Купување/продавање играч

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Немора да ме персираш бе цуци :D не, сме немале искуство :)
Астори многу добри оценки има и сакам да го купам ама бараат 11 милиони, а јас немам толку. Барам некој ефтин до кај 7-8 што може да се купи а и да е млад
 

Vaseeee

Мадридиста!
Член од
24 мај 2008
Мислења
164
Поени од реакции
57
Kurt Zouma од St.Etienne 17 години ќе го земеш за 4 милиони. Потенцијал максимум.. Најдобар дефанзивец на играта после 3 сезони..
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
некој имал искуство со Адел тарабт? Гледам има уште 3 месеци од договорот па можам да го земам без пари. Иначе играм со Реал Сосиедад
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923

Ептен е себичен матер му ебам...
 
М

Мартин^

Гостин
Кој од тука знае да направи да се игра со Македонска лига ?
Мислев да бидеш менаџер на некој од тимовите што играат во Македонската лига ?
Дали постои некој таков што се разбира да ми направи вистински предизвик е да играш со нив а јас сакам ...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Кој од тука знае да направи да се игра со Македонска лига ?
Мислев да бидеш менаџер на некој од тимовите што играат во Македонската лига ?
Дали постои некој таков што се разбира да ми направи вистински предизвик е да играш со нив а јас сакам ...
па има една дата база за македонска лига на фм балкан само што не знам колку е точна. ќе ја побарам ќе ти ја пратам
 
М

Мартин^

Гостин
ок да ми дадеш обавезно линк да ја симнам и да ми кажеш каде треба точно да се стави...
ќе ти бидам заблагодарен доколку тоа го направеш ...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ок да ми дадеш обавезно линк да ја симнам и да ми кажеш каде треба точно да се стави...
ќе ти бидам заблагодарен доколку тоа го направеш ...
не работи линкот за даунлоад http://www.fm-balkan.com/forum/topic/7176-macedonia-by-fm-balkan-research-team/ почекај до четврток-петок ќе го прикачам од дома ;)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Моментално го имам Оспина, ама ми се даде можност да го земам Тер Штеген на фри трансфер и сеа сум во недоумица кој е подобар.Совет :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Моментално го имам Оспина, ама ми се даде можност да го земам Тер Штеген на фри трансфер и сеа сум во недоумица кој е подобар.Совет :)
Земај го без размислување Тер Стеген,класа голманиште е.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Со Лидс, предходнава сезона го земав Оспина на фри трансфер и до сега одлично брани, ама ми излезе сеа и Тер Штеген и се мислам дали да го потпишам него а Оспина да го шитнам, зашто сигурно нема да сака на клупа да седи оспина
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Со Лидс, предходнава сезона го земав Оспина на фри трансфер и до сега одлично брани, ама ми излезе сеа и Тер Штеген и се мислам дали да го потпишам него а Оспина да го шитнам, зашто сигурно нема да сака на клупа да седи оспина
Ако бара преголема плата Штеген батали го. Ако солиден договор што ти се свиѓа бара земи си го. Нема да има голема разлика, двата се топ. Да го немаше веќе Оспина ќе ти кажев овој да го земеш, али више коа си го земал Оспина...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Прифати договор Штеген,повеќе од Оспина бараше, ама па и помлад е и повеќе потенцијал има.И си викам батали го овој многу пари ќе ми земе, и на зафрканција почнав да се ценкам, коа го спуштив до скоро пола од тоа што го бараше:D 38к за него ми изгледа како добра зделка.Чисто информативно Оспина лапа 30к.
И кога пишувам, ми треба квалитетен Limited Defender- Stopper или било каков централен бек што е подобар од Khumalo, зашто грев ми е да го гледам Boyata како сам се мачи во одбрана, а не сум воопшто слаб, после 20 кола имам примено 19 гола, што е 3 најдобра одбрана во лигата(и 48 дадено што е најдобро во лигата)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom