повисок рејтинг само од Мицковски е подлога за создавање т.е зголемување на нетрпеливоста на релација ДПМНЕ/Левица, строго контролираниот медиумски наратив жестоко им се наруши, ги изваде од колосек со два пратеници.
Меѓутоа нападите врз Левица од ДПМНЕ сепак им одат во прилог на првите, се истиснува мантрата дека се нивни привезок, битен момент за добивање на поддршката од партиски неопределените.
Шпекулирам , Мицковски има приближно ист а може да се рече и незначително повисок рејтинг од Заев во реалните бројки, во истите тие каде распределувањето е доста повисоко во делот не гласам за никого, a со ова и пропорционално соодветно пониска поддршка за СДСМ и ДПМНЕ од прикажаната.Овие бројки нема шанса да се прелеат ниту кај Заев или Мицковски, а се работи на тоа од истите минимум да одат на контото на Левица.
Ова е следен чекор, досега се бавеа со угушување на внатрепартиската критика воочи локалните.
Можно е и да е точен рејтингот на муртинската гнида. Доста е приемчив за Аљбанците и за останатите малцинства. Таму би требало рејтингот да му е 80% минимум, заедно со комуњарата горе долу тоа е тоа. Печен е за Прецедател.

Еве како е поставено прашањето. Не е ни чудно што тиквата предавничка има 39 посто рејтинг.


Автоматски споено мислење:

ЕДИТ: Барав подетално за анкетата, ама најдов нешто поинтересно. Анкета од 24.6.2020:



Види ги дечкиве, ни срам ни перде за Левица 0.5% пишале. :pos: Да ве потсетам резултатот им беше 4.1% на изборите 3 недели подоцна. Што значи ,,згрешиле,, за 8 пати помалку.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Можно е и да е точен рејтингот на муртинската гнида.
Телма направи перфидна замена на тези во анкетата. Ова не е рејтинг на политичари, туку доверба. Ама малку му е на професорот.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Телма направи перфидна замена на тези во анкетата. Ова не е рејтинг на политичари, туку доверба. Ама малку му е на професорот.
Да де, јасно си стои во прашањето колку(тука со оглед на понудените одговори треба да е дали, но тие си го смениле и ова зборче на сликата) имате доверба во Заев/Мицкоски/Апасиев. Се одговара за сите одделно со да, не или не знам.
Затоа и ми падна чудно, 39 посто Заев 30% Апасиев, 28% Мицкоски, 15% Ахмети итн. Што е над 100% севкупно. Рејтинг на политичар се мери со прашање изберете еден политичар кого го поддржувате, а не дали имате доверба во овој или оној. Р од рејтинг нема во анкетата, туку е само уште една реклама за Заев, кој нормално и очекувано е на вакво прашање да биде најприемчив.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Да де, јасно си стои во прашањето колку(тука со оглед на понудените одговори треба да е дали, но тие си го смениле и ова зборче на сликата) имате доверба во Заев/Мицкоски/Апасиев. Се одговара за сите одделно со да, не или не знам.
Затоа и ми падна чудно, 39 посто Заев 30% Апасиев, 28% Мицкоски, 15% Ахмети итн. Што е над 100% севкупно. Рејтинг на политичар се мери со прашање изберете еден политичар кого го поддржувате, а не дали имате доверба во овој или оној. Р од рејтинг нема во анкетата, туку е само уште една реклама за Заев, кој нормално и очекувано е на вакво прашање да биде најприемчив.
Прво Зоки е најпопуларен, второ Апасиев е пред професорот, кој важи за многу егоистично суштество. Со вакви анкети пробуваат да минираат евентуално приближување на ВМРО-ДПМНЕ и Левица пред локални. Ама мора да им се признае дека не се лоши.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Најсмешно ми е кога ќе речат “краде гласови од Дпмне/Сдсм”. Демек тие гласови од Господ им се дадени само за нив :D
На нотар им се заверени дека цел живот ќе гласаат за една од сдс/дпне. Македонска глупа работа...
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
Inaku , profesorot mi bese asistent na fakultet. Znaci zboram asistent , pred da stane ptofa , poso neli tatko mu se penzionirase i imase genetska zamena na fakultet. Coevkot ima znaenje , ama harizma za da vodi ili demonstrira vodstvo od eden do deset e -3. Baska uste togas go mavase jak ego trip, u stilot tatko mi e gazda ma fakultetov . Koga stana ova vo vmro, si pomisliv : nekoj me jebe vo zdrav mozok i ova e skriena kamera ?
 
M

Macedon1um

Гостин
Inaku , profesorot mi bese asistent na fakultet. Znaci zboram asistent , pred da stane ptofa , poso neli tatko mu se penzionirase i imase genetska zamena na fakultet. Coevkot ima znaenje , ama harizma za da vodi ili demonstrira vodstvo od eden do deset e -3. Baska uste togas go mavase jak ego trip, u stilot tatko mi e gazda ma fakultetov . Koga stana ova vo vmro, si pomisliv : nekoj me jebe vo zdrav mozok i ova e skriena kamera ?
Јас имам информации дека во партијата кога имал состаноци со обични членови барал да го викаат војводо, така да се е кажано :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom