Кукаст Крст/Свастика - Сила зад која се крие култ?

Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Јас го имам Кукастиот Крст на зид во мојата соба. Подржувач сум на делото на Хитлер, па затоа и го имам крстот во собата, а нема поима од каде потекнува, ниту кое е неговото значење.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Абе јас коку шо имам слушнато (незнам колку е точно) дека свастиката на хитлер била обратна оти он сакал да го заврте светот да направе промени унего.Еве и слика (моја) од манастирот св. Пантелејмон во Охрид.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Јас го имам Кукастиот Крст на зид во мојата соба. Подржувач сум на делото на Хитлер, па затоа и го имам крстот во собата, а нема поима од каде потекнува, ниту кое е неговото значење.
ме 2, али уште го неам на ѕид, го иам у пс само :helou:
@тема
знам за кукастиот крст, дека има значење на нешто свето, безпрекорно..па сеа од каде Хитлер му фрлил толку мерак..негова работа:)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
ме 2, али уште го неам на ѕид, го иам у пс само :helou:
@тема
знам за кукастиот крст, дека има значење на нешто свето, безпрекорно..па сеа од каде Хитлер му фрлил толку мерак..негова работа:)
И ти си подржувач на делото на Хитлер ? рофл.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
ме 2, али уште го неам на ѕид, го иам у пс само :helou:
@тема
знам за кукастиот крст, дека има значење на нешто свето, безпрекорно..па сеа од каде Хитлер му фрлил толку мерак..негова работа:)
Знам дека знакот значи непобедливост, супериорност. А истото тоа и Хитлер го посакувал.
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
во филмот за хитлер, мислам дека се вика Хитлер:Подем, самиот адолф на прашање што значи свастиката кратко одговара - НЕПОБЕДЛИВОСТ
таму е дадено као демек сам го нацртал и осмислил идниот знак на национал социјалистичката партија, мислам дека е тоа 1927 година, кога и баш не му било до историја и археологија
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
interesno e da se napomene deka Hitler imal simpatii kon Islamot okarakteriziruvajki ja kako voinstvena vera!
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
во филмот за хитлер, мислам дека се вика Хитлер:Подем, самиот адолф на прашање што значи свастиката кратко одговара - НЕПОБЕДЛИВОСТ
таму е дадено као демек сам го нацртал и осмислил идниот знак на национал социјалистичката партија, мислам дека е тоа 1927 година, кога и баш не му било до историја и археологија
Да сам го нацртал со помош на книги и слики за свастиката која била присутна насегаде но во подруг облик.

Хитлер само ја усовршил за свои потреби.

interesno e da se napomene deka Hitler imal simpatii kon Islamot okarakteriziruvajki ja kako voinstvena vera!
Не траскај зелени, може го кажал тоа но немал никакви симпатии, немој да го заборавиш фактот дека сакал да го снема Исламот од Европа.

Ајде да се вратиме на тема.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Не траскај зелени, може го кажал тоа но немал никакви симпатии, немој да го заборавиш фактот дека сакал да го снема Исламот од Европа .
neznam dali sakal da go snema islamot od Evropa , ama znam deka nacistite sorabotuvale so muslimani vo ww2 i go podrzuvale Mohammad Amin al-Husayni , koj se borel za sloboda na Palestina.
+ 13th Waffen mountain division of the ss handschar , koja socinuvala 20.000 vojnici koi bile muslimani, koja funkcionirala vo oblasta na bosna.
ili 21st Waffen mountain division Skenderbeg , koja bila vo albanija,kosovo i zapadna makedonija.
kukastiot krst e svet simbol vo mn.religii od dalecniot istok ,i e zastapen vo mn.kulturi , ama zosto hitler go postavil kako svoj simbol , na partijata , bidejki e simbol na arievskata rasa - koja treba da e silna i kreativna .
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Tibetski znak,samo obratno.

Na obratnata strana.

Stari tibetski kultovi.



Procitajte ja Okultnata Magija na Tretiot Rajh od Sergej Zubkov...se e objasneto.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
кукаст крст или свастика, што е сликовит начин на прикажување како се плетат кошници од слама, или како се плети животот, иначе македонски знак. Александар Македонски го употребувал, доказ биле наоди во Македонија и Египед. Ова објаснување ми го кажа едно чоече на Плаошник, магистар или докторирал на Историја.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
ЈАс го забележам тој крст во хераклеја- но знам дека тој крст не е симбол на нацизмот пред хитлер , туку хитлер си го сакалзнакотмногу и зато,инаку хитлер билуметник(завршил уметност во виена) но го вле4ело многу архитектурта и дека многу го интересирало минатото
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
ЈАс го забележам тој крст во хераклеја- но знам дека тој крст не е симбол на нацизмот пред хитлер , туку хитлер си го сакалзнакотмногу и зато,инаку хитлер билуметник(завршил уметност во виена) но го вле4ело многу архитектурта и дека многу го интересирало минатото
Завршил уметност во Ливерпул, не во Виена. Бил доста заинтересиран за архитектурата, поточно за мистичните археолошки докази како Светиот Грал и Ковчегот на заветот.
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Од многу различни работи сум слушнал дека Хитлер бил археолог и се интересирал за надприродното,откопувал пирамиди во Африка,проучувал храмови,мислам го имал копјето со кое е убиен Исус Христос или така нешто.Што имате вие слушнато?
шо збориш бе хитлер научник.
он немач 2 грама мозок. а не па некој факултет :vozbud::vozbud:!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom