Лав vs Тигар! Кој е помоќен???

Кој е помоќен лавот или тигарот???

  • Лав

    Гласови: 23 41,8%
  • Тигар

    Гласови: 36 65,5%

  • Вкупно гласачи
    55

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
Секој во својот медиум! На суво носорогот е цар, во вода нилскиот коњ! Крокодилот е аутсајдер и во борба со лавот, тигарот, леопардот на суво и на брег. Неговата неподвижност го јаде на поле на борба!
Има еден штос, вика цар на животните е лавот, додека не се појави слонот!
Па има ситуации минимум 10-тина лавови се збираат да го напаѓаат некој голем слон... Па лавот знае да напаѓа ама педерски... Исто како 5-10 луѓе да го тепаат на еден човек. Па колку сака нека е јак не може да се справи нормално... А само еден лав да здогледа слон од далеку ќе избега и ќе ќути и ќе цмизди како „ПИЧКА ПОД КОШУЛА“...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Нислки коњ. Оти е машина за убивање. Дали чопор лавови може да утепа? да/ 1 на еден? нислки коњ без сомнеж. Стадо против чопор? Стадото врши геноцид. Тигарот е можда јак ама штосот муе е дека е соло и напаѓа од заседа. 1 на 1...поголема шанса има нилскиот коњ. Пошто тигарот нема чопор.....
Други забавни факти
-слоновите не ги рчкаат
-напаѓаат носорози
-крокодилите им се кучки
-првиот фараон на египет(од најпрвата династија
на обединет египет) бил потепан од нилски коњ/
-ескобар ги направил инвазивни во колумбија. Ретка инстанца на инвазивен вид што не е змија или е ситен/растение///
Најверојатно цицач со највисок кил каунт...
 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.062
По мене анакондата е можда најзаебаното животно. Ако се замота околу било што ќе го направи грисинки. Вилицата не, ама стисокот на анаконда кога се завива околу жртвата е најјакиот стисок од било која вилица, животно или што и да е. Башка што све може да проголта оваа грдосија, неверојатно е. Е јебига борба со анаконда и другиве животни ретко се наоѓа.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
По мене анакондата е можда најзаебаното животно. Ако се замота околу било што ќе го направи грисинки. Вилицата не, ама стисокот на анаконда кога се завива околу жртвата е најјакиот стисок од било која вилица, животно или што и да е. Башка што све може да проголта оваа грдосија, неверојатно е. Е јебига борба со анаконда и другиве животни ретко се наоѓа.
Aнакондата е животно што најмногу при битки во вода кога ќе се замота ги победува и алигаторите и крокодилите...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.062
Aнакондата е животно што најмногу при битки во вода кога ќе се замота ги победува и алигаторите и крокодилите...
Има документирани случаи каде има проголтано крокодили.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.359
Поени од реакции
7.577
Па има ситуации минимум 10-тина лавови се збираат да го напаѓаат некој голем слон... Па лавот знае да напаѓа ама педерски... Исто како 5-10 луѓе да го тепаат на еден човек. Па колку сака нека е јак не може да се справи нормално... А само еден лав да здогледа слон од далеку ќе избега и ќе ќути и ќе цмизди како „ПИЧКА ПОД КОШУЛА“...
Лаги, НОТОРНИ ЛАГИ! Лавот може да му искрши кичма на слонот ако сака ама е доволно паметен да знае дека не вреди да се поти сам за на некој Запатија да му докаже дека е најјак. Он си знае дека е најјак исто како Брус Ли што немаше потреба да оди и вистински да се тепа за да докаже дека е најјакиот човек на свет!

Пех... немој ни да го споредуваш лавот со тигарот, впрочем лавот не сака ни да си ги прља шепите со таа тигрова крв која не е достојна за шепата лавја!
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
Лаги, НОТОРНИ ЛАГИ! Лавот може да му искрши кичма на слонот ако сака ама е доволно паметен да знае дека не вреди да се поти сам за на некој Запатија да му докаже дека е најјак. Он си знае дека е најјак исто како Брус Ли што немаше потреба да оди и вистински да се тепа за да докаже дека е најјакиот човек на свет!

Пех... немој ни да го споредуваш лавот со тигарот, впрочем лавот не сака ни да си ги прља шепите со таа тигрова крв која не е достојна за шепата лавја!
Па може лав да искрши кичма на слонот, ама ако е некое слонче цицалче/новороденче...

Или пак може лав да искрши кичма на слон со маса од 3.600kg ама ако се едно 6-9 лавови...

Кај има логика/теорија лав што има максимална маса од 300kg да совлада сам еден слон со маса од 3.600kg што е во однос на масата 1:12???

Toa е исто како мало дете со тежина од 10kg да искрши кичма на некој маж со маса од 120kg...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.384
Поени од реакции
29.577
Па може лав да искрши кичма на слонот, ама ако е некое слонче цицалче/новороденче...

Или пак може лав да искрши кичма на слон со маса од 3.600kg ама ако се едно 6-9 лавови...

Кај има логика/теорија лав што има максимална маса од 300kg да совлада сам еден слон со маса од 3.600kg што е во однос на масата 1:12???

Toa е исто како мало дете со тежина од 10kg да искрши кичма на некој маж со маса од 120kg...
Исто ко да споредуваш кој е подобар Шек или Меси а играат тенис.
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
626
Поени од реакции
2.047
Знам дека не би сакал да сум во близина при такво дерби, ќе гледам на Арена ако пуштат...

Меџик VS Џордан ... ваше мислење?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom