Купувам - продавам

Член од
17 јануари 2011
Мислења
12
Поени од реакции
0
Продавам Томос бт50 трајно регистрирана има ставено машина од томос електроник 90цц ,во одлична состојба цена 350е
Photo-0011.jpg
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Продавам Томос бт50 трајно регистрирана има ставено машина од томос електроник 90цц ,во одлична состојба цена 350е
Среди си ја гаражата бе друже :)
Не замерувај, одлепив нешто
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
Барам мотор за Застава камион 650,или 83-10 таа серија.Комплет мотор,ако некој продава нека пише,местото не е битно.
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
со 100 Ks беше тој моторот ?
Да да,74кw 100 коња,тие се исти,само со туробозета тие се поразлични и 15 коња појаки,се заеба овој нашиов,баш во сезоната.Да не знаеш некој што продава.И по можност радилицата на прва специјала да е,стари мотори се тие,тешко да не се отворани.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Да да,74кw 100 коња,тие се исти,само со туробозета тие се поразлични и 15 коња појаки,се заеба овој нашиов,баш во сезоната.Да не знаеш некој што продава.И по можност радилицата на прва специјала да е,стари мотори се тие,тешко да не се отворани.
Утре татко ми ке го прашам мислам дека ми спомна дека растурил негов пријател таква застава со 100 коња мотор тазе ремонтиран ке ти пишам утре. Иначе имаме една 640 ка ама слаб е тој мотор ке иде изгледа комплет во отпад. А сеа земавме турбозета.
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
Утре татко ми ке го прашам мислам дека ми спомна дека растурил негов пријател таква застава со 100 коња мотор тазе ремонтиран ке ти пишам утре. Иначе имаме една 640 ка ама слаб е тој мотор ке иде изгледа комплет во отпад. А сеа земавме турбозета.
Готово средено е,бев во Скопје,би требало да ги знаеш Екштеин(незнам од каде си) и ја носев и радилицава,ама не чинеше таа,ја проверија,земав друга,половна на прва специјала,220 евра,од нив во Велес ми нудат нова гланц,турска 400 евра.Италијанска оригинал нова околу 1000 евра.Оваа што ја купив била оригинал италијанска,ама половна.Тоа ми беше наголем проблем радилицава.Клипњачите ги обработија нови пиксни се.Ќе ми требаат лагери,карики,хилзни,диктон на глава.Имам понуда од нив,се комплет да ми го соберат моторот,да го средат цакум пакум,со гаранција,викаат ќе работел моторот 6 саата во место и слично и тука само да го монтираме.Сепак имало завлечено.Ама па скапо некако,ама ке видиме.Со здравје да си ја возите.Пиши што си направил,секако треба и клипови да купувам.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Готово средено е,бев во Скопје,би требало да ги знаеш Екштеин(незнам од каде си) и ја носев и радилицава,ама не чинеше таа,ја проверија,земав друга,половна на прва специјала,220 евра,од нив во Велес ми нудат нова гланц,турска 400 евра.Италијанска оригинал нова околу 1000 евра.Оваа што ја купив била оригинал италијанска,ама половна.Тоа ми беше наголем проблем радилицава.Клипњачите ги обработија нови пиксни се.Ќе ми требаат лагери,карики,хилзни,диктон на глава.Имам понуда од нив,се комплет да ми го соберат моторот,да го средат цакум пакум,со гаранција,викаат ќе работел моторот 6 саата во место и слично и тука само да го монтираме.Сепак имало завлечено.Ама па скапо некако,ама ке видиме.Со здравје да си ја возите.Пиши што си направил,секако треба и клипови да купувам.
Добро бе не е поисплатливо за 3000 еврони да купиш некое комбе Мерцедес Вито (пример) и да не го прајш то кршот од камионче?
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Готово средено е,бев во Скопје,би требало да ги знаеш Екштеин(незнам од каде си) и ја носев и радилицава,ама не чинеше таа,ја проверија,земав друга,половна на прва специјала,220 евра,од нив во Велес ми нудат нова гланц,турска 400 евра.Италијанска оригинал нова околу 1000 евра.Оваа што ја купив била оригинал италијанска,ама половна.Тоа ми беше наголем проблем радилицава.Клипњачите ги обработија нови пиксни се.Ќе ми требаат лагери,карики,хилзни,диктон на глава.Имам понуда од нив,се комплет да ми го соберат моторот,да го средат цакум пакум,со гаранција,викаат ќе работел моторот 6 саата во место и слично и тука само да го монтираме.Сепак имало завлечено.Ама па скапо некако,ама ке видиме.Со здравје да си ја возите.Пиши што си направил,секако треба и клипови да купувам.
Го дал 600 евра пред некој месец. Иначе да ги знам Екштеин мн блокови глави радилици имам обработувано таму и досега не сум имал проблем секогаш коректно си завршувале работа. Е сеа за склопување не ми склапале мотор за тоа неможам да зборам :). Иначе фала и ти да си го средиш камиончето и да те тера мн години.
--- надополнето: 11 септември 2012 во 22:33 ---
Добро бе не е поисплатливо за 3000 еврони да купиш некое комбе Мерцедес Вито (пример) и да не го прајш то кршот од камионче?
Некој работи не ги собира во комбе а и кога ке го товариш кобето 5т титни ми.
Иначе како за информација Заставата ми има помалку дефекти (скоро ич ) него комбе пежо боксер мука видов со него. А заставата ја плативме 2500 евра комбето 3500 напрај есап сеа ти.
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
Добро бе не е поисплатливо за 3000 еврони да купиш некое комбе Мерцедес Вито (пример) и да не го прајш то кршот од камионче?
Не ми одговара така,комбињата нежни возила се тие,од 2 тона не верувам фазла да оди,вој 5т го товараме.Е сеа тие имаат поефтини регистрации.На камионов со се осигурање 500 евра кошта.Ако се направи сега,па грозје ќе се вози,бостан,жито,се и сешто,комбето е ограничено.Али овој и грееше,улје трошеше ептен.У јануар диктон на глава изби а празен,на -10 не чинеше од тогаш,прашање на време беше кога ке заебе.80-12 ли е кај вас Боки?
 
Член од
23 јуни 2009
Мислења
958
Поени од реакции
23
купувам цдплеер и звучници 17ки и 13ки не е битно марка вашите понуди и ако може и слика по п.п
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
Здраво сакам да купам мотор 50цц расипан (зарибан) со здраво скеле вила и тркала. Гумите не се важни ни кочниците. Однапред фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom