Кругови низ полиња во Штипско

Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.375
Поени од реакции
5.162
Pa ne vi e li ni malku avtenticno toa sto covekot e parglajderist...Ne se zanimava so ufologija i na svojot profil ima duri 3 videa Site povrzani so paraglajderizam.

Zasto on bi se zamaral so toa?

Ako go pravel nekoj drug covek od kade znael deka ke bide snimeno i eksponirano vo javnost?
Ili Mentor Saiti ima zabegano drugarce koe e nalegnalo trevata pa ovaj go snimil toa.

Skepticizam vo se breee.

Da go videv ova na nekoj profil od zabegan ufolog kaj sto naprajl video so Karmina burana vo pozadina ajde de ke pomislev deka e mestenka.
Ali ona vi e RAW Video!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Де бе, за 10 минути си таму... Оди да видиш дали е вистина таму и дај фотки од земја, да видиме дали е косена или виткана тревата (житото), исто така - дали воопшто постои.
Видеото е снимено на 1-ви а 3 дена покасно кажуваат сомнително е.
Ако е вистина би требало сега на тоа место да има еден куп новинари од локалните телевизии ќе има и видео и слики. :)
Чекам да информират на овоа вестите па ако има ќе идам ќе изнасликам не за џабе да лутам по нивите по што од патот не се гледа која има фигура која не е. :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ги знае некој координатите, ако можам ќе отидам да видам што, како.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Пројде еуфоријата со самочистечки икони ајде сега нова глупост.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ajдееее сега па и друго видео
НЕВЕРОЈАТНО! Се возам у саботата близу Карбинци-Штип, и го снимам овоа! Дали некој знае за шо се работи?! или шо уствари се случува таму.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Досадно е на жештинава можам да го разберам..
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Додека не ги ставам Америте полињава на CNN не верувам.

Шега на страна добро би било некој кој е блиску ова да каже како изгледа од земја и како реагирал сопственикот на полето
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Координатите се 41 48` 06.95`` N 22 14` 18,29`` N, штета што на google earth снимките се од 2009 година во овој регион.
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
Кај нас ако некој политичар се опил во близина на штипско веднаш ќе имаше милион стории и новинари на секој чекор, а вакви работи многу не ги интересира.
Закон работа,незнам дали во Мкд има некој што би се занимавал да прави вакви работи :eek:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Не го знам реонот воопшто. Имаше инфо во коментарите во првото видео на јутјуб.
Не и е точно тоа на јутјуб во коментарите ни не е во Карбинци 41 48` 08.08`` N 22 14` 21,08`` Е правилни кординити кои одговараат на она од видеото. :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Не го знам реонот воопшто. Имаше инфо во коментарите во првото видео на јутјуб.
Како што можам да видам од гугл мапс, местото е прилично оддалечено од патот. Исто и мене не ми е познат тој регион, инаку би отишол да видам што точно има во полињата.
Еве ја сликата од гугл мапс

се вози по патот M5 (Штип-Кочани), кај селото Долни Балван се врти десно (патот кон археолошкото наоѓалиште Баргала), се вози околу 1 километар се додека не се стигне до фабриката мар-ева-мар (која е веднаш до патот) и после тоа отприлика уште 1.5 километри. Тука некаде треба да се исклучите од патот и да се бара тоа мистериозно поле :D . Пратив меил на двете локални штипски телевизии (кои воедно известуваат за алфа, канал5 и мтв) па ако направат некој прилог, сигурно истиот ќе биде емитуван.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VLJ

Kajgana Shop

На врв Bottom