Криминалци и криминални групи во МК

Член од
22 јуни 2019
Мислења
220
Поени од реакции
725
Не ми е јасно како србиве имаат многу повеке информации од нашиве новинари.Гледав емисија каде што детално објавија се.Од тоа дека дедото на Вања и Палчо биле и бизнис партнери исто така и дека Александар таткото на Вања работел како економист кај Палчо и така се запознале.Станот кај што живеат е на Александар.Исто се спомна дека имале и одлична комуникација со бифшата сопруга и дека редовно ги посетувал децата и имал исто така одлична комуникација.А нашиве портали никој не ги спомена овие работи само се препукуваат вмро и сдсм.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.121
Поени од реакции
8.404
Не ми е јасно како србиве имаат многу повеке информации од нашиве новинари.Гледав емисија каде што детално објавија се.Од тоа дека дедото на Вања и Палчо биле и бизнис партнери исто така и дека Александар таткото на Вања работел како економист кај Палчо и така се запознале.Станот кај што живеат е на Александар.Исто се спомна дека имале и одлична комуникација со бифшата сопруга и дека редовно ги посетувал децата и имал исто така одлична комуникација.А нашиве портали никој не ги спомена овие работи само се препукуваат вмро и сдсм.
Латас.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.846
Поени од реакции
23.495
O gospoxho Selma prvo aselamu alejkum va rahmatulahi va barakatu. Kako sto rekol nas poslanik Muhamed salalahu alejhi veselam samo Allah e toj sto ke go sudi. Dok ti spies mirno ja se spremam za faxhr. Dok ti go kupuvas obleka vo Ist Gej ja go davam zakhat na xhami. Sigorno i hixhab ne go nosis uopste. Meka samo na slika si go videl a ja sum bil 2 puti ednas za hajj i drugi put za umrah. Nemas ti tolku godini kolku sum ja pravel rakati za salah. Ne go razbiras ti islam kako treba. Muhamed salalahu alejhi veselam go vrsel pljacka na karavani.
isto i dozvoluval robinki za zina ama koj ti go kriv koga ne go citas Kuran:
https://quran.com/4/24?translations=21,95,17,85,22,18,20,19,84,101
Moze rob i robinki zeni da go poseduvas i da go prodavas i sam on go imal robinki koga go osvojuval nekoj mesto. Haram e koga se muslimani halal e koga ne se Allah toa go kazuval se ubavo pisuva vo tafsiri ama koj da go cita. Taka da gospoxho Selma ne e ubavo da go zborite vaka koga ne go znaete. Pozdrav i do tebe i do nashite braça po vera od tvoe rodno Batinci i poveke da go çitate koleksija na imam Buhari i imam Muslim a bogami i tafsiri na Ibn Kathir. Allah neka ti go pokaze put.
O gospoxho Selma @selma22 selam alejkum mnogu mi e qejf sto go gledam deka go slusate moj sovet i go interesirate za tafsiri kako sto pisav. Misalm deka treba da go iskoristite ovoj promosija i da go kupite koleksija na tafsiri za da go naucite nasa vera kako sto Allah xhelesanuhu mu go kazal na melek Jibril koj posle mu go kazal na nas poslanik Muhamed salalahu alejhi veselam. Ostanate so zdravje i samo da go sledite patot na Allah.

1702141843871.png
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
Член од
12 април 2021
Мислења
80
Поени од реакции
188
ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМ ПРИРЕДИЛЕ ВИСТИНСКИ ПЕКОЛ - осомничените ги држат во делот на зградата каде што не можат да влезат ни сите чувари
Автоматски споено мислење:

Nekoe info koj im e advokat po sluzbena duznost na monstrumive od desna ?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
767
Поени од реакции
1.004
Изглеа дојде некој батка не нашлака сите по гла по уши, Штекли замина не е мкд и то е... нема кој да не брани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom