Купување/продавање играч

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Сакате да купите некој играч, ама не знаете како игра и дали ќе се исплати за тие пари, што планирате да ги дадете за него. Слободно прашајте тука, сигурно ќе се најде некој, кој ќе ви помогне, да ја одберете најдобрата опција. Исто може да прашате, дали вреди да го продадете играчот од вашиот тим, за одредена сума која ја нуди друг тим.
 
Г

Гучи

Гостин
Искуства со Џеле Восен (или како и да се чита)? :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Искуства со Џеле Восен (или како и да се чита)? :)
Тој напаѓач што е така?
Ако збориме за тој.. Ја го имав земено во интер ама мислам дека беше 2017/2018 сезона и добро се покажа..
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Искуства со Џеле Восен (или како и да се чита)? :)
Зависи кој тим и која тактика. Ако играш со 2ца напаѓачи земај го, затоа што најдобро се снаоѓа со уште еден играч до него.

Напиши кој тим, која сезона и за колку пари.
 
Г

Гучи

Гостин
Сеа почињам со ПСВ, играм 4-3-1-2. Тоивонен и Мавац слабо се покажаа на пријателскиве, т.е. ужасно :) пуштив скаути за Восен и пишуваше за околу 4 мил. ке го дадат.
Или па да го земам Вилалва на позајмица?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Сеа почињам со ПСВ, играм 4-3-1-2. Тоивонен и Мавац слабо се покажаа на пријателскиве, т.е. ужасно :) пуштив скаути за Восен и пишуваше за околу 4 мил. ке го дадат.
Или па да го земам Вилалва на позајмица?
Дај му време на Тоивонен,ќе распали,а и што позиција го играш,poacher или ?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Го пробав и поучер и комплит форвард и адванст форвард, али тапа :D
Дај скриншот од формацијата да видиме,ако не го бива за таа формација да препорачаме напаѓач :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Сеа почињам со ПСВ, играм 4-3-1-2. Тоивонен и Мавац слабо се покажаа на пријателскиве, т.е. ужасно :) пуштив скаути за Восен и пишуваше за околу 4 мил. ке го дадат.
Или па да го земам Вилалва на позајмица?
Ваљда Матавж? :D
Стави ги и двајцата поучер и swap positions. Јави на крај на сезона кога ќе дадат по 25 гола ;)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Некој информации за фелипе андерсон ? 1ва сезона сум го земав гледам хот проспект е .. на крај на сезонава ке ми се придружи затоа што бил моментално на позајмица..и онака ми требаше добар среден играч и полушпиц достоен да го менува геце на AMC :)
П.С Левандовски надвор од терените од 6 до 8 недели...давајте некој добар напаѓач за поефтини пари инаку сум ја наебал..имам буџет од 4 милиони до сега ако добијам уште некој бонус плус сега на полу сезона важно да имам нешто квалитетно затоа што овој во 15 натпревари 11 гола бариос не ми изгледа како најсјајна опција барем сега за сега..
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Левандовски надвор од терените од 6 до 8 недели...давајте некој добар напаѓач за поефтини пари инаку сум ја наебал..имам буџет од 4 милиони до сега ако добијам уште некој бонус плус сега на полу сезона важно да имам нешто квалитетно затоа што овој во 15 натпревари 11 гола бариос не ми изгледа како најсјајна опција барем сега за сега..
Ѕирни ги Carlos Villanueva, Jelle Vossen, Leonard Kweuke, Leigh Griffiths.
 
Г

Гучи

Гостин
Ваљда Матавж? :D
Стави ги и двајцата поучер и swap positions. Јави на крај на сезона кога ќе дадат по 25 гола ;)
Аууу браво! одма распалија и двајцата (y)
И стварно Матавж бил овој :pos: и ин риал лајф коа глеам резултати Мавац си го читав :LOL:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ми треба млад цетрален дефанзивец до кај 3-4 милиони и да е млад
 
Г

Гучи

Гостин
Ми треба млад цетрален дефанзивец до кај 3-4 милиони и да е млад
Себастиан Торо, Ботиа, Астори, Бојата, Толои, Вилсон од Ливерпул (обично после една сезон е на трансфер листа) и у Рен има еден камерунец само незнам како се викаше :) бирај си.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Себастиан Торо, Ботиа, Астори, Бојата, Толои, Вилсон од Ливерпул (обично после една сезон е на трансфер листа) и у Рен има еден камерунец само незнам како се викаше :) бирај си.
А сте имале искуство со Деде бразилецот, од Васко Де Гама?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom