Криминалци и криминални групи во МК

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Има информации дека каналот е случајно откриен при рушење на стар објект, и дека раководството на Идризово појма немале за копањето на тунелот.
Остај тоа што кажуваат дека некој пропеал, па тие рагирале. ако било така зошто не ги фатиле живи на лице место, туку сега ќе прават истрага кој тоа копал...:tapp:
Без логистика од чуварската служба ова не се прави исто како и во банка кога се врши грабеж мора да има логистика од вработени и прашање е која сума била платена за сите да се прават мутави.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.833
Има информации дека каналот е случајно откриен при рушење на стар објект, и дека раководството на Идризово појма немале за копањето на тунелот.
Остај тоа што кажуваат дека некој пропеал, па тие рагирале. ако било така зошто не ги фатиле живи на лице место, туку сега ќе прават истрага кој тоа копал...:tapp:
Ne sum siguren deka rakovodstvoto na Izdrizovo pojma nemale, poveke bi rekol deka ucestvuvale.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
372
Поени од реакции
689
Интересно е да се спомне дека ова не прво бегство од оваков тип во Идризово.Од постарите велат дека прв пат избегале на ваков начин 25 лица, дека од нив 23 биле од Прилеп.Планот бил така што биле доброволно ангажирани во драмската секција во затворот, ископале тунел кој почнувал под бината во салата во која вежбале драма и излегол надвор преку високите ѕидови на затворот.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Скоро 3 недели поминаа ни трага ни глас од дечково. Притворени двајцата што го киднапирале, а уште ништо не кажуваат. Многу чудна работа…
Никогаш нема да кажат се додека не применат шеријатски мерки кон нив.
 
Ф

Флеш

Гостин
Интересно е да се спомне дека ова не прво бегство од оваков тип во Идризово.Од постарите велат дека прв пат избегале на ваков начин 25 лица, дека од нив 23 биле од Прилеп.Планот бил така што биле доброволно ангажирани во драмската секција во затворот, ископале тунел кој почнувал под бината во салата во која вежбале драма и излегол надвор преку високите ѕидови на затворот.
Кажи дека било 1950/1960 кога се десило
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Скоро 3 недели поминаа ни трага ни глас од дечково. Притворени двајцата што го киднапирале, а уште ништо не кажуваат. Многу чудна работа…
Koj e toj sto bil priveden 24casa pa pusten. Go namesti negov covek po kazuvanjeto na tatkomu.
Isto kako klanon na Belivuk, najmnogu od zrtvite bile namameni od prijateli
 
A

Al.pacino

Гостин
Sigurno ova go napravile narkozavisnici na krek bidejki on imal pogolema suma na pari i bil uspesen kikbokser :angel::icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Автоматски споено мислење:

Според оваа информација на Фокус се потврдува тезата за формирање на нов клан со седиште во Чаир кој го сочинувале повратници од Сирија:https://fokus.mk/od-sojuznitsi-do-rivali-dali-presmetkite-megu-dukandhik-belanotsa-grchets-kondovo-bundes-i-butel-se-obiduva-da-gi-iskoristi-klanot-baron/
 
Последно уредено:
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Интересно е како еден куп луѓе поверуваа дека навистина се копало тунел. Демек 40 метри "ископале", а кај е земјата што ја ископувале, да не ја јаделе случајно? Не се работи за едно количе земја туку повеќе од еден тон. Исто ме интересира зошто немаше новинари? Имаа сликано само една дупка во дворот и тоа откопана со багер. Од далеку се гледа дека ова е хајка против политичка партија што владееше со затворот за да се оцрни и да се смени директорот. Не го бранам директорот ама ова изгледа ептен глупо за да не сватиш дека е чиста комуњарска глупост.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
938
Поени од реакции
2.211
Интересно е како еден куп луѓе поверуваа дека навистина се копало тунел. Демек 40 метри "ископале", а кај е земјата што ја ископувале, да не ја јаделе случајно? Не се работи за едно количе земја туку повеќе од еден тон. Исто ме интересира зошто немаше новинари? Имаа сликано само една дупка во дворот и тоа откопана со багер. Од далеку се гледа дека ова е хајка против политичка партија што владееше со затворот за да се оцрни и да се смени директорот. Не го бранам директорот ама ова изгледа ептен глупо за да не сватиш дека е чиста комуњарска глупост.
Vo dvorot kade sto kopale t.e delot za setanje ima golemi kontejneri za otpad. Verojatno tamu ja imaat isturano zemjata malku po malku za da ne bide primetno, sepak se raboti za podolg perood nekolku meseci iskopuvanje. Iako jasno e deka imale pomos od nekoj cuvar, na cija smena zamizuval za da ovie kopaat
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Реално полош министер за внатрешни работи од овој не сме имале.Фрчковски можеби беше далеку по корумпиран ама овој е стварно неспособен.Во негов мандат се случија еден тон работи а ништо не се откри.Несакам да отиде темава во политика но ова е мое мислење. И пак ке повторам не сум излегол на гласање не ме интересира политика само се надоврзувам на последните случувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom