Ласерско лечење на рана на матката

Член од
4 септември 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Дали имате вакво искуство, од габична инфекција се претвора во мала раничка на матката и е препорачано ласерско лекување во скопје во Гинкомедика........
пишете ми....

Ова е јавен апел и предупредување до сите што планираат да одат на гинеколог да не одат во Гинекомедика. На сто форуми пишав, само касно, и сите го кажаа истото за оваа ординација. Имено ме уверија дека имам ЦИН 1 и дека најдобро за моето здравје е да на направам ласер кој чини 165 евра, јас исплашена, зашто прв пат бев на гинеколог го направив ласерот и сега веќе ми стана сомнително и почнав да читам по форуми интернет страници за ова и сфатив дека ме превариле на велико. Сега ќе им одам партал да ги направам, ама уште еднаш апелирам не одете таму.
ШТОТОКУ ГО НАЧЕКАВ ОВААААА..ЛЕЛЕ УЖАС
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Кои се Гинекомедика? На „Народен фронт“?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.709
Поени од реакции
19.795
Колку што е долго моето знаење ЦИН 1 не се лечи со ласер има други терапии веќе ЦИН 2 може да оди на ласер, и тоа стрикно кажувам само кај доктор Горан Димитров во Државна болница на ГАК, човекот е махер за таа тематика, и за дијагноза, терапија.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Девојко испитување на присуство на ХПВ вирус во твоето тело се врши со земање на брис од гинеколог и носење на егземпларот(примерокот) во МАНУ тоа се наоѓа кај судовите таму, значи откако ќе ги добиеш резултатите ќе знаеш дали постои или не присуство на ХПВ вирус во твоето тело,
Останатите гинеколошки или било какви ординации во државава не распологаат со соодветна опрема и лаборатории за таков вид на испитувања.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Дали имате вакво искуство, од габична инфекција се претвора во мала раничка на матката и е препорачано ласерско лекување во скопје во Гинкомедика........
пишете ми....

Ова е јавен апел и предупредување до сите што планираат да одат на гинеколог да не одат во Гинекомедика. На сто форуми пишав, само касно, и сите го кажаа истото за оваа ординација. Имено ме уверија дека имам ЦИН 1 и дека најдобро за моето здравје е да на направам ласер кој чини 165 евра, јас исплашена, зашто прв пат бев на гинеколог го направив ласерот и сега веќе ми стана сомнително и почнав да читам по форуми интернет страници за ова и сфатив дека ме превариле на велико. Сега ќе им одам партал да ги направам, ама уште еднаш апелирам не одете таму.
ШТОТОКУ ГО НАЧЕКАВ ОВААААА..ЛЕЛЕ УЖАС
Jas imam ranicka na grloto od matkata i istata ja nosam veke deset godini.Edni mi vikaa da se ostrani so laser drugi mi rekoa da pocekam posle bremenost.Dojdov vo Germanija i ovdesniot ginekolog ne mi preporaca takov tretman bas poradi toa sto nemam rodeno i mi rece toa posle porogaj.Najverojatno da ne napravat nekoja belja pa da nemozam deca da imam.A tebe ne te razbiram zosto voopsto ti napravile so laser tretman koga ednostavno mozelo i so lekovi i vaginaleti da se leci toa.Sigurna sum toa go napravile samo za da ti gi lapnat parite.Pred da dojdam ovde isto bev kaj privaten ginekolog vo Skopje za da se posovetuvam za ranickata i doktorkata mi rece treba da se gori so laser i jas i vikam dali e podobro da bide toa posle porogaj i nisto ne mi odgovori na toa.A toa kostase okolu100 evra so laserot i svativ deka saka da me izmanipulira da si stavi pari vo dzep.Covek treba da otvori dobro oci kaj i da odi kaj nas na lekar bilo da e privatno ili drzavno se e sranje vise manje.
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
10
Поени од реакции
1
katica sosema se slouvam so tebe, istoto mi go napravija i mene pred 3god, iman nenormalno golemi bolki dodeka traese laserskoto gorene na raniscka od matkata, i jas ispanicena go napraviv laserot, potoa bev kaj drugi ginikolozi i mi kazaja deka voopsto nemam nisto, i deka dokolku sum imala hpv virus ke pokazelo i sega, i deka od nego se pravat brdavici a ne ranicki... donav za silvana bidejki e od bitola deka celo vreme go pravel toa vo ordinacijata sk, samo so ke kazev bev ginikomedika doktorite znaja deka veke mi napravila laser. Od togas imam golema trauma, bolkata bese neopisliva, a i gi barav da mi gi dade rezultatite, no ne saka se nesto me matka, ZA 160 eu, me upropasti vkraj.. NIKAKO ODENJE Ginikomedika, ova ne go zboruvam samo za toa sto mene mi se sluci, tuku i za devojcinata sto istoot mu go storila, a gi ima mnogu
 
Член од
7 август 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
bev za pap test i doktorkata mi vide ranicka i rece deka mozebi e od poroduvanje (1 god, po poroduvanje) ili da pocekame na rezultatite. pap testot ispadna negativen no imase virusna infekcija i kandida . mi preporusa sekoj mesec posle dobieno 4 meseci da koristam vaginalni poliginaks i plantagin so kantarion i po 4 meseci da se javam na nov pap.dali e ova dovolno ili ispravno ve molam za mislenje. odnapred blagodaram)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom