Лабрадор Ретривер

Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.771
Поени од реакции
3.325
Лабрадор ретривер е целосното име на расата, види го и насловот.

Sent from my Huawei Honor 8x using Tapatalk
Сакам да кажам дека кучето не е ретеивер. А Лабрадор и Лабрадор Ретривер не се истите. Ретриверот спаѓа на раса под Лабрадорот.
 
Член од
6 март 2012
Мислења
11
Поени од реакции
2
Јас искрено не се разбирам толку, се водев според постови што ги прочитав тука каде се вели дека името е лабрадор ретривер.
Но тоа е најмалку важно во однос на моето прашање :)
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.353
Сакам да кажам дека кучето не е ретеивер. А Лабрадор и Лабрадор Ретривер не се истите. Ретриверот спаѓа на раса под Лабрадорот.
Погрешно. Кај нас народски Голден ретривер се вика скратено ретривер и луѓе ги мешаат. Лабрадорот (по боја може да биде жолт, чоколаден и црн) исто си е ретривер. Еве ти се сите раси што се ретривери:

upload_2019-4-11_15-26-3.png
 
Член од
20 април 2019
Мислења
35
Поени од реакции
4
Што стана со расава денес бе луѓе ?
Се гледам ниски, дебели, набиени лабрадори.
Корги ли е лабрадор ли е ?
Кај отидоа високите, робусни и мускулести лабрадори?
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Планирам да купам лабрадор за два три месеца. Која е цената? И што би ме советувале. Кучето би било во двор.
Јас имам мали чистокрвни лабрадори родени се пред 2 дена ! ги продавам по 50 евра ! ако си заинтересиран контактирај ме во порака!
 

Ibrakadabra88

Дипломиран инжинер по информатички технологии
Член од
2 декември 2007
Мислења
61
Поени од реакции
50
Еве и јас, ако има некој што продава или подарува, заинтересиран сум
 

Kajgana Shop

На врв Bottom