Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Некој шо порачваше од фестивалот на 11 ноември од Aliexpress му стигнаја работите? Оти јас порачав околу 10тина работи од кои само пола стигнаја на почетокот на декември а останатите нигде ги нема... :confused: Претпоставувам дека негде имат заглавено сега со holiday craze! :unsure:
И кај мене стигнаа само половината,една пратка е тргната уште на 2 декември од Шведска и уште ја нема.


Sent from my N3 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
7
Колку време е рокот за dispute на ebay?

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
7
Значи ако не ми стигне и не ми го испрати повторно да му лупнам dispute. Нов сум во интернет шопинг сеуште учам што е и како е.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Значи ако не ми стигне и не ми го испрати повторно да му лупнам dispute. Нов сум во интернет шопинг сеуште учам што е и како е.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Prvo ce go prasas zasto ne stignalo za 56 dena ako ne ti odgovori imas 4 deba za despute bidite malku korektni problemot ne e kaj niv tie sigurno go pracaat proizvodot, ako nema traking golema e verojatnosta od 99% kaj nas da si go zdiplile, 1% e verojatnost da se zagubilo vo china ili praga 8 cirih kako tranzitni posti zasto tie imaat evidencija i za obicnite pratki od cina za europe transitna posta na vrecite zbirno ima traking i tie znaat dali dosla do evropa e moznosta da se izgubi praga ili cirih e ramna na 0% do 1% znaci ostanatite 99 % e vo primnata posta 1003 kaj nas sto nemaat konttola za obicnite pratki bez traking. Nemoj da oybatas case nitu despute zasto MK za kratko ce ja trgnat od listi i celosno ce ne izoliraat za naracki

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
7
Prvo ce go prasas zasto ne stignalo za 56 dena ako ne ti odgovori imas 4 deba za despute bidite malku korektni problemot ne e kaj niv tie sigurno go pracaat proizvodot, ako nema traking golema e verojatnosta od 99% kaj nas da si go zdiplile, 1% e verojatnost da se zagubilo vo china ili praga 8 cirih kako tranzitni posti zasto tie imaat evidencija i za obicnite pratki od cina za europe transitna posta na vrecite zbirno ima traking i tie znaat dali dosla do evropa e moznosta da se izgubi praga ili cirih e ramna na 0% do 1% znaci ostanatite 99 % e vo primnata posta 1003 kaj nas sto nemaat konttola za obicnite pratki bez traking. Nemoj da oybatas case nitu despute zasto MK za kratko ce ja trgnat od listi i celosno ce ne izoliraat za naracki

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
Му пишав уште пред нова година ми одговори да се стрпам 2-3 дена. Ако и утре не стигнат ке одам до пошта да проверам па ке му пишам уште еднаш. Не сум од оние што порачуваат едно а сакат да добијат две. Само сакам да го добијам тоа за што сум платил.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Му пишав уште пред нова година ми одговори да се стрпам 2-3 дена. Ако и утре не стигнат ке одам до пошта да проверам па ке му пишам уште еднаш. Не сум од оние што порачуваат едно а сакат да добијат две. Само сакам да го добијам тоа за што сум платил.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Se razbira ce mu kaz3s deka ne si go dobil i da ti refundira za da mozes pak da go kupis istiot proizvod so nova vremenska zastita.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
7
Нема ли да биде паметно да му барам да ми го препрати производот. Бидејки тогаш беше на попуст и заштедив 3-4 долари. Ако барам рефунф ке мора да доплатам за да го купам. Брагодарам за сите совети, нов сум во интернет шопингот.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Нема ли да биде паметно да му барам да ми го препрати производот. Бидејки тогаш беше на попуст и заштедив 3-4 долари. Ако барам рефунф ке мора да доплатам за да го купам. Брагодарам за сите совети, нов сум во интернет шопингот.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
E treba da vidis uste kolu dena ti ostanuva kako garancija do 60 dena na ebay ili 180 dena na pay pal posle ako ne ti dojde da mu otvoris despute inaku ce te zafrkne

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 
Член од
14 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
7
Порачано е на 11.11.2015 има уште 5-6 дена

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom