Криптовалути - Генерална дискусија

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.813
Поени од реакции
4.075
Оди горе кај што пишува Buy Crypto EUR и избери Bank Deposit. После избереш Bank Transfer (SEPA), десно внесеш сума и Continue. После тоа ќе ти даде податоци на кој ТРР да накажеш.

Иначе секако треба прво да верифицираш акаунт.
Ноуп. Declined.
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
47
Поени од реакции
12
Ако може некој да објасни која е разликата помеѓу bep2 и bep20 (Binance smart chain) техничките стандарди кај бајнанс . Дали е нешто што може да се избира зашто кај некои валути има и од двете и зошто/кога би се избрале едното или другото?

erc20 е стандард за етриум платформите. Што ако се купи валута со етериум стандард а сакаме да ја ставиме во Труст валет? На што треба да се внимава при трансфери да не се направи грешка со техничкиве стандарди
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
47
Поени од реакции
12
Дали знае некој што е причината зошто бара Binance 20 Vet fee за withdrawal на вкупно 100 Vet на Труст валет и како да знам однапред која платформа е несоодветна за одредена валута. Или до Валетот е?
 
Член од
22 март 2019
Мислења
138
Поени од реакции
321
Знам за XRP исто прави и ти зима 20 за отворање нов валет, можеби е исто и за VET а можеби и трансакцијата е толку.

Имаш ли причина зашто би префрлал на труст? Нека стојат на бинанс.
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
47
Поени од реакции
12
Знам за XRP исто прави и ти зима 20 за отворање нов валет, можеби е исто и за VET а можеби и трансакцијата е толку.

Имаш ли причина зашто би префрлал на труст? Нека стојат на бинанс.
Сепак е fee за тренасакција, не е one time fee како за XRP
Поризично е да стојат на бинансе заради хакирање, треба да се префрлат во валет.
 
Последно уредено:
Член од
26 мај 2018
Мислења
9
Поени од реакции
6
Дечки, шо мислење имате за ICP? Бајаги скапичко е. Доста иновативно се гледа, но зависи колку идејата ќе биде широко прифатена. Ма да има солидна инвестициона позадина.
Да се купФа? :D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.267
Поени од реакции
4.948
Виталик ги еба шиткоините? Со оваа акција цела берза ја повлече надоле...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.267
Поени од реакции
4.948
Што се десило?
Па ги менувал тие шиба, елон и компанија што му беа подарени пошто му зголемувало fees на етер и донирал милиони на Индија во шиба, па крешнаа... Може ќе се вратат наредниве денови...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.447
Поени од реакции
3.130
Што реков...Ќе биде интересно.
Автоматски споено мислење:

Јас не би чувал Крипто сега подолго од 3-4 месеци. Ќе има многу турбуленции и падови наскоро.
Автоматски споено мислење:

За 3-4 месеци цената ќе биде има пад од окулу од над 30%. Тоа е мојата прогноза. Ќе има добра шанса за влез сега оваа година или две сега се продава.
Денес бит -9% сега за сега.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.888
Поени од реакции
10.238
Хедџ фондовите обожаваат меури, затоа што можат да ги шортаат до смрт.

Ќе ги шортаат дигиталниве валути, затоа што сите се меури, кој што не вредат пет пари.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.016
Поени од реакции
3.381
Ада Кардано стигна 2 долари.
Што мислите наредниве месец дена ќе расте уште или ќе падне малце?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom