Криминалци и криминални групи во МК

Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.675
Поени од реакции
11.361
Секоја недела после полноќ гори по некоја кола во Скопје.....оваа појава опасно зазема сила...

 
Член од
26 декември 2020
Мислења
193
Поени од реакции
263
Секоја недела после полноќ гори по некоја кола во Скопје.....оваа појава опасно зазема сила...

Kako pomali od zaebancija palevme koli nisto cudno golemo e sk
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.018
Поени од реакции
593
дали некој има инфо за братот на преседателот иванов бил као нешто затвор порано и криминалец дали нешто со емигранти несум сигурен исто така кристијан голубовиќ нешто викаше дека кога бил охрид седеле заедно на маса се дружеле,

исто и така братот на пендаровски што загина итој нешто да не бесе во криминал и дали се разјасни неговото погинување

шо е ова и на вучиќ брат му сличен калибар поврзан со подземје мафиа

опаснии кругови , од една страна легална држава од друга нелгален мафиа криминал поврзани
работи

за вицето и мијалков ги знае народо дека се thuglords :) crimeboss
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
37
Поени од реакции
61
Dodon u ekvilibrium staile slika so darko knele sto ste go pisuvale pred nekoe vreme i taka milka i zarez ustvari gi locirale. Dodon klga go videle tipot bil pretepan do neprepoznavanje mu ebal dete u pelena go otvoril 30cm na glavata gosti u restoranot bukvalno vo nesvest pagjale. Nekolku dena pred dq go puka na milka dodon go pukal i na TYTE raperot isto taka dete mlado od moja naselba otkaceno i ludo otsekogas kaj mefo crvce pred dukjan. Drugarive sto bile so nego mi kazuvaa koga slusnale rafal ispolegnale pozadi friziderite. Zemal zamav dodon ama licna moja opservacija e deka mirisa na zemja. Posle videoto kaj sto lapa i sega posle kjotekov tolku e od nego. Ako ima nekoe novo info kje vi pisam. Pozz
 
Член од
12 мај 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Dali znae nekoj da mi kaze za nekoj kriminal/ec vo dracevo? Ili pa si nekoja mafijaska alterkacija sto se slucila vo dracevo?
 

Флеш

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.509
Поени од реакции
7.052
Одамна не сум пишал,но го следам у последен период многу, Александар Митовски од Инфомакс .... Сјаен новинар .... Постојано вели дека Македонија иде кон правец моментално зацртан,од кој нема враќање,а тоа е да бидеме Бугарија пред 10/20 години ,состојбата шо беше со постојани стотици убиства секоја година. Општеството во Македонија е толку дојдено во долен степен,што нема власт,ќе има крв на улица ..... Александар Митовски го сметам за многу добар и реален новинар .Сериозно го сметам ова негово мислење .

28:30 нагоре ..... Одлично кажано ....


 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.131
Поени од реакции
5.388
Меѓународна потерница за убиецот на Командант Шќипоња од Куманово

ЦРНА ХРОНИКА 09.05.2022 / 12:03


И овој случај оди накај застарено дело изгледа, сакаат да не се разјасни убиството како што се подредени работиве.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.131
Поени од реакции
5.388
КАМЧЕВ И ЈОСИФОВИЌ СМЕНИЈА МЕСТО НА ЖИВЕЕЊЕ ВО ОХРИД, СЕГА МОЖЕ ДА ГИ ЛЕЖАТ ОСУМТЕ МЕСЕЦИ ЗАТВОР КАЈ КИЧЕЕЦ

10 мај 2022
Скопје, (САКАМДАКАЖАМ.МК)


Интересен тек на настаните, Зоки Кичеец пак и се најде на старата фамилија во тешко време, веројатно припрема терен во случај ако се смени власта, да не ги лежи своите дела.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.131
Поени од реакции
5.388
Секоја недела после полноќ гори по некоја кола во Скопје.....оваа појава опасно зазема сила...

Ова БМВ што е запалено во Автокоманда, било на оној Денис Димитриев, другарот на Дарко Кнеле и Александар Нинџа, ликот изигравал мафијаш со рекетирање на бурекџилници низ Автокоманда (барал беспари да си купува производи од бурекџилница, а ако не му дадат, ги малтретирал), цел живот правел ситни разбојништва за да дојде до телефон или нешто кеш, се разбира дрско однесување кога е со повеќе луѓе, правење тепачки во кафани за да не ја плати сметката, оноа најнизок и најдолен ранг, не да не ми е по ќејф, туку се каам што треба да пишам нешто за него.
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
24
Ова БМВ што е запалено во Автокоманда, било на оној Денис Димитриев, другарот на Дарко Кнеле и Александар Нинџа, ликот изигравал мафијаш со рекетирање на бурекџилници низ Автокоманда (барал беспари да си купува производи од бурекџилница, а ако не му дадат, ги малтретирал), цел живот правел ситни разбојништва за да дојде до телефон или нешто кеш, се разбира дрско однесување кога е со повеќе луѓе, правење тепачки во кафани за да не ја плати сметката, оноа најнизок и најдолен ранг, не да не ми е по ќејф, туку се каам што треба да пишам нешто за него.
BASH MI E MILO SHTO MU JA ZAPALILE KOLATA, DELIKVENT OD NAJNIZOK RANG, TOTALNO NEPISMEN I BEZ KULTURA. NA TRI ZENI IM NAPRAVI PO EDNO DETE, SITE TRI GO OSTAVIJA, CEL ZIVOT VO ZAMISLEN KRIMI FILM, ZIVEE ZA TOA DA SE SLIKA SO "POZNATI" FACI I SAMOPROGLASENI MAFIJASHI NIZ SKOPJEVO. NAJGOLEMO DOSTIGNUVANJE MU E SNIMANJE VOLAN DODEKA VOZI SLUSHAJKI SELSKA MUZIKA I KLIPOVI OD KAFANA, GLAVNIOT DENKO RADENKO. TOTALNO PROMASHEN ZIVOT, GO IMPONIRAAT LIKOVI OD SKOPSKOTO POZDEMJE, POTRCKO NA SITE POKRUPNI RIPKI VO SKOPSKATA BARA. INTELEKT NEMA NI DA RABOTI OBEZBEDUVANJE KAJ SHTO RABOTI BO TOA KAZINOTO VO AVTOKOMANDA. BROJOT NA IQ SI GO MERI PO BROJOT NA ZENITE SHTO GI SMENIL, SITE ULICATA NESHTO KJE GI NAUCHI, SAMO NEGO GO OGLUPAVE, PODOBRO DA SI UCHESHE NAMESTO DA KRADE I UDIRA REKET PO SRAMOTA CHITAJ "BUREKDZILNICI", KOLKU PODOLU MOZE DA ODI SO OVA ? SLIKANJE PLESKAVICI VO KAFANA DOMA BELIMBEGOVO, CHORBA VO DOJRANA, BELO VO NOS I DVA PARA CRNI TRENERKI ADIDAS ZA SLIKANJE VO AVTOKOMANDA NA KOCKA DODEKA POZADI E PARKIRANA NEKOJA "BESNA" KOLA.
UBAV DEN DECHKI :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.131
Поени од реакции
5.388
Уште нешто за падот на Камберовци.

Пред да го убијат Камер, од кога му била ставена бомбата пред неговиот дом, Камберовци побарале помош и сакале да нема конфликт, на помош го повикалe Командант Барути т.е. Џем Ламалари, тој си имал улога во војната во 2001 и поради тоа е почитуван, а често по портали се појавува со критика на актуелнава власт, кога разговарал Командант Барути со противниците, они одбиле да има мир, и му рекле дека ќе му дојде крајот на Камер, што и се случи.

Во врска со убиството на Јонуз, за малку ќе бил ранет во локалот и еден полицаец кои не бил на должност, само чекал свој роднина за да му донесе полнач за телефон од некој друг роднина, бидејќи требало да оди на пат.
 

Ivan898

only an entity, something illusory.
Член од
3 јуни 2020
Мислења
132
Поени од реакции
220
Еден муабет кој има јаки податоци за Петрит, убаво за да се спожне во темава :cool:
Последна недела бил во Приштина, таму имал и 2 казина, во хотел Гранд и во хотел Феранда, и кога последен пат бил виден во казиново, таму присуствувале лугето на командантот Сабит Геци, влизок човек на Кадри Весели, и помагач на транспортот за оружје, и кој се шпекулира дека го убил Петрит.Полицајците Зоран Додич, Ненад Павичевич и Раденко Богданович биле ангажирани од Удба за да добиваат информации за набавка на оружјето.Има интересна ситуација каде што братот на Петрит кога стигнува во Приштина, на еден новинар кој се залагаше за случајот, рече дека кога имале Петрит и Трајанов разговор, дека после тоа Трајанов повикал агенти од Удба да дојдат со дипломатски возила.Рамка исто во темава има спомнато за инспектор Филип(поточно Филип Филипов)и има еден факт дека му помогнал на Петрит за 28те килограми кокаин кој се украдоа 97ма.Пред да го уапсат Петрит, Филип му јавил на него и Петрит од 97ма побегнал од МК.Потоа отиде во Албанија, отвори казино таму, и после 20 дена отиде во Приштина.Петрит исто имал контакти во 90тите кога дошол во МК и со неговиот шеф кога бил во мисии во Либан, поточно Бернард Коучнер, и се шпекулираше дека 98ма имал разговор со него за да оди во Колумбија.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Filip gi izvadi od depo i negova bese ideata. Kuka digna od taa rabota. Posleden pat koga se vidov so Petrit u kontinental, gi bese sednal na shank u foae pred kazinoto, nego i uste eden negov kolega, piea viski, petro sedese u sredina, i u veliko nesto im raskazuvase, a ovie go gledaa,nasmeani ko gospod da go gledaat. Pjetrit drzese polakilo koka u toa zeleniot 190 mercedes, ko da e pakovka za preku vikend togash, onaka da se najde. I edvaj cekaa dase sretnat so nekoj drug brashnar i samo idea po toa toaletite od kazinata, da si gi testiraat robite cija e pojaka. Ko ke zaglavea u toalet, nedaj boze da mu se primoca na nekoj. Imase edna situacija iskaca eden surat od vc i sednuva da igra blekdzek, a krupierot nastinat. I tipov igra i podshmrknuva, a kruperov eden zvonko mal od lisice isto shmrka od nastinka. Koa rece ovoj go faka za vrat preku masa, ti mene me zaebavas, edvaj go kurtulija, edvaj so pokazuvanje paracetamoli go ubedia deka coekov stvarno nastinat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom