Куманово, кумановци, кумановки

F

FilipMacedon

Гостин
Еии види стварно никој не се пофалија...Срамота :):)
Кој бија нека каже, ја од тија што биле чу само позитивни мислења ваљда све е у најбољи ред.Па добро,редно е и ми да имамо коктел бар :party2:
Иначе мислеше дека цене ке бидев здраво набутани ама напротив,солидни биле.:)

А за едносмерни улице...ништо...нема више свугде сас такси идење :)
Беше,ама искрено не ми прави кеф,много гужва за толко мало место,све збуткани астали
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Нешто најбоље су едносмерни улице да не се карамо :baeh:
А у нов кафиќ не сам бија викав дек било супер и цене не биле високи, беше ли некој у Амнезију на Ѓуса немало 100 душе викав :kesa::kesa::kesa:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Епа здраво на сви. Конечно да си га најду подфорум за Куманово. Да се пријаву дека и ја сам кумановка и поздрав до сви суграѓани и суграѓанке. :helou:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Нешто најбоље су едносмерни улице да не се карамо :baeh:
А у нов кафиќ не сам бија викав дек било супер и цене не биле високи, беше ли некој у Амнезију на Ѓуса немало 100 душе викав :kesa::kesa::kesa:
Барем нема по 10 мин да се чека да пројдеш 50 метра за куде плоштад збору:)
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Ај и ја да кажу нешто од моју гледну тачку.. уствари да опишу едну топлу суботу у Куманово

Прво станување мислиш куде кафе да га фатиш.. некој иде накуде интермецо, некој агора, рупа.. еве на пример ја Принц си га фату..
За до принц мора прво ѕдче да га пројдеш и да испoштуеш некои фацке шо вечно дремев пред мба и да га поставиш оној типично досадно прашање “што правиш?“ на кое следуе типичан досадан одговор “Ништо еве“ :)
После пројдеш куде гимназију да ги испоштуеш онија фацке шо дрвив гз на оној мало смотано ѕдче и па исто..
И фала богу куде “Принц“ си.. ама прво мора паре да раситниш у онуј смотану трафику или да си купиш жвакаќе затој што овија келнерке често се жалив дека немав ситноооооооо
Седнеш у принц наручиш кежуал сладолед или одвратно чешко кафе, утепаш едн досадан сат-сат ипол такој уз досадан муабет, и после полнев да ти се закачуев другарчиња и да те прашуев за некој нов трач што мене уопште не ме интересира, и само да не ти се закачив онија досадни кучиња..
после подремеш малко на здче, пиеш воду на фонтану пројдеш куде кеј и идеш дома да утепаш едни досадни 3 сата на нет :)
Клошариш се малко у маалу, по другарке, кафиња оно ово.. и после па спремање за искачање.. амн више :)
Фатиш си гу амнезију, Low Rider, Рупа... и обавезно па.. ЅДЧЕ :):)
Куде и да си, мора да пројдеш куде ѕдче како и да е..
овој беше бш оној на доста кратко раскажано.. хххх :):)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Само не ми е јасно како од толко места Принц га најде.Толко нехигиенско,толко неуслужни људи - страшно нешто. Филџани су увек,ама увек неизмиени саглам све е толко нечисто и мизерно а и е претворено у детску градинку.
У Принц се иде најчесто кд избегаш од час па немаш куде и мора тамо од зор.
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Па добро нема ваљда да иду у рупу и да слушам “Кафана је моја судбина“. Принц га избра затој што тамо иду најчесто, а да е место за нигде.. стварно е.. људи се утепуев за да најудев место, и после кд ке најдеш нема станување едно 2 здрави сата :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ја никад не сам бија у Принц, нема ни да иду.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Па добро нема ваљда да иду у рупу и да слушам “Кафана је моја судбина“. Принц га избра затој што тамо иду најчесто, а да е место за нигде.. стварно е.. људи се утепуев за да најудев место, и после кд ке најдеш нема станување едно 2 здрави сата :)
У рупу пуштав ствари од Doors,Led zeppelin,Pink Floyd .....беше чула едн пут и нешто Архангел енд страфс... овој за преко дн збору барем уз проваѓање што сам запазила.
А навечер кд славив или појма немам што правив цепа турбошит.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
после подремеш малко на здче, пиеш воду на фонтану пројдеш куде кеј и идеш дома да утепаш едни досадни 3 сата на нет :)
Битан момент, пиеш воду на фонтану:pos::pos:
Иначе Принц ми беше интересан кд бегаше од часови, големи одмори, пред школу или после кд се собирасмо. Све на све Принц ми е бија интересан само у период около школу. Иначе коктел бар е супер, неможу да се пожалу, како и кафиќ и све остало топ е. Гужва да горе, ама ок е, нема да биде лето е на никога не му се гужва унутра. Студио е ок, само треба да се разработи, е тој ново куде кино што е још не сам била, немаше време :( Како и да е, интересан период за Куманово, хехе отворисва се пуно интересни места и стари биднуев досадни. :)
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Ај и ја да кажу нешто од моју гледну тачку.. уствари да опишу едну топлу суботу у Куманово

Прво станување мислиш куде кафе да га фатиш.. некој иде накуде интермецо, некој агора, рупа.. еве на пример ја Принц си га фату..
За до принц мора прво ѕдче да га пројдеш и да испoштуеш некои фацке шо вечно дремев пред мба и да га поставиш оној типично досадно прашање “што правиш?“ на кое следуе типичан досадан одговор “Ништо еве“ :)
После пројдеш куде гимназију да ги испоштуеш онија фацке шо дрвив гз на оној мало смотано ѕдче и па исто..
И фала богу куде “Принц“ си.. ама прво мора паре да раситниш у онуј смотану трафику или да си купиш жвакаќе затој што овија келнерке често се жалив дека немав ситноооооооо
Седнеш у принц наручиш кежуал сладолед или одвратно чешко кафе, утепаш едн досадан сат-сат ипол такој уз досадан муабет, и после полнев да ти се закачуев другарчиња и да те прашуев за некој нов трач што мене уопште не ме интересира, и само да не ти се закачив онија досадни кучиња..
после подремеш малко на здче, пиеш воду на фонтану пројдеш куде кеј и идеш дома да утепаш едни досадни 3 сата на нет :)
Клошариш се малко у маалу, по другарке, кафиња оно ово.. и после па спремање за искачање.. амн више :)
Фатиш си гу амнезију, Low Rider, Рупа... и обавезно па.. ЅДЧЕ :):)
Куде и да си, мора да пројдеш куде ѕдче како и да е..
овој беше бш оној на доста кратко раскажано.. хххх :):)
Ти имаш 16 године :baeh:

Битан момент, пиеш воду на фонтану:pos::pos:
Иначе Принц ми беше интересан кд бегаше од часови, големи одмори, пред школу или после кд се собирасмо. Све на све Принц ми е бија интересан само у период около школу. Иначе коктел бар е супер, неможу да се пожалу, како и кафиќ и све остало топ е. Гужва да горе, ама ок е, нема да биде лето е на никога не му се гужва унутра. Студио е ок, само треба да се разработи, е тој ново куде кино што е још не сам била, немаше време :( Како и да е, интересан период за Куманово, хехе отворисва се пуно интересни места и стари биднуев досадни. :)
Сложују се сс тебе за овој болдирано. А за у Наму незнам,улегна у петак,постоја 5 минута умре од вруќину и си отиде. Тој куде Кино е онакој ок,зашто нема куде да се иде на другу место.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Мене па Принц никад не ми е бија интересан, само к’д морам иду. Тамо идев сви 5-то одделенци што искачав, уствари и само за Принц знаев...
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Искочив 10 душе на едно топче сладолед и седив 2 сата..
Аааа даа за фонтану е доста битан момент затој што људи се напојуев како стоке тамо и ја увек остану жедна :(:):):):):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom