Левитација - лебдење

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
кога ке видите понатаму на клипчињата ке видите некои кај што му ги откриваат триковите
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Гледав еден Criss Angel што лебдеше од зграда на зграда....еве линк да видите
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Верувам

Еве видите овде ЛЕБДЕЊЕ ПРЕД БЕЛАТА КУЌА
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Еве го објаснувањето на мистериозното лебдење на Коперфилд преку Големиот Кањон

[media]http://youtube.com/watch?v=HzXuuppk2rg&feature=related[/media]

Па и не било толку мистериозно :)
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
jas mnogu letav porano
ama so pametot:tapp:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ова го имам видено на ТВ, не беше од типот на Зигфрид и Рој во театар или слично, туку човеков се шеташе по улица и ке собере неколку луѓе да им покаже како лебди.И лебдеше едно 10 цм над земјата, луѓето што го гледаа неможеја да веруваат
Е па вака...сум ги гледал и Дејвид Блејн и Крис Ејнџел и сите тие со ги спомнавте и тие се илузии напишете на јутјуб левитатион ревеалед и че ввидите...а тоа ја го гледаф и го учеф пред огледало се е лесно ако сакаш и сеа знам и ги лажам сите на училиште и сите така остануваа...лее камо да имаф камера да се снимаф и да пуштеф за сите шо не ми веруваа
 

The-Force

Energeia
Член од
4 април 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Kako prvo pozdrav so site kajganadzii
Dosta procitav i vidov,pa nabrzinka resiv da vi dadam nekoj tekst da citnete malce kako ide sto ide....

http://www.gigasize.com/get.php?d=5tnk0jy687b

Inaku adminot ne mi dozvoli da go iznesuvam forumov vo javnost....
Ne veruvam mnogu vo ova posto sum clen samo 2 nedeli....
I nemam nauceno kojznae sto od tamu...
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
монтажа е

извинете грешка
 
Член од
25 август 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
levitacijata e vestina koja njmnogu se korist vo indija. ima dosta yogii koi polovina od svojot zivot go posvetile na levitiranje no so toa ne pravat golema rabota.postojat8 osobini koj covekot moze "lesno da gi sovlada" no sto so toa ke se postigne?nisto. levitacija ili odenje po voda.dali imate slusnato za anima?toa e enda od8te osobi sto covekot moze da gi sovlada,da ne gi spomnuvame i drugite osobini,znaci anima e proces koga duhot od teloto moze da se namali do toj stepen sto e pomalo i od atom i taka da patuva kade saka samo so jaka kontrola zosto postojat primeri koga mysticite i ne mozele pak da sevratat vo svoite tela i taka bilet vo eden pravec.
 
B

BELIEVE ME

Гостин
ве гледам и ви се чудам уште верувате во тоа.
За жалење сте.
некој рече погоре дека ги научил триковите на лебдење од крис ангелс и давид коперфилд па тоа се само илузии.
Еве вака пред огледало неможеш да се видиш како лебдиш.
Но еве во што е трикот на лебдење застани две метра подалеку од тој што те наблудува но под агол од 45 степени но со ликот свртен накај наблудувачот и полека почни да се поткренуваш на прсти и еве ти ја левитацијата.
Во очите на наблудувачот ќе внесеш илузија дека си се подигнал едно 10 цм од земјата.

Гледав еден Criss Angel што лебдеше од зграда на зграда....еве линк да видите
и ти мислиш дека ова е вистина хехеххе а за оденњето по вода случајно од шарената крава да не е роден или господ ми изиграва.
трикот е што има тенко стакло на површината на водата и тој поленка гази по него да не го скрши се разбира.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
po apla montaza samo jas mozam da napravam
hahaahahahahahahaha
voa na adobe premiere e praeno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom