Куманово, кумановци, кумановки

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Не се нервирај губиш лепота ;) а и мал си за нервози , и јас се зезам бе не биди сериозен одма :)
 
Член од
6 април 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
pa dobro de svati neli vide toj ":P" na kraj.. bre bre kako od skopje da si :)

aj da ne idemo offtopic mnogo..

dobar grad e kumanovo :sekss:
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Eeee Kumanovo..
Moeto tajno pribeziste od Skopje...

Pozz do site Kumanovcani i nki.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Epa drugari i drugarice.. ja sam od ku, malce sam mlad za vas.. Iam 15 godine :P Vikav me dzarto, po prezime.. Malce reklama..

Iam disko edno.. takoj za moj godine tuja u ku.. vika se dzarto. Pa ako ima nekoja takoj.. od 15-17 god sto saka da se vidimo neka navrati :)

ajde poz.. ;P
Welcome..:helou:

Абе кумановац ова е форум не е lonley heart's date - forum :)
Хахах, :pos2::pos2:

Поздрав до Куманово... Иначе куде у Ку Живите... напред КУ! :)
Куде Kymco скутери, на почеток на октомвриску :helou:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Epa drugari i drugarice.. ja sam od ku, malce sam mlad za vas.. Iam 15 godine :P Vikav me dzarto, po prezime.. Malce reklama..

Iam disko edno.. takoj za moj godine tuja u ku.. vika se dzarto. Pa ako ima nekoja takoj.. od 15-17 god sto saka da se vidimo neka navrati :)

ajde poz.. ;P
Да бе знаемо га сви кафиќ:smir:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Аии само од 15 до 17 смеев а? хехе а постари никако а? Беше тамо пред некое време и неверују дека ќе ид још некое време:pos2: смените гу музику и други работе па можда ќе навртив и постари како порано што е било.:smir:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Аии само од 15 до 17 смеев а? хехе а постари никако а? Беше тамо пред некое време и неверују дека ќе ид још некое време:pos2: смените гу музику и други работе па можда ќе навртив и постари како порано што е било.:smir:
А кој иде сга уствари у Џарто,и што музика се пушта..ја не сам ништо информирана ?:toe:
Знам едно време свирке правесва тамо...ама нема више изгледа..:uvo:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Брееј стварно, порано Џарто беше у шему, ама сга некако попушта, иначе бија сам само 5-6 пута и тој одамнааа... Некако не ни појде овај година сас кафиќи... :toe::)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
У Џарто има нови менаџери и искача братучедка ми која е прву годину у гимназију па ви видите. хехе Много гранд, много кич много пијани и мнго гужва.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
е вЧера сам га бија у Команово!
не можев да се вратам дома до 22.00 цел ден го утепав таму, ама пустото не ти се остава, убо ти е, башка мерак ..... орелски криља как да си метнех и...... Ех Кумановки!
А бе ја да прашам нешто:
Имало преку 8.000 Кумановци моментално на работа во Авганистан, тоа е солидно голем процент за град како Куманово, ме занима: што праив сви ти сами кумановке ак имамо у предвид да вечином сум мушке кои иду у Авганистан?
Кумановскиов ми оди а? Вчера сум учел 'јазик' бе еј.:majmun:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
е вЧера сам га бија у Команово!
не можев да се вратам дома до 22.00 цел ден го утепав таму, ама пустото не ти се остава, убо ти е, башка мерак ..... орелски криља как да си метнех и...... Ех Кумановки!
А бе ја да прашам нешто:
Имало преку 8.000 Кумановци моментално на работа во Авганистан, тоа е солидно голем процент за град како Куманово, ме занима: што праив сви ти сами кумановке ак имамо у предвид да вечином сум мушке кои иду у Авганистан?
Кумановскиов ми оди а? Вчера сум учел 'јазик' бе еј.:majmun:
:helou:Друг пат, да пишеш кога доаѓаш, да варимо кафе:pos2:, а и сигурно дека ќе се најде некоја кумановка..., :pos:
ПС. И да не да не, улазаш у кумановску шему...:salut:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Епа и женски идев у Ирак и Авганистан, лошо си информиран видиш. А тија што остануев, продужуев сас живот, како и пред тој и чекав си ги свои најблиски.

И лошо ти иде кумановски, тија што те училе нека те научив подобро, а куде беше ичера у Куманово или тој не се кажуе.:pos2:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Епа и женски идев у Ирак и Авганистан, лошо си информиран видиш. А тија што остануев, продужуев сас живот, како и пред тој и чекав си ги свои најблиски.

И лошо ти иде кумановски, тија што те училе нека те научив подобро, а куде беше ичера у Куманово или тој не се кажуе.:pos2:
Корзо>Рим-Парис>Мимоза(само ова го заменив со домашен амбиент)-Исто е 5 години.
Инаку немав ништо притв работата јас, него зборот ми беше дека се осеќа недостаток на мажи! Има жени у Авганистан да, али многу многу помалку од мажи, 10 према еден е соодносот одприлика!:smir:
 
Член од
6 април 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Аии само од 15 до 17 смеев а? хехе а постари никако а? Беше тамо пред некое време и неверују дека ќе ид још некое време:pos2: смените гу музику и други работе па можда ќе навртив и постари како порано што е било.:smir:
Сга е сасвим четврти газда ( кираџија )..

Нека прави што сака =) а мене ми е убаво, претезно има мое годиште, а и нема толко сељаци како у Ластраду/хациенду/клуб..

Немозу да казу дека ги нема ич, што е кафиќ у Куманово ако нема сас кога да се гураш и тепаш =))
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Znam koj e gazda i koj e menager. Ti sto mislis za toga sto e gazda tj e menager i nema vrsku sas gazdu. Ok ako ti se sviga tamo, zavisi sto trazis kd iskocis u carsiju, neli? Ja nejku da me gurav kako sto znaev da gurav, sakam da se zabavljam uz ubavu muziku i da ne se zamaram za nisto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom