Криминалци и криминални групи во МК

Член од
2 декември 2020
Мислења
128
Поени од реакции
144
Беше со Вмро да но сега е со Сдсм. И ке видеш дека ке полежи некоја година, наместо да лежи 15 како другиве
Зависи и за што ќе пропее, ќе биде долга политика со него :)
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
637
Поени од реакции
2.612
Тоа обеси можеш комотно да го ставиш во наводници.

Во однос на тоа што дискутирате, се' уште и отсекогаш во градот на Генималецот можат вода да му носат во однос на мадиња до колења - ти убаво му кажуваш + кој е повозрасен знае, a помладите нека се палат на луѓе кои беа под заштита на ЈО. ;)
Шо се случи точно со Кице ? Знам тој беше “виновникот” за збратимувањето со Лозари и основач на подгрупата Хаос.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862


Подолго слушам како во Автокоманда луѓе кои се сеуште верни на Нинџа тастаат за полицијата.
Буквално и да излезе, нема никој да биде покрај него освен два-тројца кои сега ја гледаат шансата за сопствена промоција со оглед на тоа дека Нинџа и Кољо ги нема во населба.
Сите блиски веќе му свртиле грб заради кодошењата кои ги има направено додека е во затвор и нема да ме чуди ако во блиска иднина прочитаме како е убиен Нинџа или имало обид за негово убиство.
Уште кога пукна драмата со "пеење" сакав да ви го залепам ова...
Само чекав момент да олади ситуација, прво да нема недоразбирања, не ги споредувам Петрит и Нинџа буквално, друго ниту го бранам ниту го судам актуелниот во муабетов. Како и да е кога лик како Петрит Аме се свртел на таа тактика, за свое добро да "пропее", тогаш и од Нинџа е сосем очекувано тоа, иако инсценирани беа сите негови искази по вкус на Сашо Мијалков а во договор со Заеви. Иначе дека ќе го убиваат овие во затвор мене ми е нестабилна тема, можда е воа само начин да го преместат кај што сака.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.150
Шо се случи точно со Кице ? Знам тој беше “виновникот” за збратимувањето со Лозари и основач на подгрупата Хаос.
Еве постирале слика во меѓувреме, па прочитај.
Ретко ја следам темава (од време на време) и немам мн мерак за постирање, во принцип како што ни е ситуацијата во државата така и во „криминалното“ милје.
Можеби порано имало некои понезависни луѓе и времиња, сега... само полициски тастери и ликови кои се менуваат како што се менува власта.
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Не знам јас, а ти можеш да прашаш во ЈО ;)
и подобро мн да не се интересирате за некои работи пошто јбг, јавен форум е, секој чита итн итн итн, да не ти објаснувам.
Se obidvam da. Mu kazam na coeko deka pogresni lugje gi ima za idoli ama ne me razbira ili ne e dobro upaten vo nekoj raboti nesmeeja od bair nikoj droga da prodaj ni gram gi imase pritisnato vangel mnogu ama edno vreme pak labavo si prodavaja vo. Epinal toa ukazva deka pak gi stiti nekoj
P. S ko pobedi sds na izborite tatkomu na trskata (dobre) slavese vo stabot na sds
 
Член од
27 август 2020
Мислења
23
Поени од реакции
8
Se obidvam da. Mu kazam na coeko deka pogresni lugje gi ima za idoli ama ne me razbira ili ne e dobro upaten vo nekoj raboti nesmeeja od bair nikoj droga da prodaj ni gram gi imase pritisnato vangel mnogu ama edno vreme pak labavo si prodavaja vo. Epinal toa ukazva deka pak gi stiti nekoj
P. S ko pobedi sds na izborite tatkomu na trskata (dobre) slavese vo stabot na sds
Sedi brat mn dobro go poznavam bair tebe ovie muabwti ti se od rekla kazala vangel nemase pristap vo bair sega od ko dojde sdsm na vlas da a pred to ne inace vo bair se se prodavase osven zolto nikogas nemalo nema ni da ima a se drugo mozis slobodni da prasas
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.150
Se obidvam da. Mu kazam na coeko deka pogresni lugje gi ima za idoli ama ne me razbira ili ne e dobro upaten vo nekoj raboti nesmeeja od bair nikoj droga da prodaj ni gram gi imase pritisnato vangel mnogu ama edno vreme pak labavo si prodavaja vo. Epinal toa ukazva deka pak gi stiti nekoj
P. S ko pobedi sds na izborite tatkomu na trskata (dobre) slavese vo stabot na sds
Јас сум кока кола за вас - и беше кока кола (покојни Амди Бајрам) за другите роми пратеници или оние кои се обидуваа да се пратеници пошто имаше златно правило: Јас сум СЕКОГАШ со власта.

Криминалот, во мн поорганизирани и посредени држави од нашата е во голема мера контролиран од државата, а за банана републики како Балканските бадија муабет ќе трошиме.

Така да, со секоја промена на власта има две работи:
1. Нова клапа на луѓе кои си ги носи со себе и заменуваат стари што ќе ги голтне мракот или ако се паметни ќе се повлечат; и
2. Оние кои успеваат да се држат над вода и имаат доволно конекции за "со сите да се арни" т.е. она на амди, јас сум секогаш со власта.

Има примери и за едните и за другите во градот, имиња нема потреба да напоменувам - кој е повозрасен знае.

Убава е темата за евоцирање на спомени и да се потсети човек на некои поранешни времиња, луѓе кои ги нема веќе, а за сегашните или било кои идни на јавен форум не треба мн брчење.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Кривична за двајца лихвари: ДОБРО СЕ ОФАЈДИЛЕ
Vecer | 16.07.2021


Се мислев да ли да го објавам ова со користењево заложна куќа, али ајде нека биде тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom