Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.865
И ако не приметат, ти си тука за да накодошиш. Кодишењето ти е во крвта, ништо подобро од тоа не знаеш.
Нема шо да те кодошам, такви се правилата на форумот.Ете ти кажувам од кога те банираа тука не сум прочитал навреди ни пцуење а не е дека сите се фини на форумов, јас прв приватно пцујам можеби повеќе и од тебе но ова е јавен форум со правила, зошто само на еден член да му биде дозволен да не ги почитува и да не сноси последици.Ете си се вратил и пак по старо.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Нема шо да те кодошам, такви се правилата на форумот.Ете ти кажувам од кога те банираа тука не сум прочитал навреди ни пцуење а не е дека сите се фини на форумов, јас прв приватно пцујам можеби повеќе и од тебе но ова е јавен форум со правила, зошто само на еден член да му биде дозволен да не ги почитува и да не сноси последици.Ете си се вратил и пак по старо.
Јас по никого не пцујам без да ме испровоцираат. Работата е што такви ликови како тебе или оној гревот Ширеа не можат да се справат во дискусија, и како натепани детенца одат да кодошат кај модераторите. Не ми се обраќај, не ми коментирај, и се е во ред. Види како започна и оваа дискусија. Ти се обратив, ти коментирав нешто? Те сметам за не многу бистар мочко со кој не ми се дискутира. Фино лепо игнорирај ме оти се што можеш да извлечеш од дискусија со мене е малку лично онлајн понижување.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.865
Јас по никого не пцујам без да ме испровоцираат. Работата е што такви ликови како тебе или оној гревот Ширеа не можат да се справат во дискусија, и како натепани детенца одат да кодошат кај модераторите. Не ми се обраќај, не ми коментирај, и се е во ред. Види како започна и оваа дискусија. Ти се обратив, ти коментирав нешто? Те сметам за не многу бистар мочко со кој не ми се дискутира. Фино лепо игнорирај ме оти се што можеш да извлечеш од дискусија со мене е малку лично онлајн понижување.
Па кај те спомнав ја тебе, реков само дека модераторите треба да ги запазат темите.Да дискутирам со тебе е баналано, тотално различни карактери и погледи на светот, се освен тоа да паднам и ја ниво да пцујам некој што него ни познавам ме прави мене ист како тебе а најмалку шо сакам е да сум како тебе.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Па кај те спомнав ја тебе, реков само дека модераторите треба да ги запазат темите.Да дискутирам со тебе е баналано, тотално различни карактери и погледи на светот, се освен тоа да паднам и ја ниво да пцујам некој што него ни познавам ме прави мене ист како тебе а најмалку шо сакам е да сум како тебе.
Oдеби сега, оди печи хамбургери или пријавувај по модератори, оти само за тоа те бива. Мочко еден.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.865
Oдеби сега, оди печи хамбургери или пријавувај по модератори, оти само за тоа те бива. Мочко еден.
За една и пол година со истите фори се служиш бе Ставро, неам друго шо да кажам, ае баш чекам да видиме до кога ќе останеш овој пат на форумот.
Или па ако толку ти зависи од избориве ае агетирај тука па после тоа.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
За една и пол година со истите фори се служиш бе Ставро, неам друго шо да кажам, ае баш чекам да видиме до кога ќе останеш овој пат на форумот.
Или па ако толку ти зависи од избориве ае агетирај тука па после тоа.
Па запни да ме банираат. Пријавувај го секој мој пост, во паузата помеѓе две испечени плескавици. Можеби така смрдеата од сендвичарата ќе ти изгледа помала.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
За една и пол година со истите фори се служиш бе Ставро, неам друго шо да кажам, ае баш чекам да видиме до кога ќе останеш овој пат на форумот.
Или па ако толку ти зависи од избориве ае агетирај тука па после тоа.
Се согласувам. Се имам сретнато со кретенов претходно. Член од 27 јуни, ама звучи како ветеран на форумов. Како некој ...баниран...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Се согласувам. Се имам сретнато со кретенов претходно. Член од 27 јуни, ама звучи како ветеран на форумов. Како некој ...баниран...
Еве уште еден неписимен but-hurt. Можам да ве наредам овде со тагирање сите мочковци кои по неколку пати го имате кркано од мене на форумот, па најважна работа за вас е да бидам баниран.

Трагедии.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.865
Па запни да ме банираат. Пријавувај го секој мој пост, во паузата помеѓе две испечени плескавици. Можеби така смрдеата од сендвичарата ќе ти изгледа помала.
Нема шо да запнувам Ставре, првиот пат те банираа баш поради мене оти бев упорен во тоа, буквално половина форум го навредуваше и со секој член кој не е влијателен пробуваше да го спуштиш.Ме заболе мене шо си ме навредил, ете ја на едвај 20 сум направил сума на пари, работам толку колку што не си изработил на твој 35, 6, не го кажувам ова за да се фалам, работат многу луѓе чесно и потешки работи.Така ни фунционира и државата, нешто слично како форумот, затоа викам дека проблемот не е до владите или партиите туку длабоко кај сите сфери во опшеството.Ете твојот пример е таков, со години и години терање башибозук на форумот, правење што сакаш на крајот си го доби банот шо си го заслушил.Ако не можеме да средиме еден форум како ќе ја средиме државата, баш модераторите се најгласни против системот кај нас а ете и они дозоволиле твое враќање на форумот.
Автоматски споено мислење:

Се согласувам. Се имам сретнато со кретенов претходно. Член од 27 јуни, ама звучи како ветеран на форумов. Како некој ...баниран...
Дискутирај уште некое време со него оти пак ќе биде баниран.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Ние имаме слична судбина со палестинците.
Тоа што Израел го прави во моментов, може нам да ни го прават во иднина.
Така да и јас би бил задоволем со тоа ветување, иако знаеме дека е реално колку ветувањата за подобар живот на сдсм и вмро.
Епа баш дека сме за никаде, ги немаме внатрешните проблеми уште решено, секоја година се праат муабети за федерализации и отцепување, е затоа треба да си седиме мирни, оти не сме никаков qr фактор, постоиме уште заради вољата на други.
Да бевме ние милитаристички настроени како Палестинците сега ова племе што не уценува и ни се сере на глава ќе си го знаеше местото, значи не сме ни тоа. Утре војна да има со Албанците кај нас, на која страна би застанале Хезболах? Во тие региони работите не се така црно бели како нам што ни се чинат. Не можеме ни Израел да бидеме, а треба, со оглед што сме опкружени со две муслимански држави и ги имаме и внатре инфилтрирани.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.551
Поени од реакции
21.574
Затоа што претпоставив дека не си многу бистар? И да не си, читај ме, ќе поднаучиш нешто. Ќе пишувам поедноставно за да разбереш.
Еве ја причината поради која несакам да имам дискусија со тебе.
Те читам два три дена, секоја конверзација ти завршува вака.
Не те знам од претходно, ама овие денови еден тон глупости изнапиша...

Oдеби сега, оди печи хамбургери или пријавувај по модератори, оти само за тоа те бива. Мочко еден.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Еве ја причината поради која несакам да имам дискусија со тебе.
Те читам два три дена, секоја конверзација ти завршува вака.
Не те знам од претходно, ама овие денови еден тон глупости изнапиша...
Уф, ќути добро е. Јас мислев дека едноставно не ме сакаш, а со тоа нема да можев да живеам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Абе ајде, не верувам ни дека од членството знаат што им стои во програмата, отповикување на признавање на Израел и ред такви ствари, како поништување на договорот од Преспа се наменети за прибирање на неопределени десничарски фракции. Тоа е таргетот, неопределените, и за сите нив веројатно ставиле по нешто во програмата. Треба да си тотално сулуд да веруваш во вакви работи, посебно кога под знак прашалник им виси дури и влезот во собрание.
Добро си кажува човекот (Апасиев) целата е влез во собрание. Друго е кога си внатре, кога можеш да свикуваш иницијативи, да предлагаш и спориш закони, сосема други механизми за настап и промоција имаш. Вон институционално си сведен на свикување пресови за медиуми кои што пола од нив нема ни да те пренесат или ќе ти дадат простор од 15 секунди и после иди временска прогноза и толку со тебе.
Каква врска имаат десничарски фракции?
Палестина во времето после Втората светска добиваше поддршка од комунистичките држави, поточно дел од нив - тие што се бореа за формирање на секуларна Палестина, која е најдобрата, ама и најневеројатна опција за тој простор. После 6-дневната војна Израел не само што силеџиски формираше простор кој никогаш историски не изгледал така, туку и ден денес спроведува терор врз Западниот брег и Газа, од рушење на населби со багери, градење бетонски фортификации до пуштање на солена вода за пиење затоа што ги контролира изворите.
СФРЈ не се сеќавам дали го признаваше Израел, ама дефакто беше на страната на ПЛО и Јасер Арафат со неговата фракција Фатах. Имаше многу студенти овде во Скопје и низ Југославија. ПЛО е пред се' секуларен, но антиционистички настроен, за разлика од Хамас, кој е финансиран од Саудиска Арабија и исламистичките сојузници. На очиглед на сите, Палестинците се дриблани, систематски уништени и расселени. Живеат во Јордан, Египет, заливските земји...уште Апасиев им фали и некој да им рокне атомска бомба.
Не знам што е останато од тој дух во тој регион, ама многу повеќе врска има со леви отколку десни струи, иако се нарекува палестински национализам, пошо од другата страна ционистичкото движење е фашизам пар екселанс.
За мене како човек што се сеќава на некои времиња, може и значи ова нешто, ама во моментален политички контекст, Левица мајка си бара у Палестина или Роџава - ја поддржуваа Работничката партија на Курдистан....ок, ќе стаиш некој пост на фејсбук, никому ништо, ама да се бавиш со таква надворешна политика сега е тотално непотребно и незрело. Нешто како со Тајван би било.
Такви работи може да си дозволат супер-сили, а и тие не го праат тоа веќе од идеолошки причини, туку од интерес.
Нека си ја гледаат чергата дома, да не останат пак на улица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom