Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Ова e сигурно поради Елон Муск што ке гостува во SNL вечерва? Требаше да купам доге пред некој ден и да го продадам за добар профит ама мислам шансата е испуштена

Видите го неговиот последен твит..слика со доге и се ке ви биде јасно , ке направи големи пари со овој потег
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Јас не би чувал Крипто сега подолго од 3-4 месеци. Ќе има многу турбуленции и падови наскоро.
 
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
27 април 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас не би чувал Крипто сега подолго од 3-4 месеци. Ќе има многу турбуленции и падови наскоро.
Мислам дека грешиш. Bull маркетот е во ек, и се очекува да трае многу подолго.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Мислам дека грешиш. Bull маркетот е во ек, и се очекува да трае многу подолго.
За 3-4 месеци цената ќе биде има пад од окулу од над 30%. Тоа е мојата прогноза. Ќе има добра шанса за влез сега оваа година или две сега се продава.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
207
Поени од реакции
62
Dali fizicko lice od MK mozi da inverstira vo akcii na stranski berzi ili vo ETF?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Мислам дека грешиш. Bull маркетот е во ек, и се очекува да трае многу подолго.
Кој очекува дека ќе трае подолго? Кои се параметрите по кои е направена таа предикција и калкулација? Каде може да провериме графици и анализи кои го поткрепуваат ова?


Секој што ќе ти каже дека е способен да предвиди крипто те ЛАЖЕ! Тие јутјуберите ако навистина се способни толку да предвидат нема да дремат на јутјуб и да снимаат видеа. Последниве месеци почнавме да истражуваме во овој дел со цел да моделираме алгоритми за предикција и автоматско тргување и буквално не е возможно да предвидиш што ќе се дешава, надвор е вон секоја реална математика. Еден мочан твит на Илон или на некоја слична фаца е главниот драјв за валутите да растат и секој можен скандал истите да паднат.

Со зголемување на вакцинацијата и разлабавување на мерките во светот може да оди само надоле, огромни суми на пари без пикнати ради страв и што немаше реални бизниси каде да се инвестираат.

Еве јас ти викам дека очекувам во Септември да не е повеќе од 45 000 усд, бидејќи очекувам мерките во светот да се разлабавуваат и бизнисите повторно да дигаат глава. Дали мојата предикција е точна? Никој не може да ти каже, може да грешам, и со 2 твитови на Илон многу луѓе да се намамат и да инвестираат, или пак да ги стегне некоја од владите и да ги брка за криминал (пример за money laundering), и во помалку од месец да падне под 15к долари за парче.
 
Член од
21 јуни 2020
Мислења
24
Поени од реакции
18
Dali fizicko lice od MK mozi da inverstira vo akcii na stranski berzi ili vo ETF?
Тргување со странски хартии од вредност и недвижности https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=23511&share_tid=102390&url=https://forum.kajgana.com/index.php?threads/Тргување-со-странски-хартии-од-вредност-и-недвижности.102390/&share_type=t&link_source=app


Sent from my iPad using Tapatalk
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.333
Поени од реакции
3.255
Ok..... Moze sega da zapochneme so ismejuvanje na doge holderi?

1620581392070.jpg
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Ми треба помош околу бајнанс. Не можам да напраам депозит ниту да купам нешто со дебитна (ЕУ банка). Уствари не ми дава ни прилика да ги внесам податоците од картичката. Нов сум на бајнанс и не ми е јасно што правам погрешно. Што е проблемот?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Ми треба помош околу бајнанс. Не можам да напраам депозит ниту да купам нешто со дебитна (ЕУ банка). Уствари не ми дава ни прилика да ги внесам податоците од картичката. Нов сум на бајнанс и не ми е јасно што правам погрешно. Што е проблемот?
Па ваљда ти пишува некоја грешка. Како пробуваш да направиш депозит и што ти се појавува? Имај на ум дека со некои картици од некои банки не поминува, ама ти викаш дека воопшто не стигнуваш до тој чекор - затоа пиши подетално што се случува ако очекуваш конкретен одговор :)
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Па ваљда ти пишува некоја грешка. Како пробуваш да направиш депозит и што ти се појавува? Имај на ум дека со некои картици од некои банки не поминува, ама ти викаш дека воопшто не стигнуваш до тој чекор - затоа пиши подетално што се случува ако очекуваш конкретен одговор :)
Screenshot_20210509_211730.jpg
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ми треба помош околу бајнанс. Не можам да напраам депозит ниту да купам нешто со дебитна (ЕУ банка). Уствари не ми дава ни прилика да ги внесам податоците од картичката. Нов сум на бајнанс и не ми е јасно што правам погрешно. Што е проблемот?
Оди горе кај што пишува Buy Crypto EUR и избери Bank Deposit. После избереш Bank Transfer (SEPA), десно внесеш сума и Continue. После тоа ќе ти даде податоци на кој ТРР да накажеш.

Иначе секако треба прво да верифицираш акаунт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom