Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
ЦРНА ХРОНИКА
Претрес во Сингелиќ, пронајдена дрога и приведени три лица
Објавено пред 1 ден - 6 јули, 2021 Од Макфакс


Овие се семејство сто посто :D на сите четворица според иницијалите, презимето им почнува на А...
 
Член од
15 мај 2019
Мислења
5
Поени од реакции
1
ЦРНА ХРОНИКА
Претрес во Сингелиќ, пронајдена дрога и приведени три лица
Објавено пред 1 ден - 6 јули, 2021 Од Макфакс


Овие се семејство сто посто :D на сите четворица според иницијалите, презимето им почнува на А...
А. А (61) Ајет Ајети?
 
Член од
22 април 2021
Мислења
131
Поени од реакции
458

Чаир, македонскиот Багдад. Целата општина, почнувајќи од градоначалникот (сегашен и поранешен) е дувло на криминални УЧКи.
Во 2011 се носи фамозниот Закон за легализација. Градежната мафија го користи за да отпочне градење на објекти, со само една изјава од инвеститорот дека градењето започнало пред стапување на законот во сила.

Нешто што е надвор од памет е дека актуелно било постепено легализирање на секој стан одделно, од страна на купецот. А замисли, законот дозволувал купецот сам да си плати комуналии за градба :masa:

Screenshot from 2021-07-10 22-47-28.png Screenshot from 2021-07-10 22-48-14.png

На Google maps street view ваква е ситуацијата во октомври 2014. Два ката од зградата од десно, еден од становите е со привршена инсталација, прозори, малтерисување, на некој му се брзало да се всели додека градењето е во почетна фаза. Градежните работници без соодветна опрема, сечат арматура пред празна парцела на која денес се наоѓа втората зграда.

Screenshot from 2021-07-10 22-10-57.png Screenshot from 2021-07-10 22-11-15.png Screenshot from 2021-07-10 22-11-28.png
 
Член од
27 август 2020
Мислења
23
Поени од реакции
8
Како е во Битола кој е сега број еден таму?
Vangel ispektoro za droga i slave nacalniko se odi preku vangel koj ne zema od nego odma mu ja frlat mrezata sinmu na vangel mangupce na bateri bes tato nemozi dva cekori da napraj toj prodava vo hush samo toj ako vidi slusni deka ima nekoj drug odma prijavva i idat alfite robotcinata na vangel
Автоматски споено мислење:

Vangel ispektoro za droga i slave nacalniko se odi preku vangel koj ne zema od nego odma mu ja frlat mrezata sinmu na vangel mangupce na bateri bes tato nemozi dva cekori da napraj toj prodava vo hush samo toj ako vidi slusni deka ima nekoj drug odma prijavva i idat alfite robotcinata na vangel
Treva zolto tabli belo se preku niv imat nekoj dilercina so gi drzat vo racete i to mu e semata
Автоматски споено мислење:

Vangel ispektoro za droga i slave nacalniko se odi preku vangel koj ne zema od nego odma mu ja frlat mrezata sinmu na vangel mangupce na bateri bes tato nemozi dva cekori da napraj toj prodava vo hush samo toj ako vidi slusni deka ima nekoj drug odma prijavva i idat alfite robotcinata na vangel
Автоматски споено мислење:


Treva zolto tabli belo se preku niv imat nekoj dilercina so gi drzat vo racete i to mu e semata
Ne deka nesto e poseben mas broj eden so madlaci ova se desava deka sdsm e na vlast
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Vangel ispektoro za droga i slave nacalniko se odi preku vangel koj ne zema od nego odma mu ja frlat mrezata sinmu na vangel mangupce na bateri bes tato nemozi dva cekori da napraj toj prodava vo hush samo toj ako vidi slusni deka ima nekoj drug odma prijavva i idat alfite robotcinata na vangel
Автоматски споено мислење:


Treva zolto tabli belo se preku niv imat nekoj dilercina so gi drzat vo racete i to mu e semata
Автоматски споено мислење:


Ne deka nesto e poseben mas broj eden so madlaci ova se desava deka sdsm e na vlast
I tajsono mi se cini si go cuvat vo skut ushte
 
Член од
11 јули 2021
Мислења
6
Поени од реакции
1
I tajsono mi se cini si go cuvat vo skut ushte
Па тајсон го апсеше едно време па по некој ден слика со син му објави и од тогаш заедно нон стоп... А со гинималецот и зоки рамбо шо се деси нели се тепаа пред некој месец..
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Па тајсон го апсеше едно време па по некој ден слика со син му објави и од тогаш заедно нон стоп... А со гинималецот и зоки рамбо шо се деси нели се тепаа пред некој месец..
Ne bi ja komentiral taja slucka posto i. Ne znam mnogu detali samo edno kje recam koljo e najgolemiot mudonja vo gradot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom