Криминалци и криминални групи во МК

Член од
5 февруари 2019
Мислења
68
Поени од реакции
160
Наместо да се жалите, што не напишете вие нешто...
Знаеле за 1000 дешавки, ама за ниту 1 не напишале. :cautious:
Listaj nazad kolku pati i jas i drugi sme pocnale muabet za drugi desavki se sece muabetot so kilometarski esei za zivotot i tvorbata na ame
 
Член од
3 декември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
129
Ako moze nekoj da se vrati vo dalecnata 2008, da mi raskazuva za sluckite na parlamentarnite izbori pomegju Bekir Asani i Bushat Asani. Dali se nekoi rodnini posto prezimeto im e isto, dali seuste se vo neprijatelski odnosi ili? Zosto Bekir ne mu vozvrati posto sekogas bil jak vo drzavata?

I koja bese ulogata na Agim Krasniqi vo cela ova situacija? Kade e toj covek sega?!

Fala odnapred!
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
372
Поени од реакции
689
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Петрит да не ја скина шо ја постираш тука? :cautious:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Објава на новинарот Буревесник за нападот што му бил извршен пред скоро време.

"ДЕНЕС ПОДНЕСОВ ПРИЈАВА ВО ЈО ЗА ГОКК, ЗА НАПАЃАЧИТЕ, ПОСРЕДНИКОТ И НАЛОГОДАВАЧОТ НА НАПАДОТ ВРЗ МЕНЕ НА 25 ОКТОМВРИ О. Г. ВО БИТОЛА

Врз основа на мои сознанија, а по средби со три различни извори, припадници на безбедносните служби на Република Македонија дојдов до следниве сознанија:

На 25 октомври о. г., околу 20 30 часот бев нападнат и брутално претепан пред станбена зграда на ул. ,,Кочо Рацин,, 42 во Битола од ТРИ, тогаш маскирани лица. Бев тешко телесно повреден, заедно со мој пријател од Битола, од маскираните напаѓачи. Нападнаа двајца, третиот чекаше во возило марка ,,голф,,, сребрена боја.

Маскираните лица тогаш ми беа непознати, а на полицијата од СВР Битола станале познати следните неколку денови. Од мои извори во полиција дознав кои се лицата и сега се демаскирани. Станува збор за:

СТЕФАН БУКЛИЕВСКИ, син на Марјан викан Златаро, од Битола

БОРЧЕ ПЕТКОВСКИ викан БОБО, син на Зоран Петковски викан ТАРЗАНО, од Битола и

АНДРИЈАН АРТУК ЈУСУФИ викан Риџо, од Битола

Посредник и исплаќач на услугите кои ги пружиле напаѓачите, значи посредник помеѓу напаѓачите и нарачателот е МИЛЕ ВЕЉАНОВСКИ, вработен во РЕК БИТОЛА, од Битола.

Нарачател на нападот е ВАСКО КОВАЧЕВСКИ, генерален директор на АД ,,ЕСМ,,, од Битола.

Мотив да биде нарачан, платен и извршен нападот е стравот на генералниот директор на ,,ЕСМ,,, Васко Ковачевски од мое појавување на трибината на политичката партија СДСМ во Битола и страв ако се појавам да не поставувам прашања за неговиот криминал и злоупотреби на службената положба во РЕК БИТОЛА и АД ,,ЕСМ,,...

Очекувам ваша УРГЕНТНА реакција по оваа моја пријава. СВР Битола и МВР на Северна Македонија ќе ги известам веднаш по поднесувањето на оваа пријава. Во СВР Битола ги имаат сите детали во врска со нападот, ги имаат сите докази кои се прибрани во рекордно време, имаат видео снимки од над 170 видео камери во околината каде се случи нападот...

Воедно сакам да ви свртам внимание дека јас сум ЕКСТРАДИРАНО лице од Србија, во предмет ,,ШПИОН,, застапуван од вашето обвинителство. Пред да бидам екстрадиран од Србија, таму барав политички азил поради моја небезбедност во мојата земја. Спеак, кога бев екстрадиран во екстрадиционата документација беше нагласено дека МАКЕДОНИЈА Е БЕЗБЕДНА ЗЕМЈА И НЕ ГИ ИСПОЛНУВАМ УСЛОВИТЕ ЗА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ ПО ТОЈ ОСНОВ.

Еве се покажа на дело дека мојата земја за мене не е безбедна...

Во Скопје, 2 декември 2022"

FB_IMG_1670284108178.jpg FB_IMG_1670284117337.jpg FB_IMG_1670284124937.jpg FB_IMG_1670284142140.jpg FB_IMG_1670284133502.jpg
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
Објава на новинарот Буревесник за нападот што му бил извршен пред скоро време.

"ДЕНЕС ПОДНЕСОВ ПРИЈАВА ВО ЈО ЗА ГОКК, ЗА НАПАЃАЧИТЕ, ПОСРЕДНИКОТ И НАЛОГОДАВАЧОТ НА НАПАДОТ ВРЗ МЕНЕ НА 25 ОКТОМВРИ О. Г. ВО БИТОЛА

Врз основа на мои сознанија, а по средби со три различни извори, припадници на безбедносните служби на Република Македонија дојдов до следниве сознанија:

На 25 октомври о. г., околу 20 30 часот бев нападнат и брутално претепан пред станбена зграда на ул. ,,Кочо Рацин,, 42 во Битола од ТРИ, тогаш маскирани лица. Бев тешко телесно повреден, заедно со мој пријател од Битола, од маскираните напаѓачи. Нападнаа двајца, третиот чекаше во возило марка ,,голф,,, сребрена боја.

Маскираните лица тогаш ми беа непознати, а на полицијата од СВР Битола станале познати следните неколку денови. Од мои извори во полиција дознав кои се лицата и сега се демаскирани. Станува збор за:

СТЕФАН БУКЛИЕВСКИ, син на Марјан викан Златаро, од Битола

БОРЧЕ ПЕТКОВСКИ викан БОБО, син на Зоран Петковски викан ТАРЗАНО, од Битола и

АНДРИЈАН АРТУК ЈУСУФИ викан Риџо, од Битола

Посредник и исплаќач на услугите кои ги пружиле напаѓачите, значи посредник помеѓу напаѓачите и нарачателот е МИЛЕ ВЕЉАНОВСКИ, вработен во РЕК БИТОЛА, од Битола.

Нарачател на нападот е ВАСКО КОВАЧЕВСКИ, генерален директор на АД ,,ЕСМ,,, од Битола.

Мотив да биде нарачан, платен и извршен нападот е стравот на генералниот директор на ,,ЕСМ,,, Васко Ковачевски од мое појавување на трибината на политичката партија СДСМ во Битола и страв ако се појавам да не поставувам прашања за неговиот криминал и злоупотреби на службената положба во РЕК БИТОЛА и АД ,,ЕСМ,,...

Очекувам ваша УРГЕНТНА реакција по оваа моја пријава. СВР Битола и МВР на Северна Македонија ќе ги известам веднаш по поднесувањето на оваа пријава. Во СВР Битола ги имаат сите детали во врска со нападот, ги имаат сите докази кои се прибрани во рекордно време, имаат видео снимки од над 170 видео камери во околината каде се случи нападот...

Воедно сакам да ви свртам внимание дека јас сум ЕКСТРАДИРАНО лице од Србија, во предмет ,,ШПИОН,, застапуван од вашето обвинителство. Пред да бидам екстрадиран од Србија, таму барав политички азил поради моја небезбедност во мојата земја. Спеак, кога бев екстрадиран во екстрадиционата документација беше нагласено дека МАКЕДОНИЈА Е БЕЗБЕДНА ЗЕМЈА И НЕ ГИ ИСПОЛНУВАМ УСЛОВИТЕ ЗА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ ПО ТОЈ ОСНОВ.

Еве се покажа на дело дека мојата земја за мене не е безбедна...

Во Скопје, 2 декември 2022"

Прегледај го приврзокот 357654Прегледај го приврзокот 357655Прегледај го приврзокот 357656Прегледај го приврзокот 357658Прегледај го приврзокот 357657
Бобо е арамија апсен за кражби повеќето а овај ардиан е ми се чини синму на ричо тој лежеше за дрога во грција највероватно тарзано ги пуштил
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Бобо е арамија апсен за кражби повеќето а овај ардиан е ми се чини синму на ричо тој лежеше за дрога во грција највероватно тарзано ги пуштил
Значи им влегол во добар траг супер тоа досега, само уште ако успее во докажувањето и ќе се избори за правдина.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.898
Поени од реакции
1.730
Убиена во Хациендата а немат никакви информации типично за држави криминални и корумпирани каде никогаш нема да се дознајт вистината
.Живеела на висока нога со бизнисменот......како и да е трагично заврши еден млад девојачки живот ни прв ни последен од овие простори во афричките и шеик/држави /
Живеела и во Катар?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.695
ВИДЕО: Вооружена група со експлозив крена во воздух банкомат во трговскиот „Поинт ретаил парк“ во СКОПЈЕ

watch_later 07. ДЕКЕМВРИ 2022. @ 14:42 timelapse 2 МИН.

прОливер слабо ги разоткрива овие, па имаше и грабеж на турската банка пред 2-3 години,во Волково мислам, голема пара ама АБЕР нема ? од истрагата...
на времето група од Косово во центар на Скопје имаше и вооружен инцидент при грабеж на банка, а по неколку години еден е уапсен тука, ама немаше повеќе детали..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom