Купување таблет компјутер

Член од
5 август 2008
Мислења
556
Поени од реакции
180
Дали вреди да се купи вакво нешто....

http://www.set.com.mk/Proizvod.php?si=37138

или вакво...

http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=33234&id=115&l=3&q=&SupplierArticleID=TABLET-PLAYTABPRO&Action=V

Гледам доста се ефтини, за разлика од другиве скоро 10 пати поефтини, па некој што се разбира во овие работи може ли да објасни? Нели Android си е Android. Што има врска дали бил на Dell или на некој друг бренд. Мене ми е за читање интернет и занимација со Android апликации. Дајте совет.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.411
Поени од реакции
6.967
Google Nexus go ima nekade kaj nas ili uste go nema?
 
Член од
5 април 2011
Мислења
9
Поени од реакции
3
Ај прашање..Ми нудат Ајпад 2 3г + вифи 16гб скоро нов, го видов 20 000 денари. како ви изгледа цената прво и второ, има ли толку многу функционална разлика (не во екран) со ајпад 3? Да речеме да има нешто тројката што нема 2ката апликации посебни, портови УСБ ХДМИ и сл.

Некако разликата е преголема меѓу оваа цена и 3ка а не знам дали разликите се толку големи за да направам таков издаток. Не ме интересира квалитет на дисплеј, побрз процесор..тоа не верува дека ќеми направи огромна разлика. Дали има нешто друго?

Фала однапред
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ај прашање..Ми нудат Ајпад 2 3г + вифи 16гб скоро нов, го видов 20 000 денари. како ви изгледа цената прво и второ, има ли толку многу функционална разлика (не во екран) со ајпад 3? Да речеме да има нешто тројката што нема 2ката апликации посебни, портови УСБ ХДМИ и сл.

Некако разликата е преголема меѓу оваа цена и 3ка а не знам дали разликите се толку големи за да направам таков издаток. Не ме интересира квалитет на дисплеј, побрз процесор..тоа не верува дека ќеми направи огромна разлика. Дали има нешто друго?

Фала однапред
Скапо е 350 евра за iPad 2 со 16 гб на старо.

Да беше 32 гига, да се подзамислиш, али вака не го зимај.
Иначе од тројката освен дисплејот и појаката камера, нема да приметиш други големи разлики при нормално користење.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
9
Поени од реакции
3
Скапо викаш а? Па не знам ги гледам цениве на старо сите толку продаваат...Предлог од кај да земам тогаш таков за поефтино?
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
дечки предложете нешто докај 100-150 евра....претежно ми треба за онлајн кладење и пратење на резултати и да се прочита некоја вест по нетов..
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Google Nexus go ima nekade kaj nas ili uste go nema?
И ден денес го нема кај нас (и ќе го нема уште некои 2 месеци претпоставувам)... освен кај мене :)))
Нексусот во Европа ќе стигне во септември, а во продажба во Македонија ќе биде достапен почеток на октомври
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Во сет има понуда за Nexus 7, само којзнае дали има на лагер, или само фиктивно ставаат понуди..
http://set.com.mk/Proizvod.php?vrednost=10&grupa=41&si=37392
14990 денари, 16GB моделот.
Сега се јавив во сет, го немаат, може да им стасал наредната недела, или понаредната, :D Само го ставиле на сајтот така
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.623
Поени од реакции
20.892
Дали вреди да се купи вакво нешто....

http://www.set.com.mk/Proizvod.php?si=37138

или вакво...

http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=33234&id=115&l=3&q=&SupplierArticleID=TABLET-PLAYTABPRO&Action=V

Гледам доста се ефтини, за разлика од другиве скоро 10 пати поефтини, па некој што се разбира во овие работи може ли да објасни? Нели Android си е Android. Што има врска дали бил на Dell или на некој друг бренд. Мене ми е за читање интернет и занимација со Android апликации. Дајте совет.


И јас имам план вакво нешто да земам па би сакал некој што се разбира во вакви работи да објасни дали вреди да се купи....
 
П

Паган-др

Гостин
Дали вреди да се купи вакво нешто....

http://www.set.com.mk/Proizvod.php?si=37138

или вакво...

http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=33234&id=115&l=3&q=&SupplierArticleID=TABLET-PLAYTABPRO&Action=V

Гледам доста се ефтини, за разлика од другиве скоро 10 пати поефтини, па некој што се разбира во овие работи може ли да објасни? Нели Android си е Android. Што има врска дали бил на Dell или на некој друг бренд. Мене ми е за читање интернет и занимација со Android апликации. Дајте совет.
Рачунај дека ти треба издржливост на батерија, квалитет на тачот, брзина на отварање/затварање апликации итн. Ко секоја технологија е, не е се евтино да поминеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom