Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Што да коментираш?

Будала ќе беше да веруваше во митови дека овие клинциве од Грчец и Дуќанџик се појаки од луѓево на Дуи кои се на власт 20+год?!

Се знае дека најголемиот мафијаш е токму Али Ахмети и неговата фела во Мк.

На пример сите тука јадете трици за шевал, оки и таква боранија од босови а заборавате дека кога некои ликови од Дуи имале моќ или власт овие сеуште цицале од нивните мајки.

Да сака Али овие ќе ги реши за 24саати.
Ти другар изгледа не ги следиш моите мислења, па и темава воопшто.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Ти другар изгледа не ги следиш моите мислења, па и темава воопшто.
Имам попаметна работа од тебе, нема валјда да седам 24/7 на темава, па да проверам кој што пишувал, јас зборев општо, не за тебе лично.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
FB_IMG_1651114843268.jpg
Емин Синани и Јуска, кој е покоен Јуска? ај поискусни вклучете се, од вас највеќе се очекува одговор!
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Имам попаметна работа од тебе, нема валјда да седам 24/7 на темава, па да проверам кој што пишувал, јас зборев општо, не за тебе лично.
Ич не ме разбра ама нема врска, коментарот ти беше како да никој досега не ги спомнал Дуи, затоа пишав така што и се потврди, поентата беше што не само да не се кријат туку и се фалат со релациите, али нема врска секако дека не сфатив како да е лично пишано за мене, туку беше мислење како оние "Нешто за Ѓорчевци и околијата"...
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
375
Поени од реакции
694
Убијците и синот на Јонуз почнале да го бараат, ноќта кога го убиле татко му и него сакале да го убијат на лице место но побегнал од локалот.
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
791
пред некој пост го видоф еден прашуваше кој е еден на слика случајно го видоф на фејсбук ,не ме интерисира многу криминал појќе сум по политика Кнеле има прекар а кој шо е незнам не сум од Скопје нека кажат тие шо го познават ,Ваљда е нешто со Мијалкови поврзан
 

Attachments

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
пред некој пост го видоф еден прашуваше кој е еден на слика случајно го видоф на фејсбук ,не ме интерисира многу криминал појќе сум по политика Кнеле има прекар а кој шо е незнам не сум од Скопје нека кажат тие шо го познават ,Ваљда е нешто со Мијалкови поврзан
Човекот е криминална маскота, никогаш не бил криминалец, градска фаца што се слика со криминалци и познати фаци, има познанства да не биде да го омаловажувам, но никогаш не бил фактор, дури го сметаат и за предмет на зафрканција, имал блискост со Кољо Американецот во тие негови неколку години на моќ и тоа му е главната тема на која има развиено познанства, го шетал Кољо секаде со себе како и многу други, тоа е тоа за него.
 
Член од
26 јануари 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дур се карате тука, ахмети гради двоглав орел :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Го знае ли некој името на Македонецот што избоде, пред некој ден, пет-шест души у Хрватска?
 
Член од
23 март 2022
Мислења
13
Поени од реакции
47
Дали некој знае зашто го наместиле Џокер од Ѓорче? Во притвор е моментално.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Ај за него нешто повеќе.
Ovoj ti sto si go pisal so "J" , nie go znaeme kako Uska, Kadri Usein mu bese ime i mislam boksashe. Druzeshe so Aracinovskiot chopor 90setite. Go skinaa ako ne se lazam u kafana u selo Lisiche.
Sum pisuval i porano za edna slucka od kazino vo togasen Grand, sega Holidej Inn nekae 95ta.
Edna vecer na masa kockaat razni tipovi megju koi i Peri direktorot na kazinata Panorama i Skala, i profesionalen igrac na otvoren poker Amerikan, i eden chusmulj po ime i nadimak Kosta kilaviot, nikakvec koj svoevremeno im vrsese dokumenti i rabota na shipcite za da idat u stranstvo, pretezno istocna Evropa. Vo eden moment nesto se spreckaa ovie dvajcata i Kilaviot mu opsu najperverzno familija na Peri direktorot. Peri kako sto bese so kratok fitil se povlece dva cekori i so noga go uchuka kilo pravo u glava i ovoj padna na zemja ko pokosen. Koga se ispravi gi sobra parite, zetonite od masata sto gi bese karil i ispari.
Odtuka kilo odi pravo vo arachinovskata jazbina kaj nego poznatite likovi i im istresuva nekoi 6000detsch marki na masa za da udrat na Peri. Shipcite predvodeni od Emini i Ramushi 20tina na broj vlagaat vo kazino Grand, i poshto se znaat so Peri, prv istapuva pokojniot uska. Peri sedi na shankersko stolche, a Uska najpederski mu doagja so nasmevka i mu vika kaj si be da pukne so podignata raka, na sto toj odpozdravuva, a uska ja pretvara rakata vo tupanica i go udira. Direktorov se lizga od stolcheto i nastapuva roganje od 20 ljungi vo gulutnica.
Peri zavrsuva so nekoe napuknato rebro na domasno lekuvanje, a inicijatorot kilo se dava vo begstvo. Vo narednite denovi drugarite na direktorot, ekipata koja vazese za makefonska skopska mafija koja se noseshe i prkosese na zelkite, gi baraat akterite na nastanov. Kilo ne go naogjaat, no predvodeni od Dime pushkarot, naogjaat eden od choporot gore vo panorama. Dime ja vadi dvocevkata kratesh od pod mantil, a ljopkava go zabelezuva i pocnuva da bega niz hodnikot i dobiva dve sacmi vo ramoto. Sreka imase sto sacmite ne bea sacmi nego patronite od krateshot bea polneti so krshena paricka na cetiri dela, koja ne vlaga dlaboko, a poshto vo toa vreme sacmite kupenni od makedonija sport ili micei se zaveduvaa, parickata bese cesto resenie.
Dva meseci posle ovoj nastan Uska go ubivaat vo kafana, mislam deka seloto bese Lisice.
Iako Uska go ubivaat negovi lugje najverojatno od sosema drugi pricini, tie dva meseca dodeka Peri se oporavuvase, tolku go kolnese i prokolnuvase Uskata dodeka mu ja pratea tragata na dvizenje, sto nakrajot i uspea so kletvata. Denta koga se vidovme veke celosno zakrepnat i kako nov, pamtam sedese vo edna poznata skopska kafana piese uzo i zadovolno se nasmea i mi rece: " da nazdravime, dushmanot go stigna od negova raka".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom