Криминалци и криминални групи во МК

Член од
6 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
70
Дојдов до информација дека Фатлум Ајети Тоте и Бедри Бериша се разделиле, поради тоа што Бедри почнал да се дружи со Репки Арслани, ако е вистина тоа е многу поразителен факт за Беланоца, за тие што не се во тек, ова би значело дека Тоте го изгубил најверниот човек поради тоа што тој почнал да се дружи со битен член, на Грчец Дуќанџиќ противничката екипа со која се во војна.
Ispomesano e sve mnogu muabeti kruzat
Nema logika da se druzi bedri so repki arslani koga on go pukal blindata koga go spasila
se razdelile tote bedri i repki maliot bedri ne e u mk a ovie dvajca u zatvor odma po ubistvoto na kamer site zborea deka bedri i repki maliot go storile kako odmazda za afrim i burim koj se zbori deka on gi ubil vistina e deka mu go otkopale grobot i familijata negova go ima prekopano na drugo mesto samo oni znaat kade
ima poveke verzii koj moze da go storil ili naracal
ubistvoto uste ne se znae zatoa i nemase nisto do sega nema ni da ima dur ne se osiguraat koj go storil
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Znae nekoj koj ja drzi vratata u midnight a koj u intermezzo?
ја држат брашнари у тие секташки места сум чул дека од понеделник до недела се шмрка по кило кока на вечер и каурски кучки се ебат за грам линија хахахаха ебате секташите умрени.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Значи јас напишав циган и коментарот ми беше избришан а некој што навредува 80 посто од населението со каури не е избришан а да не зборувам дека зборот ш*птар е цензуриран
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
IMG_20220122_191022.jpg
IMG_20220122_191109.jpg

Руди Кудаме дел од групата на Шеваљ и Оки и ново име кое почнува да се шири па дури и на ТикТок профилите, бил најблизок човек на Жила, заеднички продавале бело, а се зборува и дека Жила го има внесено Руди во групата, што е и очекувано. Има претпоставки дека во принцип базично, и двајцата се врзани со Мемет Кодра и ланецот со снабдување вратари Ѓорчевци и одредени локали со кокаин.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Значи јас напишав циган и коментарот ми беше избришан а некој што навредува 80 посто од населението со каури не е избришан а да не зборувам дека зборот ш*птар е цензуриран
Aуу стварно ли?
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
372
Поени од реакции
689
Прегледај го приврзокот 320058
Прегледај го приврзокот 320059

Руди Кудаме дел од групата на Шеваљ и Оки и ново име кое почнува да се шири па дури и на ТикТок профилите, бил најблизок човек на Жила, заеднички продавале бело, а се зборува и дека Жила го има внесено Руди во групата, што е и очекувано. Има претпоставки дека во принцип базично, и двајцата се врзани со Мемет Кодра и ланецот со снабдување вратари Ѓорчевци и одредени локали со кокаин.
Мислам дека и преку Жила најдоа човек за да го убијат Ејупот, мислам за Ејуп од Топанско што го убија после постот на фб што го објави.Ејуп едно време се криеше и во Албанија, бидејки оној малиот Дуда пингвинот се обиде да го убие пред паркингот на неговата зграда.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Мислам дека и преку Жила најдоа човек за да го убијат Ејупот, мислам за Ејуп од Топанско што го убија после постот на фб што го објави.Ејуп едно време се криеше и во Албанија, бидејки оној малиот Дуда пингвинот се обиде да го убие пред паркингот на неговата зграда.
Ејуп пред 12-3 години беше во конфликт со Џезми Небија, брат на Насер Небија.

Уапсен еден од напаѓачите на Џезми Небија

Уапсен е еден од тројцата напаѓачи на скопјанецот Џезми Небија (34), кој беше тешко ранет во оружен напад 17 дена во населбата Чаир. Полицијата поднесе кривична пријава против Е.Б. (21) од Скопје, кој со уште две непознати лица, на 3 февруари годинава, на улицата „Кемал Сејфула“ од „голф“ во движење со пушка пукале кон Небија, кој возел „ауди“, нанесувајќи му две прострелни рани во пределот на грбот. На осомничениот му е изречен притвор од 30 дена. Од МВР велат дека Е.Б. и порано бил пријавуван за напад врз службено лице, насилство, тешка телесна повреди и недозволено држење оружје. По другите двајца напаѓачи се трага.

Како што пишувавме, Џезми му е брат на Насер Небија, кој беше убиен при полициска акција во Арачиново. Акцијата следуваше по убиството на полицискиот „тигар“ Зоран Марковски, извршено лани во Автокоманда. Полицијата тогаш информираше дека и Џезми бил пријавуван за тешка кражба, односно за учество во толпа што ќе изврши кривично дело. (Г.А.)

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Мислам дека и преку Жила најдоа човек за да го убијат Ејупот, мислам за Ејуп од Топанско што го убија после постот на фб што го објави.Ејуп едно време се криеше и во Албанија, бидејки оној малиот Дуда пингвинот се обиде да го убие пред паркингот на неговата зграда.
Точно така убиен е од втор обид Ејуп, а Дуда Пингвинот сега се криел во Дебар разбрав.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Aуу стварно ли?
Не бе не е стварно ке дозволуваме раса што не знае што се и кој се дали од Индија од Египет и што незнаат што е вера. Што јадат свинско на кога се сами што си ги ебат сестрите и си ги продават ќерките.Во развиените земји не им даваат да имаат ни здраство ни имот ги протеруваат, а ние им дадовме прва признаена населба во светот и на крај таков олош мене ке ме нарекува каур-неверник.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Не бе не е стварно ке дозволуваме раса што не знае што се и кој се дали од Индија од Египет и што незнаат што е вера. Што јадат свинско на кога се сами што си ги ебат сестрите и си ги продават ќерките.Во развиените земји не им даваат да имаат ни здраство ни имот ги протеруваат, а ние им дадовме прва признаена населба во светот и на крај таков олош мене ке ме нарекува каур-неверник.
Требаше одамна да ги решиме ама кога имаме пички политичари ќе ни се шетаат црнгуљи по наши населби, да ти ебам држава да ти ебам...
 
Член од
23 јануари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
znae ni nekoj koj se ovie sto doagat od tetovo do cair nakaj radishani so avtobus od bashkrim turs pa na sred pat promeni pravec kaj teteks cair ? avtobusot 3 pati na den doaga tuka sred pat promeni pravec policiata nisto ne moze da napre imate li info za sto se raboti?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Имам информација дека Мејди Асани (оној што е во беља со Бурим Аети Харачина) го ранил Салим Харачинецот, иначе близок роднина на Бурим, конфликтот досега е без жртви, но трае, ќе видиме до кај се спремни да одат, времето ќе покаже.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom