Купувам - продавам

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Volkswagen напиша:
Ќеш 2300-2400 најмногу спуштам, планирани ми се парите неам време за губење.

@Dzish: Да бе муце, мој е Голфот. Цела година окапав на него :) :zver: е!
Па вредело. Се гледа дека е составуван со ќеф шо се вели. Вреди секое евро што го бараш за него. Само да не го дадеш Битола. Ке ти биде криво некое шанкуре да се курчи со твојата мака верувај ми.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Ќе видиме, не ми е тоа целта. Знам дека така ќе биди кај и да го дадам.
:(

Ама јебеш животни планови пред се!
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Што бидна се наоѓа ли некој човек што продава кола до 700 евра. Нека пиши бидејки ми е итно!

*Едит: Сменато оти изгледаше глупаво!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
ice dmx напиша:
kolku davate 85 god 850ka crvena vo dobra sostojba(motor dzam)
Еве овај продава нешо. Никот му е ice dmx Друго вака тешко... Да сакаше мотор ке ти го даев одма мојот.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Dzish ...твојот е 125 така? 2-тактен или 4-тактен?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Volkswagen напиша:
Dzish ...твојот е 125 така? 2-тактен или 4-тактен?
125 дво-тактен е. За коњи не пишува во сообраќајната. Кој го интересираа може да покопа по интернетот (Cagiva Elefant 125 `86). Јас барав и најдов нешо спомнуваат околу 30 коња. Ама некако не ми е многу за вервање. Цитроен Спачак има 25 коња на 600 кубици (два цилиндри четворо-тактен). Штознам... А вака има снага невидена. Старио мој вика од МЗ 250 дека е појак, ако е 125 (тој има возено такви стари мотори, јас не, па неможам да кажам).
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
А зашо те интересира?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Онака сакав да знам. Оти имаше тема за дво-тактни...четири тактни...па чиста радозналост. Мене секогаш ме интересира, ама како што кажав, неам баш многу избор со парите:) Барем да работев некаде ...ух...
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Abe dajte kazete nekoja prodavnica bilo kade vo zemjava kade so drzat delovi za buba.Mi trebaat nekoi sitnici ama vo bitola za ziva glava nikoj ne nosi takvi delovi pa si vikam vo skopje mora da ima neso takvo.Ako nekoj znae odma neka kazuva.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
bacilo напиша:
Abe dajte kazete nekoja prodavnica bilo kade vo zemjava kade so drzat delovi za buba.Mi trebaat nekoi sitnici ama vo bitola za ziva glava nikoj ne nosi takvi delovi pa si vikam vo skopje mora da ima neso takvo.Ako nekoj znae odma neka kazuva.
Продавница незнам ама има едно човече има над 10 буби. Незнам можеби го знаеш. Кога одиш низ оризари, го поминуваш авто-отпадот Рони после него (од истата страна) има како плац и има паркирани едно 5-6 буби. Појди прашај.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Dzish напиша:
Продавница незнам ама има едно човече има над 10 буби. Незнам можеби го знаеш. Кога одиш низ оризари, го поминуваш авто-отпадот Рони после него (од истата страна) има како плац и има паркирани едно 5-6 буби. Појди прашај.
epa znam za nego ama nesaka da kaze od kaj gi nabavuva delovite.vika deka nekoj mu gi nosel,valjda od bitola e toj X ama vo site prod.za delovi prasav nikoj nenosi za buba.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
А што ти треба за буба?
Тој е полицаец и не носи делови туку вади од тие бубите. А и да носи што ти е тебе гајле од каде е? Битно да одговара делот и да ти брка работа да не се сипи.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Mene mi trebaat pragovi,znaes onie so se od po stranite gumenite a toj takvi nema novi a stari da stavis ne e toa rabota.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
bacilo напиша:
Mene mi trebaat pragovi,znaes onie so se od po stranite gumenite a toj takvi nema novi a stari da stavis ne e toa rabota.
Си бил кај Туран? Накарши о.у. Климент Охридски в населба? Тој носи делови од Грција. Можеби има таму нешто? За цена одма ти кажва. Се јавува прашва. И деловите стигаат ако ги порачаш денес за утре сабајле тука ти се.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
А зошто по мерка сам не ги изработиш кај лимар и да си ги обложиш со гума?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom