Ласерски третман на лузни

Член од
25 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
E se nadevam deka nekoj ke mi odgovori na ova,me interesira dali nekoj ima iskustvo so ova,kolku otprilika cini i kolku e efikasno?
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Зависи за каков тип на лузни станува збор, ласер не е најсоодветен третман за буквално секој вид на лузна.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Епа за тој тип на лузни(атрофични), најсоодветен третман е вбризгување на колаген за да вдлабнатините од акните се подигнат на ниво на кожа, може да се користи и ласер но не знам со колкав успех, ако имаш само црвени дамки од акните тогаш би ти препорачала да чекаш 7 месеци до година сами да се повлечат и да не брзаш со ласерот.
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
јас имам лузни по рацете и нозете , од гребаници , од паѓање.. во вид на расекотини , и се со темна кафеава боја. може да се средат со ласерски третмани?
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
[MkD]Scout;2622774 напиша:
јас имам лузни по рацете и нозете , од гребаници , од паѓање.. во вид на расекотини , и се со темна кафеава боја. може да се средат со ласерски третмани?
Ако се стари не повеќе од 2 години тогаш јасно ми е зошто се кафеави и сами ќе се средат и ќе си станат нормална боја на кожа, ама ако се постари од 2 години тогаш изгледа си ги изложувал на сонце додека биле свежи и сега се пигментирани???
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
А знае некој третман за лузни од исекотини, колку би чинело и каде би препорачал некој да се обратам?
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
А може ли некој конкретни искуства да прикаже тука, а не само прашања да се поставуваат?
Еве нека ме стават модератор на здравје па ќе одговарам бесплатно на сите медицински прашања експерт сум за третмани на лузни:wink: ако не ќе ви кажам жиро сметка па уплаќајте пари за совети аххахха
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Ако се стари не повеќе од 2 години тогаш јасно ми е зошто се кафеави и сами ќе се средат и ќе си станат нормална боја на кожа, ама ако се постари од 2 години тогаш изгледа си ги изложувал на сонце додека биле свежи и сега се пигментирани???
Па околу година дена се стари , а сум ги изложувал на сонце , бидејки се на отворените места на рацете , летно време ,а се наоѓаат на лактите..
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Епа знаев дека си ги изложувал штом се кафеави, иначе ако можеш прати ми слика на пп или некако да ги видам па да знам какви се али ако сакаш, можеп да одиш на дерматолог да видиш што ќе ти препорачаат.
 
Член од
25 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Jas resiv da odam na lserski tretman za luzni,megutoa ne znam kade.VO dermamedika ili kaj dr. Anceski? ne znam kako rabotat ni ednite ni drugite,znae nekoj da mi kaze kade e podobro?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom