Криминалци и криминални групи во МК

Член од
26 декември 2020
Мислења
182
Поени од реакции
264
Интересно е што Веруш малиот кажува дека БЦ го има убиено Мијалков стариот. Дека татко му професорот имал документи, материјали од убиството во хотелска соба, иако официјално загинал во сообраќајна несреќа.

Кој знае какви намештаљки биле тие и какви мутни работи имало во 90тите што ние воопшто не ги знаеме.
Mora li da zna3s klosar
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
3
Zaev vika vo videoto saso prima droga i se snimal. Valjda ima snimka kako koristi ili prima pratka.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Интересно е што Веруш малиот кажува дека БЦ го има убиено Мијалков стариот. Дека татко му професорот имал документи, материјали од убиството во хотелска соба, иако официјално загинал во сообраќајна несреќа.

Кој знае какви намештаљки биле тие и какви мутни работи имало во 90тите што ние воопшто не ги знаеме.
Веруш малиот тие што го познаваат кажуваат дека дневна рутина му се обложувалници и ништо друго :D а не па криминали и драми како порано... За шпиунските игри јасно е, почеток и крај немаат тие приказни.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Интересно е што Веруш малиот кажува дека БЦ го има убиено Мијалков стариот. Дека татко му професорот имал документи, материјали од убиството во хотелска соба, иако официјално загинал во сообраќајна несреќа.

Кој знае какви намештаљки биле тие и какви мутни работи имало во 90тите што ние воопшто не ги знаеме.
Se zborese deka Arkan ja predizvikal soobrakajkata na Jordan pukajki od zhbun sokrien, a posle lekarite na udba ja dovrsile. Po naredba od Stane Dolanc ??.Sasho sam zborel deka koga togas ke se odmazdi. Se zbori deka go pomognal i skrivanjeto na lugje na Gagi posle ubistvoto na Arkan. A vistina kako denes pamtam ko mu zborea na brat mu od Mijalko pred Zebra tamu posle nivno sledenje berza. Mu vikaa kazi mu na brat ti neka gi otkaci srbite neka ne gi krie u stan, ke dojdat lugje od belgrad arkanovci cela zgrada ke ja raznesat. Sto se desi i dali bea povrzani so ova ili bea tie sto go granatiraa Cubrilo na Marce Tushevski likvidatorot neznam.
Автоматски споено мислење:

Branko vo toa vreme bese elektroinziner i najvise sto mozel da utepa e da ja utepa M.rka Vel.novska od dupenje i toa na rabotna masa ko sto kazuvaat.
Verush u toa vreme si igral so mastersi hi men i skeletor.
 
Последно уредено:
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
382
Se zborese deka Arkan ja predizvikal soobrakajkata na Jordan pukajki od zhbun sokrien, a posle lekarite na udba ja dovrsile. Po naredba od Stane Dolanc ??.Sasho sam zborel deka koga togas ke se odmazdi. Se zbori deka go pomognal i skrivanjeto na lugje na Gagi posle ubistvoto na Arkan. A vistina kako denes pamtam ko mu zborea na brat mu od Mijalko pred Zebra tamu posle nivno sledenje berza. Mu vikaa kazi mu na brat ti neka gi otkaci srbite neka ne gi krie u stan, ke dojdat lugje od belgrad arkanovci cela zgrada ke ja raznesat. Sto se desi i dali bea povrzani so ova ili bea tie sto go granatiraa Cubrilo na Marce Tushevski likvidatorot neznam.
Автоматски споено мислење:

Branko vo toa vreme bese elektroinziner i najvise sto mozel da utepa e da ja utepa M.rka Vel.novska od dupenje i toa na rabotna masa ko sto kazuvaat.
Verush u toa vreme si igral so mastersi hi men i skeletor.
аркан колку шо знам беше близок со милаков имаја заедно зделки со шверц на оружје бар така збораше палчо
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ?

January 19, 2021

 
M

Macedon1um

Гостин
Интересно е што Веруш малиот кажува дека БЦ го има убиено Мијалков стариот. Дека татко му професорот имал документи, материјали од убиството во хотелска соба, иако официјално загинал во сообраќајна несреќа.

Кој знае какви намештаљки биле тие и какви мутни работи имало во 90тите што ние воопшто не ги знаеме.
Јас колку што разбрав Веруш јуниор кажува дека човекот што му ги дал информациите на татко му за убиството на Мијалков стариот дека е од БЦ бил убиен во хотелска соба
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.122
Поени од реакции
25.505
Јас колку што разбрав Веруш јуниор кажува дека човекот што му ги дал информациите на татко му за убиството на Мијалков стариот дека е од БЦ бил убиен во хотелска соба
Се тоа супер, уште да не бил Бранко во 1991ва млад изгубен претседател на СДСМ, што гледа како да ја зграби власта, и прави конекции и пријателства со значително постари групи од него.

Ама Верушевски јуниор е познат како голем патриот, што би рекол Мицкоски, и крајно веродостојна личност, па сосема возможно Бранко, на 29 години, со само партиска функција да има убиено министер за внатрешни работи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.868
Поени од реакции
14.537
Мијалков до пред 4-5 години не знаеше со сигурност за што се работи со сообраќајката на татко му, и се обрати за стручна помош кај експерт од таа област со кој јас соработувам во областа на вештачењата(електрика). повеќе од тоа не би кажувал...иако лично имам многу против сашето
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.842
Поени од реакции
1.653
Мијалков до пред 4-5 години не знаеше со сигурност за што се работи со сообраќајката на татко му, и се обрати за стручна помош кај експерт од таа област со кој јас соработувам во областа на вештачењата(електрика). повеќе од тоа не би кажувал...иако лично имам многу против сашето
Твое мислење ,мештаљка или несреќа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.868
Поени од реакции
14.537
Твое мислење ,мештаљка или несреќа.
за оваа приказна сум се консултирал и со поранешен разузнавач од военото разузнавање(има посетувано и курсеви на ЦИА), и по негово мислење ова е школски пример како од учебниците за атентат .

најбитното во оваа работа е местото на случување-надвор од државата:идеално за вакви сценарија

Сашо лично барајќи стручно мислење од еминентен вештак, самиот искажува сомнеж и сака лично да знае што се случило

За овој случај најмногу лично се изненадувам и тоа секоја ден.....бидејќи никој ама НИКОЈ во ,,нашата,, држава не го посочува претењето на стариот Мијалков од собраниската говорница.

Лично се сеќавам како со прст се закануваше кон првите редови во собранието, со зборовите (од сеќавање)-сите вас ќе ве уапсам.....

другото е историја
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.842
Поени од реакции
1.653
за оваа приказна сум се консултирал и со поранешен разузнавач од военото разузнавање(има посетувано и курсеви на ЦИА), и по негово мислење ова е школски пример како од учебниците за атентат .

најбитното во оваа работа е местото на случување-надвор од државата:идеално за вакви сценарија

Сашо лично барајќи стручно мислење од еминентен вештак, самиот искажува сомнеж и сака лично да знае што се случило

За овој случај најмногу лично се изненадувам и тоа секоја ден.....бидејќи никој ама НИКОЈ во ,,нашата,, држава не го посочува претењето на стариот Мијалков од собраниската говорница.

Лично се сеќавам како со прст се закануваше кон првите редови во собранието, со зборовите (од сеќавање)-сите вас ќе ве уапсам.....

другото е историја
А сообраќајката на Младенов?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.868
Поени од реакции
14.537
Ne sum zapoznat....prva prilika ke go prasam čovekot, koj e navistina numero1 vo ovaa oblast

Drugo sve e mlatenje na prazna slama
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
127
Поени од реакции
140
Udba vo 91 ima napraveno atentat na Jordan i na Kiro Gligorov, za Kiro atentatot bese nareden od Slobodan Milosevic, bidejki ne se soglasuvase so planovite za podelba na Bosna na Tudjman i Milosevic.
 
M

Macedon1um

Гостин
Се тоа супер, уште да не бил Бранко во 1991ва млад изгубен претседател на СДСМ, што гледа како да ја зграби власта, и прави конекции и пријателства со значително постари групи од него.

Ама Верушевски јуниор е познат како голем патриот, што би рекол Мицкоски, и крајно веродостојна личност, па сосема возможно Бранко, на 29 години, со само партиска функција да има убиено министер за внатрешни работи.
Ne veruvam ni jas deka Branko e vmesan, povekje mislam e staven od Verus junior vo muabetot radi predhodnite raboti. Prven mu kazuva na ZZ za masinerijata na Mijalkov kolku bila moknja, pa kako BC imal povekje mok od nego vo Sds, pa odi muabetot deka Mijalkov i BC imale eden kup telefonski razgovori. Na nekoj nacin da go zaplasi, demek ete oni i pokraj se se prakticni sorabotuvaat a ti ke naebes ako ne smiris topka oti odis so glava vo dzid.

За овој случај најмногу лично се изненадувам и тоа секоја ден.....бидејќи никој ама НИКОЈ во ,,нашата,, држава не го посочува претењето на стариот Мијалков од собраниската говорница.

Лично се сеќавам како со прст се закануваше кон првите редови во собранието, со зборовите (од сеќавање)-сите вас ќе ве уапсам.....

другото е историја
Na koj tocno pretel, daj povekje info za nas pomladite
Inaku vo soobrakajkata ucestvuva nekoj Aliti Albanec od Tetovo so lada niva za somnezot da bide pogolem..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom