Кругови низ полиња во Штипско

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
for the record, понекогаш и ветерот знае да прави чуда... :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Второто видео објаснува колку е лесно со софтвер да се направи симбол у бавча. :D
So software ne e napraen zatoa shto se gleda krugcheto i vo malata kamera shto ja drzhi na raka.
--- надополнето: 4 јули 2012 во 14:17 ---
for the record, понекогаш и ветерот знае да прави чуда... :)
Celo toa veterot? :D
Edno e da kazhesh lugjeto se i ne se vonzemjani, drugo e da kazhesh deka veterot napravil krugche <3 :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Како што можам да видам од гугл мапс, местото е прилично оддалечено од патот. Исто и мене не ми е познат тој регион, инаку би отишол да видам што точно има во полињата.
Еве ја сликата од гугл мапс

се вози по патот M5 (Штип-Кочани), кај селото Долни Балван се врти десно (патот кон археолошкото наоѓалиште Баргала), се вози околу 1 километар се додека не се стигне до фабриката мар-ева-мар (која е веднаш до патот) и после тоа отприлика уште 1.5 километри. Тука некаде треба да се исклучите од патот и да се бара тоа мистериозно поле :D . Пратив меил на двете локални штипски телевизии (кои воедно известуваат за алфа, канал5 и мтв) па ако направат некој прилог, сигурно истиот ќе биде емитуван.
Мене пак на ова ми личи на сред нива има мал дел од дрвја.

untitled.JPG
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.720
Поени од реакции
11.938
Абе гледате како се искривени линиите, ванземјани мај есс...а за другиве белосветски немам збор. Ова нашево е колку да се привлече внимание ама барем да се потруделе повеќе а вака брука :coffee:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
So software ne e napraen zatoa shto se gleda krugcheto i vo malata kamera shto ja drzhi na raka.
--- надополнето: 4 јули 2012 во 14:17 ---


Celo toa veterot? :D
Edno e da kazhesh lugjeto se i ne se vonzemjani, drugo e da kazhesh deka veterot napravil krugche <3 :D
абе ок, озбилен муабет ако тераме, да, изгледа малку пресовршено за ветер да го направил, но можно е, се дешавало и ветерот да биде толку совршен.

сепак, ние сме земја подлежна на чуда, после она со иконите, се може да се очекува. :LOL:
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Не сте правеле во градина вакви. Абе шаблон од колаж хартија лепиш на трева и жжжккк со се се испаѓа, добро само ова е малку поголемо...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Лето+распуст=премногу слободно време!
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Нова кампања за привлекување внимание од страна. Барем сум сигурен дена мпц не стои овој пат зад ова чудо.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
груевски прати го Коњо по земјоделие шо го имаш да го направи сонцето од Кутлеш во некоја нива....
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
На ова видео има 5 луѓе кои за 4 часа прават ваков круг т.е. и поголем ми изгледа.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Уште едно мистериозно видео со сомнително потекло кое експресно брзо се појави после објавувањето на видеото со мистериозните кругови на полињата во околината на Штип.

Видеото можете да го видите ТУКА!

Извор: www.motika.com.mk


Едит: Али сепак јас мислам дека е монтажа....а вие?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Уште едно мистериозно видео со сомнително потекло кое експресно брзо се појави после објавувањето на видеото со мистериозните кругови на полињата во околината на Штип.

Видеото можете да го видите ТУКА!

Извор: www.motika.com.mk


Едит: Али сепак јас мислам дека е монтажа....а вие?
Adobe After Efects ништо друго. Класична монтажа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom