Криптовалути - Генерална дискусија

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Кажи и на колешката да не се секира. Вакви “експерти” како крипто Стеф предвидуваат до 35$ да иде Тета! Сега и е шансата да стави се што има, оти после бул маркет кога ќе фати…
Аааа не, имаат тие експерт консултант, другар со сопругот, тој и ги поучил да инвестираат во ова :D
Последно ми зборуваше типот за диверзификација во крипто, не поминаа неколку недели, како курдиса да оди надоле биткоин, отидоа сите и толку од диверзификацијата :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.630
Аааа не, имаат тие експерт консултант, другар со сопругот, тој и ги поучил да инвестираат во ова :D
Последно ми зборуваше типот за диверзификација во крипто, не поминаа неколку недели, како курдиса да оди надоле биткоин, отидоа сите и толку од диверзификацијата :D
ova diverzifikacija VO KRIPTO e najjako... aj sto se kockas ok, ali pazi sega se kockas ne na edna glupost nego na mnogu se so vistinski pari :toe:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
stefus... jas sfakam deka ti nemas gajle ama imaj na um deka tie sto drzat sitnis u kripto ke treba struja da si platat naskoro.... a takvi mini investitori imas dosta...
Мали инвеститори ќе инвестираат малку големи многу. Крипто е поволотилно и треба помалку во него. Има голема предност над други асети баш во таа волотилнист зошто без левериџ и маргин може да се добијат големи промени во состојбата. Ок си е асетот ако знаеш да менаџираш портфолио може е и најдобар од сите или еден од најдобрите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.630
Мали инвеститори ќе инвестираат малку големи многу. Крипто е поволотилно и треба помалку во него. Има голема предност над други асети баш во таа волотилнист зошто без левериџ и маргин може да се добијат големи промени во состојбата. Ок си е асетот ако знаеш да менаџираш портфолио може е и најдобар од сите или еден од најдобрите.
ne sfakas... so napusatanje na malite investitori marketot poleka gubi popularnost i likvidnost... plus stanuva polesen za reguliranje a i politicki doagame do tocka kade e povolno da se intervira...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
ne sfakas... so napusatanje na malite investitori marketot poleka gubi popularnost i likvidnost... plus stanuva polesen za reguliranje a i politicki doagame do tocka kade e povolno da se intervira...
Моментално не поседувам крипто но би купил во иднина очекувам добри приноси. Само тоа знам.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Пропаднало крипто или не Едно е сигурно , на сите ви е криво исто и мене шо не купивме и не пробавме пред 6-7 години кога биткоинтот и етериумот беа практично џабе ! запрашајте се дали би го повториле истото ако ви испадне слична шанса ????
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Да бе ете го пропаѓа, некни у менувачница ми велат... повеќе ќар имам од крипто отколку од париве шо ги менувам :pos:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Да бе ете го пропаѓа, некни у менувачница ми велат... повеќе ќар имам од крипто отколку од париве шо ги менувам :pos:
Па шо не му кажеш да затвори менувачницата, што се замара со фиат валути? :pos:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Да бе ете го пропаѓа, некни у менувачница ми велат... повеќе ќар имам од крипто отколку од париве шо ги менувам :pos:
Па наравно дека има ќар кога мењава по моментален курс+ провизија! Баш тие мидлмен се најпаметни.
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
170
Поени од реакции
82
Zdravo sakam da prasam napraviv widrow na pari pred pola godina, mislam deka ne napraviv nikakov profit ke treba li da se plate danok i kako da se napravi toa za da si rascistam so smetkite
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Како беше, биткојнот беше хеџ над сите хеџови, месијата што ќе ви ги куртули парите за време на криза? :pos:

200 бона ќе идеше гомново, само едната нула се изгубила по пат :D

1663141655356.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom