Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
1. Покажи култура кога некому реплицираш.
2.Темава е за Левица / Десница, секако дека овде ќе пишувам и ќе ставам линкови кои имаат поврзаност со претседателот на таа партија.
3. Не е местото во темава за тие од Охрид и Мавровка. Отвори си тема на форумов ако ти е за тие теми, секако ако не постои тема на форумов за тие случувања.
Иако има општи теми на подфорумот политика, како што се случувања во државава, или криминалци и криминални групи во државата.

Лапасиев до членството на неговата партија испраќа порака дека парите не се најбитни, но на Лапасиев му се битни штом си стекнал стан, автомобил, и којзнае колку кеш.

Лесно е некој да се прави поштена курва пред сопартијците и пред работничка класа на општествово, а во позадина се богати.
И да се работи за алфа ромео, има и во таа марка автомобили, јаки и бесни коли.
Не се само Порше, Ферари, Ролс Ројс, Астон Мартин и ред други марки на автомобили јаки и бесни коли.

Пријатен ден.
А знаеш шо возит Вицето?Порше кутриот.А Кочо си шиба со Масерати ама многу жал ми падна кога слушнав дека на рати го регистрирал!:(
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.193
Поени од реакции
18.593
Морам да забележам една тенденција што не ми е по кеиф во Левица. Не ми се дискутира за вакви тривијални работи: кола, стан, шо рекол Бачев, како би изгледал дуел со евтов, па уште некој пишал "стилот на евтов", стил може да има некој покоен сликар - евтов е платен крлеж, гомнар....јебеш тоа, со такви работи се бават штабски копуци од сдс-дпне проминенција, чија намера е дискредитација и свртување на внимание од суштината, а тоа е раскурцавање со државата, бездушно крадење, злоупотреба на функциите, меѓународна дискредитација на државава...немаме поредок, право, образование, здравство...учкари ни се вечни владетели, амбасада ни решава бандера дали да стаиме некаде. Дај боже да беше проблемот у ракавите на кошулата на Апасиев.

Да се вратам на тоа шо мислев - се' тргна со некаква пленарност, линеарна организација внатре во партијата и веќе тоа полека иде у к***ц. Сфаќам дека Апасиев влезе у парламент и дека он има најмногу прилики да се експонира, ама тоа создава и една лоша тенденција да се создава една фигура и се' да се врти околу нејзе. Тоа е една пирамида, султанска, фараонска, која како народ кој у душа е кукавица и поданик, имаме природен пристап да ја создаваме. Култ, кој си го создаваа бц и љуБчо...уште има идиоти шо мислат дека треба да се вратат истите. И од поново време паторот, кој мислеше дека е Наполеон од Ѓорче, без школо, харизма и интелигенција....муртинецов ваљда сфаќа дека е зелка, пошо ни у сдс не беше прифатен своевремено, па ни у самата партија не издејствува да биде главен. Како и да е, идејата ми е дека, ако ова е тема за партијата Левица, од 176 напишани страни до сега, на 176 страни се збори за Апасиев. Каква е таа линеарност?
Кои се другите членови на партијата, раковдството и каква е нивната активност?
Да седне еден сериозен интелектуалец да фати да го критикува образовниот систем, на пример, или здравството, има толку многу материјал да им се наебе на мафијашиве, да веќе нема да им палат тие дефокусирања со кошули, коли, станови. Има ли Левица членови од тие сфери? Не може Апасиев и со тоа да се бави, и со Устав, и со проблеми од локална самоуправа и надворешна политика....one man show, не иде така. Ако нешто ме пизди у оваа глупа држава е тоа што за кадрова политика од вицепремиерско место, до чистачка у Свирипичино, одлучува премиерот или од меѓународен коридор - автопат, до реновирање на ќенеф у некоја институција мора со премиерски амин....идиотизам.

На пример, успехот на Мост во Хрватска е само затоа што во истата беа обединети интелектуалци од разни сфери. Тука нешто не ми личи дека е баш така.
Па освен она Турчето шо беше носител во двојката, мислам дека друг и нема толку многу "поткован". Од тоа што ја гледам во партијата има доста членови, барем од Ск кои освен да помогнат со улица и протести, за вакво нешто не можат ништо да направат. Другиот пратеник од Штип некако слабо се експонира, зошто е тоа така не знам. Треба да свикуваат пресови, да бараат место по емисии, како што кажа, други членови а не Апасиев, и онака имаат симпатија кај народот, со тие теми ако ги начнат ќе им се зголемува рејтингот, едноставно ќе ги соголуваат со факти од ден на ден. Ама има време, сега се почнува тоа.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Па освен она Турчето шо беше носител во двојката, мислам дека друг и нема толку многу "поткован". Од тоа што ја гледам во партијата има доста членови, барем од Ск кои освен да помогнат со улица и протести, за вакво нешто не можат ништо да направат. Другиот пратеник од Штип некако слабо се експонира, зошто е тоа така не знам. Треба да свикуваат пресови, да бараат место по емисии, како што кажа, други членови а не Апасиев, и онака имаат симпатија кај народот, со тие теми ако ги начнат ќе им се зголемува рејтингот, едноставно ќе ги соголуваат со факти од ден на ден. Ама има време, сега се почнува тоа.
Јас очекувам интелектуалци.
Тоа не значи дека мислам на покондирени градски луѓе шо не мислат на луѓе од рурални средини, земјоделци, работници, туку на луѓе што во својата област си ја знаат работата и имаат доволно личен интегритет да не функционираат по бацигаз-систем.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.805
Поени од реакции
35.489
И јас порано сум бил и симпатизер и гласач и на вмро и на сдс. Секогаш барав нешто левичарско. И сега кога дојде да имам за кого да гласам нема кој да ме предомисли.
Се надевам и ти ќе се преиспиташ за следните избории ќе ја одбереш Левица.
Ма све сум бил и небива, сега Левица ми е последна шанса.
Какво откажување, тебе батка нема партија што не ти се свиѓа ;)
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.973
Поени од реакции
4.780

Овој Апасиев презимето му е Лапасиев :pos:

Јас одамна пишував на форумов дека Левица/ Десница е испостава магацин партија на ДПМНЕ, ете и Јанко Бачев изјавил дека ДПМНЕ ја формирале Левица/ Десница за да влечат од СДСМ гласови.


Уште па овој Лапасиев кон членството на Левица/ Десница изјавил дека парите се битни но не се најбитни.

На Лапасиев кога се обезбедил тој лично за себе со стан, со бесен автомобил и со којзнае колку скриен кеш, лесно му е да дава такви бесмислени изјави дека парите не се битни, Лапасиев се обезбедил за себеси, па сега ќе дава лажен морал со неговите глупости од статуси на социјални мрежи.

не знам чија испостава се ама дефинитивно 1/2 од шарените заврши во Левица и второ имаат најмногу ботови, кои се многу ефикасни вредат секој денар.

Да вадат од контекст и да пласират своја верзија на приказната се махери (Бачев рече дека сликањето на Димче со велосипед е пропаганда бидејќи има автомобил алфа ама овие сега веќе и ја расипаа алфата :pos:).

Никако да речат нешто за преспански, за референдум, за рекетот и СЈО, за други прашања кои се од значај туку се нешто алфа па велосипед и сл
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.736
Поени од реакции
80.121
Абе таман и сите од ДУИ да влегле во Левица, небитно. И Заев да влезе, дури.

Битно ми е да видам што ќе праават и како ќе се понашаат, во периодов што следи и тогаш кога евентуално би биле фактор некаков.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.918
Поени од реакции
84.163
Еден од најголемите сељаци на Твитер, се разбира на платен список од Бихачка да дрнда по цел ден на социјалните мрежи. Нормално ако некој има спротивни ставови од неговите одма иде на блок, нема тука дискусија. Така делува комуњара на Твитер, Васиљ, Сплинтер, Арслангиќ, Цене, Гнидана итн... Јадиш гомна за секој, притоа гледај твитот да биде што повулгарен и посељачки ако може, и дели блокови. Гебелсова пропаганда.

За Бачев одамна се знае дека е продолжена рака на СДС, глуми патриотиште како оној од ИНТЕГРА, и ги пуштаат во наместени емисии како оваа на Канал 5 (дека нитуедна друга телевизија нема да ги прими како "експерти") да тераат пропаганда.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.193
Поени од реакции
18.593
Јас очекувам интелектуалци.
Тоа не значи дека мислам на покондирени градски луѓе шо не мислат на луѓе од рурални средини, земјоделци, работници, туку на луѓе што во својата област си ја знаат работата и имаат доволно личен интегритет да не функционираат по бацигаз-систем.
Те сфаќам, ама јас мислам дека нема такво нешто не само во Левица туку многу ретко има општо и во државата, еден дел се надвор, дел купени, исто како и со обичниот народ. За Турчето ми е затоа криво што не влезе во собрание, бетер од Апасиев ќе ги дупеше.

Исто во партијата гарант у моментов има и лешинари, кои ќе чекаат вработување во прва прилика, кои не се таму за подобрување на државата и народот туку лично за себе, оние кои не фатиле позиција по сдс и дпмне, но тие сами ќе се откажат во иднина ако Апасиев остане на своето. Барем ме радува што гледам млади луѓе кои знам дека ќе излезат на улица, кои и досега излегувале, јас се надевам дека што поскоро ќе дојде и тој ден кога конечно една партија ќе предводи народен протест кој ќе биде организиран од Македонците а не од амбасади и организации.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.973
Поени од реакции
4.780
Ne se raspravaj so budala...
Prvo, ke te spusti na negovo nivo, a posle, ke te pobedi na iskustvo...
далек-долг е патот до Ѕвездите, а понекогаш води низ трње!
...на искуство или на кондиција, веџбаат цел живот, ако цитираш цитирај до крај.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Еден од најголемите сељаци на Твитер, се разбира на платен список од Бихачка да дрнда по цел ден на социјалните мрежи. Нормално ако некој има спротивни ставови од неговите одма иде на блок, нема тука дискусија. Така делува комуњара на Твитер, Васиљ, Сплинтер, Арслангиќ, Цене, Гнидана итн... Јадиш гомна за секој, притоа гледај твитот да биде што повулгарен и посељачки ако може, и дели блокови. Гебелсова пропаганда.

За Бачев одамна се знае дека е продолжена рака на СДС, глуми патриотиште како оној од ИНТЕГРА, и ги пуштаат во наместени емисии како оваа на Канал 5 (дека нитуедна друга телевизија нема да ги прими како "експерти") да тераат пропаганда.
Дрес од Ливерпул и бошњачко презиме. Имавме еден таков на форумов... :cautious:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.973
Поени од реакции
4.780
Еден од најголемите сељаци на Твитер, се разбира на платен список од Бихачка да дрнда по цел ден на социјалните мрежи. Нормално ако некој има спротивни ставови од неговите одма иде на блок, нема тука дискусија. Така делува комуњара на Твитер, Васиљ, Сплинтер, Арслангиќ, Цене, Гнидана итн... Јадиш гомна за секој, притоа гледај твитот да биде што повулгарен и посељачки ако може, и дели блокови. Гебелсова пропаганда.

За Бачев одамна се знае дека е продолжена рака на СДС, глуми патриотиште како оној од ИНТЕГРА, и ги пуштаат во наместени емисии како оваа на Канал 5 (дека нитуедна друга телевизија нема да ги прими како "експерти") да тераат пропаганда.
Како бе тоа сите знаеле дека “За Бачев одамна се знае дека е продолжена рака на СДС...“ а јас сега дознавам, до душа сега дознав и дека Руската федерација со Путин на чело го финансирала Бачев за да работи со Црпе да го внесат Северџистан во ОТАН! :yid::yid::yid:

Добро, ќе смислите ли барем една приказна која ќе биде барем интересна за читање? :pos:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Те сфаќам, ама јас мислам дека нема такво нешто не само во Левица туку многу ретко има општо и во државата, еден дел се надвор, дел купени, исто како и со обичниот народ. За Турчето ми е затоа криво што не влезе во собрание, бетер од Апасиев ќе ги дупеше.

Исто во партијата гарант у моментов има и лешинари, кои ќе чекаат вработување во прва прилика, кои не се таму за подобрување на државата и народот туку лично за себе, оние кои не фатиле позиција по сдс и дпмне, но тие сами ќе се откажат во иднина ако Апасиев остане на своето. Барем ме радува што гледам млади луѓе кои знам дека ќе излезат на улица, кои и досега излегувале, јас се надевам дека што поскоро ќе дојде и тој ден кога конечно една партија ќе предводи народен протест кој ќе биде организиран од Македонците а не од амбасади и организации.
Тој Реџеп? Гледам дека форсираа негови статуси на фејсбук пред изборите, ама не сум го слушал. Затоа прво пишав, штом стане се' да се врти околу Апасиев, сите членови, поточно, буквално се' ќе чека амин од него за секој став, па макар и формално да им стои во статут дека сите се рамноправни. На хартија и бандиве на власт имаат внатрепартиска демократија, ама суштински се гледа и какви ликови се бираат во врвното раководство, послушници, бескичмењаци, пацови. Така и за манипулација е многу лесно, затоа и се организираат оние фамозни "лидерски средби" и не се ебе шо ќе се каже во Собрание - седнуваат четворица мајмуни и носат одлуки од кои не можеме да пркнеме 30 години. Што е најтрагично, истите не застапуваат ни половина од населението.

А тоа дека нема елоквентен кадар, точно, или го има, ама е осбесхрабрен од гнасни опортунисти и лакташи и не се ни замара со политика. У принцип, тоа треба да е идејата на партијава, ако е добра намерата, а се надевам дека е.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.066
Поени од реакции
39.726
Како бе тоа сите знаеле дека “За Бачев одамна се знае дека е продолжена рака на СДС...“ а јас сега дознавам, до душа сега дознав и дека Руската федерација со Путин на чело го финансирала Бачев за да работи со Црпе да го внесат Северџистан во ОТАН! :yid::yid::yid:

Добро, ќе смислите ли барем една приказна која ќе биде барем интересна за читање? :pos:
Зар Бачев стварно не ти кажал до сега ццц. Мислев ти досега му беше главен у делот за пропаганда, редовно постираше слики како Путин јава мечка и остали работи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom