Куманово, кумановци, кумановки

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Кој вечер ?
На 5 ти нормално.Гуано ејпс,Хладно пиво и Мунспел што некад ги слушаше. :)

Штета што Култур Шок су на 2ри а тој е среда и неможу да иду. Све би било толко боље и они да су на 5 ти, за мене.Комплет.
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
5
Поени од реакции
2
Еве и ја да кажу. И ја сам од Куманово, ма да моји живив у Скопје и обично иду у Ку, да си ги видим братучеди, преко лето или зимо кд је распуст. Имам толко спомени од Куманово, као мала свако лето цел распуст, сви три месецу у куманово сам ги минувала.
Сга откд студирам на страну, едвај чекам да си дојду дома наредну недељу, па ќе појду до Куманово, обавезно!
Последан пут кд беше, знам бесмо у едн кафич, Цариград и много да бендиса. И фалиф ми сладолед и слатки од Зафир (ако још постои)..
Голем поздрав до сви кумановци и кумановке!
 

RetroKissing

Шо е овој? лол
Член од
22 јули 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Брееј, Зафир постои и ке постои још много године :D
Цариград, Харизма, Клуб, Тунел, Нама, Рупа, Кјуб(Cube), са едни од подобри места за искачање навечер. Иначе за на кафе може да се одвоив Агора, Принц, Нама, а сга е ново и Сума(има и продавнице и кафе бар) мнооого е убаво, поубави кафиња не си пија у живот, а и добри слатки и сендвичи има, хихи. Исто и продавнице у суму су најексклузивни, да се пофалимо има и Манго :D хаха. После има Риплеј, Васидора, Спрингфилд, и много много други бутици по Куманово.
Па незнам што друго да ви кажују, дојдите, видите и уверите се и сами (бреј, како некоја реклама на а1 звучи, лол :D)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Оо какв пуст Принц хигиена унутра е на 0 а келнерке колко су неуслужни тој е чудо едно. Не препоручују на никога да иде па затој на место на Принц ке га ставу Паб.Фино место,фина музика,фини људи и пред све чисто е.
 
D

DartWader

Гостин
Стварно су препотентни келнерке у принц мада не сам бија 2 године. Може да се додаде и Фамосо.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Беше ли некој од вас на Гитаријаду? .... ако сте биле.. кои ви бесва онакој нај нај?
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
5 бева Албанци, они 4 су биле... да добри бева... мене исто ми се свиѓасва и тија после њима... Тој мушко сас дугачку косу што беше вокал...марко се вика изгледа.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Да не е Мартин ?
Епаааа...незнам.. имаше вртену косу,а сас њега свиреше едн такој сас пократку и шишке имаше. Има длабок глас...ваљда знаеш за кои збору. Не тија последњи него пред њима. А и тија последњи не бева лоши.
 
D

DartWader

Гостин
Епаааа...незнам.. имаше вртену косу,а сас њега свиреше едн такој сас пократку и шишке имаше. Има длабок глас...ваљда знаеш за кои збору. Не тија последњи него пред њима. А и тија последњи не бева лоши.

Што знам у Egnatia су сви школковани музичари , освен Панкер ама и он ке иде на Џез акаедмију , плус не свирив кавери свирив си нјињи песме такој да они ми оставива највише утисак. Други бендови ми делуев много аматерски мада уопште не су лоши.

Каде е Фамосо?
.

Карши библиотеката :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom