Криминалци и криминални групи во МК

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.756
Прегледај го приврзокот 273867Прегледај го приврзокот 273868
Бобан Ѓуроски и Живко Менкиноски Жика, како што пишува Бобан, "Голем ментор и пријател..."
Иначе пред извесно време случајно слушнав дека Шеваљ и Оки добро стојат со Жика, што не ме чуди зошто Жика се мешаше во градежништво по Скопје, да ли е Бобан врската помеѓу нив не знам, можеби е али како и да е Жика дефинитивно е пријател со сите јаки страни отсекогаш.
Или у превод уште едни потрчковци на албанските мафијаши.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
Или у превод уште едни потрчковци на албанските мафијаши.
Жика потрчко ??? Знаеш колку години е човеков и колку време се занимава со криминал ?
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Гигант е Жика. Ако Шенки- Версаче пред 10 години никој не го познаваше, Жика и тогаш и сега и 20 години пред то е биден то шо е. Самиот факт што со секоја власт добро стои и никоја не му застанала на патот досега, кажува кој е кој. Доста голем возен парк , многу коли и мотори, доста имот , и сето то без многу експонирање , а истовремено никој точно незнае и неможе да докаже како е се то стекнато.
Исто така почитуван кај доста Охриѓани како еден "градски" лик. :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.756
Жика потрчко ??? Знаеш колку години е човеков и колку време се занимава со криминал ?
Не знам, може е некоја стара школа и не е потрчко од типот на други, ама сега не може да не е под нивна контрола, или барем ставен по страна, чека да му дозволат, итн.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Гигант е Жика. Ако Шенки- Версаче пред 10 години никој не го познаваше, Жика и тогаш и сега и 20 години пред то е биден то шо е. Самиот факт што со секоја власт добро стои и никоја не му застанала на патот досега, кажува кој е кој. Доста голем возен парк , многу коли и мотори, доста имот , и сето то без многу експонирање , а истовремено никој точно незнае и неможе да докаже како е се то стекнато.
Исто така почитуван кај доста Охриѓани како еден "градски" лик. :)
Никој не пробал да докаже како е тоа стекнато.
Гиганти што поседуваат милијарди имаат паднато на ревизии, а не пак некој локал мафиозо во Северџанија.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
Не знам, може е некоја стара школа и не е потрчко од типот на други, ама сега не може да не е под нивна контрола, или барем ставен по страна, чека да му дозволат, итн.
каква контрола бе, човеков е некој околу 55 години, околу 30 г ако не и повеќе е во матни игри, и тоа е еден од најпаметните играчи и сега некој шевал ќе му дава дозволи кој овци пасел кога овој бил фаца. Не му треба дозвола нему за ништо, не мора ништо ни да прави.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.756
каква контрола бе, човеков е некој околу 55 години, околу 30 г ако не и повеќе е во матни игри, и тоа е еден од најпаметните играчи и сега некој шевал ќе му дава дозволи кој овци пасел кога овој бил фаца. Не му треба дозвола нему за ништо, не мора ништо ни да прави.
Пасел овци некад, не и сеа. Не викам ја дека овој јаде шамари од нив, туку дека како што кажуваш ако е веќе толку паметен ја сфатил ситуацијата и сам си го знае местото. Може потрчко беше груб збор ама не знаев кој е, сеа гледам дека не е тоа но јак играч кој работи сам не може да биде оти не е Албанец.
 
M

Macedon1um

Гостин
каква контрола бе, човеков е некој околу 55 години, околу 30 г ако не и повеќе е во матни игри, и тоа е еден од најпаметните играчи и сега некој шевал ќе му дава дозволи кој овци пасел кога овој бил фаца. Не му треба дозвола нему за ништо, не мора ништо ни да прави.
Имам слушнато муабети и дека преку дедото на неговата бивша сопруга бил поврзан со Црногорската мафија, искусен перач на пари не е за потценување
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Zika bil potr4ko :pos:
Shto se ne ke procita covek ovde...
Uste pred 15 godini covekot vozese Lambo i ja drzese najakata kladilnica vo Ohrid i poshiroko peralna na pari deportivo vo vremeto koga i 4ongur vozese murcielago, nikoj drug nemase Lambo vo MK vo toa vreme, osven na stranski tabli :)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Gallardoto mislam deka go prodade ako dobro se sekavam.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.293
Поени од реакции
78.949
...Како што информираат од МВР, во момент на кражба полицајците ги затекнале лицата Д.Д.(33), Ф.Д.(27) и Е.Н.(17), сите од Скопје. Тие краделе од паркиран автомобил марка „фолксваген поло" со бугарски таблички. При претресот кај нив биле пронајдени украдените предмети, а кај Д.Д. бил пронајден и блокатор.
По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени кривични пријави, соопшти МВР.


На каков блокатор се мисли?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Гигант е Жика. Ако Шенки- Версаче пред 10 години никој не го познаваше, Жика и тогаш и сега и 20 години пред то е биден то шо е. Самиот факт што со секоја власт добро стои и никоја не му застанала на патот досега, кажува кој е кој. Доста голем возен парк , многу коли и мотори, доста имот , и сето то без многу експонирање , а истовремено никој точно незнае и неможе да докаже како е се то стекнато.
Исто така почитуван кај доста Охриѓани како еден "градски" лик. :)
Да ти кажам како е тоа стекнато? Прво ги фаќа власта или полицијата со дрогаи после ги врбуваат да работат или да транспортираат за нив,у сегашниов случај тоа би било трева од фабриката за марихуана на Вице Заев,после некоја година ги гледаш со еднакупа имање,Ауди џипови а до вчера на магарешки коли и со родитлеите на нива шо се вели,овакви примери знам неколку и тоа лично ги познавам луѓево
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
Да ти кажам како е тоа стекнато? Прво ги фаќа власта или полицијата со дрогаи после ги врбуваат да работат или да транспортираат за нив,у сегашниов случај тоа би било трева од фабриката за марихуана на Вице Заев,после некоја година ги гледаш со еднакупа имање,Ауди џипови а до вчера на магарешки коли и со родитлеите на нива шо се вели,овакви примери знам неколку и тоа лично ги познавам луѓево
Може да е и така ама кај жика може и да не беше така. Неговите почетоци се со лихва, тука мислам (мое мислење) одигра улога жена му, бифшата како што знам била од богата фамилјија па највероватно со нејзини пари почна и да работи, после тоа само од кога напрај пара,покрај матните работи почна истовремено да и да се легализира. Ова вака на кратко, а има и лежано, да не ми мисли некој дека се така мазно одело кај него, за разлика од овие денес што се сликаат со министриве за внатрешни и премиериве.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Еден јак коментар поврзан со Жика, коментарот е напишан на овој текст.

Притвор за осомничените српски државјани за убиството на охриѓанецот Димитар Матилоски
January 2, 2016 17:39


"vojvoda
03/01/2016 at 18:57

UBISTVOTO KOE SE SLUCI PRED 5 ILI 6 GODINI VO OHRID NA SRPSKIOT DRZAVJANIN, IZVRSITELITE JA DOBIJA NAJSMESNATA KAZNA VO ISTORIJATA NA SUDSTVOTO, NAJGOLEMATA KAZNA ZATVOR BESE CINAM 4 GODINI I TOA COVEK KOJ NE GO IZVRSI DELOTO JA ODLEZA TAA KAZNA.
DODEKA VISTINSKITE IZVRSITELI DOBIJA SMENI KAZNI.
ZATOA STO GLAVNITE CELNICI NA GRUPATA STO GO IZVRSI UBISTVOTO SE DRUGARCINA SO MIJALKOV
ZIKA MENKINOSKI OD OHRID NA TOGASNIOT PRESEDATEL NA OHRIDSKIOT SUD MU DADE 200000 ILJADI EVRA SAMO OHRIDSKIOT SUD DA SE IZJASNI KAKO NENADLEZEN ZA DELOTO ,,TAKA STO ISTIOT PREDMET GO PREFLIJA VO PRILEPSKIOT SUD I NORMALNO SVE SE ZAVRSI ONAKA KAKO STO SAKAAA UBIJCITE .
A VISTINSKIOT UBIEC E MITRE OD OHRID KOJ E PREMNOGU BLIZOK PRIJATEL NA ZIKA MENKINOSKI I MIRCE FILIPOSKI (NASIOT POCESEN KONZUL VO GERMANIJA ) SITE SE POLTRONI NA MIJALKOV, MITRE I MIRCE GO KONTROLIRAAT ODGLEDUVANJETO NA MARIHUANATA VO HOLANDIJA I VRBUVAAT NASI DECA DA RABOTAT ZA NIV PO STANOVI VO HOLANDIJA I PODRUMI ZA ODGLEDUVANJE NA MARIHUANATA I PO NEKOLKU MESECI GI BRKAAT BEZ DA IM PLATAT ZA RABOTATA."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom