Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Не го разочарувај
Сега ќе ти пише како си искомплексиран, zasho si go pishuvall losho za shevall on je klasa albanec ne kako vas kaurite so uplaçate sportska na 50 den i go jadete amburger od taa poeftinata sendviçara
Abe tie samite si go iskopaja grobot so toa sho se priklucija na ognenite dzabe kukat placat sega
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
534
Тебе бајаги ќе ти го смени животот тоа шо му го дудлаш на индијанецон и го браниш по форуми а тој не знае дека постоиш
Jas samo kazuvam fakti be tokmaci nepismeni neznam so si gubam vreme so linguri ajde cao
 
Член од
6 август 2023
Мислења
7
Поени од реакции
13
Jas samo kazuvam fakti be tokmaci nepismeni neznam so si gubam vreme so linguri ajde cao
Ти држи вода муабетот и у право си за џабе губиш време со дебили ко нас.Боље би ти било да фатиш лет за Дубаи и да си идеш кај Шеки.Гарант ќе те пречека ко цар,сепак си му најголем фан.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
534
Ти држи вода муабетот и у право си за џабе губиш време со дебили ко нас.Боље би ти било да фатиш лет за Дубаи и да си идеш кај Шеки.Гарант ќе те пречека ко цар,сепак си му најголем фан.
Vo koj del sum mu najgolem fan? Kaj sto kazuvam deka od emisija KOD ima dokazi deka nosele po 300k belo? Vie ste sve utnati ovdeka ve sljakale ko mali ste se iskompleksirale i sea vi e tesko da kazete da toj e kriminalec nosel 300 kila belo … mene ne mi e me boli kurot dalj e sevalj daj boze nekoj Makedonec da stigne ama so vakvi kako vas nigdeka ne se ide ke si ostaneme bedotija kakva i sto sme na 1000 dusi 1 ke raboti za niv so ovoj mentalitet a oni ne se takvi ako ima nekoj mangup nema da mu ljubomorat tuku ke oddadat pocit vo nivni stil majcin e toj o brat pozz i ne velicam nikogo i ne sum niciv fan toa nemojte da mi go ubacuvate, ako velicenje e kazuvanje realnost togas okej e btw isto kako sto stranici nanazad kazuvav deka rade nema sansi da im se isplasi uste pred da se vrati mn mi vikaa togas sum negov fan pa taka iskoci se vrati on i iskocija 300 problemi so nego i niv, nekoj seta niz gradov i gi znae rabotite dodeka 90 posto od tuka ne se ni od skopje a drugite nemaat iskoceno od maalo
 
Член од
6 август 2023
Мислења
7
Поени од реакции
13
Vo koj del sum mu najgolem fan? Kaj sto kazuvam deka od emisija KOD ima dokazi deka nosele po 300k belo? Vie ste sve utnati ovdeka ve sljakale ko mali ste se iskompleksirale i sea vi e tesko da kazete da toj e kriminalec nosel 300 kila belo … mene ne mi e me boli kurot dalj e sevalj daj boze nekoj Makedonec da stigne ama so vakvi kako vas nigdeka ne se ide ke si ostaneme bedotija kakva i sto sme na 1000 dusi 1 ke raboti za niv so ovoj mentalitet a oni ne se takvi ako ima nekoj mangup nema da mu ljubomorat tuku ke oddadat pocit vo nivni stil majcin e toj o brat pozz i ne velicam nikogo i ne sum niciv fan toa nemojte da mi go ubacuvate, ako velicenje e kazuvanje realnost togas okej e btw isto kako sto stranici nanazad kazuvav deka rade nema sansi da im se isplasi uste pred da se vrati mn mi vikaa togas sum negov fan pa taka iskoci se vrati on i iskocija 300 problemi so nego i niv, nekoj seta niz gradov i gi znae rabotite dodeka 90 posto od tuka ne se ni od skopje a drugite nemaat iskoceno od maalo
"Nekoj seta niz gradov i gi znae rabotite"-Ајде пер просветли не живти се.Да дознаеме и ние како стојат работите.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
mene ne mi e me boli kurot dalj e sevalj daj boze nekoj Makedonec da stigne ama so vakvi kako vas nigdeka ne se ide ke si ostaneme bedotija kakva i sto sme na 1000 dusi 1 ke raboti za niv so ovoj mentalitet a oni ne se takvi ako ima nekoj mangup nema da mu ljubomorat tuku ke oddadat pocit vo nivni stil majcin e toj o brat pozz i ne velicam nikogo i ne sum niciv fan toa nemojte da mi go ubacuvate, ako velicenje e kazuvanje realnost togas okej e
Ова е најјакиот дел. Вика дај Боже некој Македонец да стигне да биде ваков "класа господин" како Shevall :vozbud:
Македонија ќе останела бедотија заради нас што не се палиме на Shevall :vozbud::vozbud:
И ако по некој случај тргнеме напред и не сме веќе бедотија, немој да заборавите на македонскиот Shevall да му оддадете почит и да кажете мајчин е тој о брат позз. ;)
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
534
Ова е најјакиот дел. Вика дај Боже некој Македонец да стигне да биде ваков "класа господин" како Shevall :vozbud:
Македонија ќе останела бедотија заради нас што не се палиме на Shevall :vozbud::vozbud:
И ако по некој случај тргнеме напред и не сме веќе бедотија, немој да заборавите на македонскиот Shevall да му оддадете почит и да кажете мајчин е тој о брат позз. ;)
Ti si lud be brat 100% ajde ostavi me na mir pozdrav
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Trx

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Ti si lud be brat 100% ajde ostavi me na mir pozdrav
Море глуп, никој не му ја спори храброста (или лудоста), никој не спори дека направил империја (на ваков или таков начин), никој не спори дека има мадиња за да го работи тоа што го работи (кога во исто време има огромен број на луѓе кои би сакале да го нема и опасност постојано му виси на врат, т.е. животот му висина конец), никој не спори дека се многу малку таквите кои можат да го "работат" тоа што он го работел, никој не му спори дека очигледно не е нималку глуп, туку ти треба мозок да го оствариш се тоа,
ама,
да се палиш и восхитуваш на тоа....
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
Море глуп, никој не му ја спори храброста (или лудоста), никој не спори дека направил империја (на ваков или таков начин), никој не спори дека има мадиња за да го работи тоа што го работи (кога во исто време има огромен број на луѓе кои би сакале да го нема и опасност постојано му виси на врат, т.е. животот му висина конец), никој не спори дека се многу малку таквите кои можат да го "работат" тоа што он го работел, никој не му спори дека очигледно не е нималку глуп, туку ти треба мозок да го оствариш се тоа,
ама,
да се палиш и восхитуваш на тоа....
Све е тоа за метак бе друже од затвор ќе избега ама од олово нема стил удба, реши го и земја да го покрие.
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
152
Поени од реакции
254
Абе да човекот има муда, направил многу пари , ама на лош начин , да се криеш цел живот??
Подобро да најдеш друга професија отколку да бегаш цел живот и да се криеш. Ако има муда и нема страв има и друг начин да заработиш пари.
 
Член од
26 октомври 2023
Мислења
35
Поени од реакции
119
Temava e za kriminal i neznam zasto go napagate deckoto ako pisuva za toa. Jas ne vleguvam vo tema “zenski ciklus” zasto ne me zanima. cim ste ja otvorile temava ili komentirajte skladno so nea ili naprajte inicijativa da se zatvori i da go pobedite kriminalot ednas zasekogas :pos:
Site tuka kucate za begstvo. Bi sakal da ve prasam
Ako nekoj se preseli vo druga drzava koga nema nikakvo delo protiv nego i zivee tamu 2-3 godini i posle maticnata drzava mu otvori delo dali e toa begstvo? neka ne ve lazat politicarite so prikazni za prosti glasaci. Koj se krie ? Ovoj javno stava live vo koj restoran jade i pie, so ova ke se osvestite mozebi kolku ne bitna i ne pocituvana e ovaa mala drzava i nikoj ne ja ferma. Sega da se javi muaremi kaj ministerot i da rece sedam pod palmata i da se javi ministerot vo dubai ke dobie samo… “telefonskiot broj ne postoi haha “
Da ne zaboravime nas edna grcka na koja i ispusivme kur i ime smenivme ne gi vrati nazad nikola bosevski i ovoj drugiot, edna ungarija sto e na preku edna drzava ne go vrati grujo taka da ponataka za sto zborime… zborot na severna vredi nula.
Plus ovie informacii poteknuvaat od francija, a francija nema nitu edna presuda bidejki ne gi gleda kako dokazi. Isto i anglija isto i mn dr drzavi.
Nemase li nekoj pameten da procita vo site natpisi do deneska deka sekade pisuva “se bara bidejki e pod istraga”. sto znaci deka delo(obvinenie) nema i nema ni da ima.
ova bese edna obicna politicka igra i shou za glasovi na oliver spasovski, a pritoa gi izgore nekolku policijaci i obviniteli sto se zaletaa da gradat karieri i da bidat tapsani po ramo.
Kaj nas politicari sto so drzavna plata imaat hoteli od 50 milioni na drzavno zemjiste u sred centar kupeno za 3€ m2 ne gi osudija so cisti dokazi ne pa ova…
Prv cekor kon podobruvanje e osvestuvanje ne negacija…
 
Последно уредено:
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
534
Море глуп, никој не му ја спори храброста (или лудоста), никој не спори дека направил империја (на ваков или таков начин), никој не спори дека има мадиња за да го работи тоа што го работи (кога во исто време има огромен број на луѓе кои би сакале да го нема и опасност постојано му виси на врат, т.е. животот му висина конец), никој не спори дека се многу малку таквите кои можат да го "работат" тоа што он го работел, никој не му спори дека очигледно не е нималку глуп, туку ти треба мозок да го оствариш се тоа,
ама,
да се палиш и восхитуваш на тоа....
A sto ti osekas deka se pali nekoj ili? Aj najdi mi so sto se palam i ti kazav ne mi repliciraj vise tezok kreten si patis od kompleks na visa vrednosr, jas ne pamtam i si kazav sto mislam ti odma pocna se palis na niv ova ona znaci segw ti so ovoj post se palis li sto go pisa??? Ajj drkas na niv leleel drkasss slika stsvi doma aj drkajjj bog da cuva idiotista
Автоматски споено мислење:

Temava e za kriminal i neznam zasto go napagate deckoto ako pisuva za toa. Jas ne vleguvam vo tema “zenski ciklus” zasto ne me zanima. cim ste ja otvorile temava ili komentirajte skladno so nea ili naprajte inicijativa da se zatvori i da go pobedite kriminalot ednas zasekogas :pos:
Site tuka kucate za begstvo. Bi sakal da ve prasam
Ako nekoj se preseli vo druga drzava koga nema nikakvo delo protiv nego i zivee tamu 2-3 godini i posle maticnata drzava mu otvori delo dali e toa begstvo? neka ne ve lazat politicarite so prikazni za prosti glasaci. Koj se krie ? Ovoj javno stava live vo koj restoran jade i pie, so ova ke se osvestite mozebi kolku ne bitna i ne pocituvana e ovaa mala drzava i nikoj ne ja ferma. Sega da se javi muaremi kaj ministerot i da rece sedam pod palmata i da se javi ministerot vo dubai ke dobie samo… “telefonskiot broj ne postoi haha “
Da ne zaboravime nas edna grcka na koja i ispusivme kur i ime smenivme ne gi vrati nazad nikola bosevski i ovoj drugiot, edna ungarija sto e na preku edna drzava ne go vrati grujo taka da ponataka za sto zborime… zborot na severna vredi nula.
Plus ovie informacii poteknuvaat od francija, a francija nema nitu edna presuda bidejki ne gi gleda kako dokazi. Isto i anglija isto i mn dr drzavi.
Nemase li nekoj pameten da procita vo site natpisi do deneska deka sekade pisuva “se bara bidejki e pod istraga”. sto znaci deka delo(obvinenie) nema i nema ni da ima.
ova bese edna obicna politicka igra i shou za glasovi na oliver spasovski, a pritoa gi izgore nekolku policijaci i obviniteli sto se zaletaa da gradat karieri i da bidat tapsani po ramo.
Kaj nas politicari sto so drzavna plata imaat hoteli od 50 milioni na drzavno zemjiste u sred centar kupeno za 3€ m2 ne gi osudija so cisti dokazi ne pa ova…
Prv cekor kon podobruvanje e osvestuvanje ne negacija…
Ovdeka na ovie dzabe im zboris pola se kompjuterdzii sto stvarno drkaat na takvi lilovi i voedno od sto nemozat da bidat takvi im se stvoril kompleks i koga nekoj kako mene ili ti ova sto go pisuvas napise nesto realno oni ti vrakaat ejj drkas li na niv i takvi raboti, neznam sto loso kazav ili so sto navedov deka mene mi e idol se alj ili bilo koj od niv sto kazav deckite vo svetot na kriminalot za ovdeka vo nasava drzava prekoracile preku limitot, ajde eden neka kaze do sega vo Makedonija dali se znaelo javno za nekoj sto pravi tolkavi pratki na kokain? I toa za sekoj sto znae za kriminal znae deka covekot e klasa bar za taa rabota i toa e fakt. Ama ovie gluvcinjava ovde sto se krijat od sopstveniot izgled pred ogledalo ke ti napisat ejj abe zemi slika zakaci mu neka te zeme so nego ke te preceka kako sef najgolem fan si mu… i toa e toa po toa mozes da procenis kakva bedotija ni e drzavava batali drugo presudi kurci palci glej go narodov i ke ja sfatis drzavata.
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2023
Мислења
35
Поени од реакции
119
Ne se oni krivi toa e sistem na komunizmot taka ne ucele 40,50,60 godini. nie sme najdobri, najpametni, najsposobni. Taka te ucat vo skolo, taka ti kazuvaat doma taka na televizija i toa e formula za perenje mozok.
Koga za nesto ke bideme javno obrukani i ponuzeni kako drzava, kako sto sme bile 100 pati ti vikaat “ne mrazat site zasto sme podobri i znaat deka sme podobri i sakaat da ne unistat”. Cist old school fazon za manipulacija na prosta masa.
Kako inace ke ukradat branko, saso i kompanija tolku pari bez da pisne edno pile? Kako zaev ime ke menja bez da se pobuni nekoj? Samo so perenje mozok i kontrola na prosta masa.
tie sto ke iskocat nadvor od mk i da ziveat tamu barem mesec razbiraat deka gi lazele tuka i deka e najloso i najdolni sme i veke nikogas ne se vrakaat zatoa ni e prazna drzavata. Tesko na tie pasosi sto nemaat xaxa
ne utepaa od lazenje i ubavo ni e zasto vistinata e gorka i bolna i nemame jajca da se soocime so nea.
na primer- albancite ne ja zemaa drzavata bidejki bea podobri diplomati, poslozni, ne se pravea site komandanti, imaa hierarhija, poratoborni od nas bea i poveke ja posakuvaa pobedata nego ja zemaa zasto “amerikancite ne mrazat nas” :pos::icon_mrgr:
Epa i nie dobro igravme so anglija ama 7mica izedovme :vozbud:
Izvinete za of topik
 

Kajgana Shop

На врв Bottom