Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.659
Поени од реакции
6.506
Малку да не ја претера со последниве статуси за Маричиќ? :D
И јас мислам така, колку и да се идиоти овие и да заслужуваат грди работи сепак не треба да се спуштаат на такво сељачко ниво..
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.343
Поени од реакции
1.847
Ништо не е претерано за Маричиќ. Дури малку е.
Кога некој ти се сере и ти се моча на глава, а ти го третираш како личност достојна за било каков нормален третман, придонесуваш за уште повеќе серење и мочање да добиеш, од истата таа "личност", на чие ниво не сакаш да се спуштиш.

Вакви, како овој, треба да се вреѓаат, да се плукаат, да се тепаат, на секој чекор, во секоја можна прилика, да им преседнат сите бенефити што ги добиваат од парите на тие врз чии глави се серат и мочаат.

А тие шо им ги лижат газовите на ваквите дегенерици, а ги има, и тоа многу, се најголемите гомна на планетава :гомце:
 
Последно уредено:
Член од
1 мај 2019
Мислења
23
Поени од реакции
31
Кога некој ти се сере и ти се моча на глава, а ти го третираш како личност достојна за било каков нормален третман, придонесуваш за уште повеќе серење и мочање да добиеш, од истата таа "личност", на чие ниво не сакаш да се спуштиш.

Вакви, како овој, треба да се вреѓаат, да се плукаат, да се тепаат, на секој чекор, во секоја можна прилика, да им преседнат сите бенефити што ги добиваат од парите на тие врз чии глави се серат и мочаат.

А тие шо им ги лижат газовите на ваквите дегенерици, а ги има, и тоа многу, се најголемите гомна на планетава :гомце:
Од целиов текст, само стикерчето на крај ти го разбрав :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.447
Поени од реакции
24.971
Вакви, како овој, треба да се вреѓаат, да се плукаат, да се тепаат, на секој чекор, во секоја можна прилика, да им преседнат сите бенефити што ги добиваат од парите на тие врз чии глави се серат и мочаат.

А тие шо им ги лижат газовите на ваквите дегенерици, а ги има, и тоа многу, се најголемите гомна на планетава :гомце:
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.254
Поени од реакции
4.715
Член од
24 март 2010
Мислења
13.122
Поени од реакции
19.347
Член од
24 март 2010
Мислења
13.122
Поени од реакции
19.347
Чекор до кантонизација и федерализација
Па и нова војна
Како? Бадентерово гласање веќе има. Тоа што на некој во лична карта ќе му пишува национална припадност, само ќе го растерети пописот како процедура. Државата ќе знае од која заедница колку луѓе живеат и без попис.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.212
Поени од реакции
12.939
Нешто слично има во Америка, но не конкретно етничка припадност туку боја на очи, боја на коса и раса.
И што ако се исфарбаш или носиш леќи во боја? Менуваш лична карта?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom