Криминалци и криминални групи во МК

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.092
Само треба да сфатите, сите вие што дркате овде на криминалци од типот на тие оки, моки, шеваљ или како и да ги викате, дека никад такви типови не се поголеми криминалци, ниту ни од далеку помоќни луѓе од Груевски, Али, Заев...
Да, си има преќутни договори од време на време, помеѓу власта и нив, но пази ги како ќе си поминат ако дојдат во судир на интереси со власта.
Рачунајте дека тие не се помоќни ни од типови од калибарот на Камчев, Дестани и слични.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Crnorizec kazi sto znaes za ovoj, ti gi znaes bellanovce podobro, posto na ovie kolegive od forumov izgleda im fali da se prepucavaat so shponi, gi pali da se pravat pogolemi kuchinja od samite niv eve drrkajte na niv stom se palite
Автоматски споено мислење:

Sega mastrubirajte na ovoj iskriveniov, i ko ke svrsite vo tie 3 sekundi svest, razmislete zosto Useni ja dupi cela opstina ohrid, zosto Bujar e najmakedonecot sto ne brani od bugarite, zosto celo mvr e pod vlast na uck. Stom vie u paranoja vo sekogo gledate shi ptar, veke ste si go izbrisale NASHIOT MAKEDONSKI Identitet
Абдула Садику Дули, близок роднина им е на Ајети, од време бил во Беланоца човек од поверење и зборуваат дека е доста храбар лик, пукање без проблем во повеќе случаи. Еден од тие случаи е одмаздата за Џељо, кога го убиваат Ибрахим Ибрахими, убиецот на Џељо. Иначе лани го затворија за дрога, ако памтам добро него го собраа малку после Ибрахим Јахја Ибро Ел Патрон и тајфата што го држеше Дебар Маало со кокаин. Тогаш Шеваљ и Оки направија јак удар на Беланоца, скоро сите битни луѓе му ги затворија на Фатлум Ајети Тоте. Другиве биле излезени сите, и Ибро Ел Патрон и Бедри, за вој Дули да ли е излезен не знам а таму после нова година кога земаа замав го затворија еден што се влечел со нив во последно време Бехар Аслани, па во јуни Дритон Ферати Бреза.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.149
Поени од реакции
8.433
Нема мафија мафијаш кој што е поголем од државата,се додека соработуваат со државата ке им се прегледува преку прсти.
ова денес е потврда на она што цело време го повторуваме, кримосиве работат со дозвола на државата, во самиот момент кога ја закачија државната мафија, наеднаш не е проблем да се влегува во арачиново и експресно брзо да се најдат кримосиве.
 
M

Macedon1um

Гостин

Маслановци се радуваат или жалат што си ја врати полицијата назад марихуаната ? :D
6 милиона евра била вредна марихуаната машала..
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2020
Мислења
260
Поени од реакции
429
Абдула Садику Дули, близок роднина им е на Ајети, од време бил во Беланоца човек од поверење и зборуваат дека е доста храбар лик, пукање без проблем во повеќе случаи. Еден од тие случаи е одмаздата за Џељо, кога го убиваат Ибрахим Ибрахими, убиецот на Џељо. Иначе лани го затворија за дрога, ако памтам добро него го собраа малку после Ибрахим Јахја Ибро Ел Патрон и тајфата што го држеше Дебар Маало со кокаин. Тогаш Шеваљ и Оки направија јак удар на Беланоца, скоро сите битни луѓе му ги затворија на Фатлум Ајети Тоте. Другиве биле излезени сите, и Ибро Ел Патрон и Бедри, за вој Дули да ли е излезен не знам а таму после нова година кога земаа замав го затворија еден што се влечел со нив во последно време Бехар Аслани, па во јуни Дритон Ферати Бреза.
Кога беше убиен овој што го убил Џело и како, да прогуглаш нема да најдеш ништо.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Кога беше убиен овој што го убил Џело и како, да прогуглаш нема да најдеш ништо.
Сум направил грешка пардон, Ибраим Исмаили беше, пребарај на темава има доста пишувано за случајот.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
:pos:

Камионот со канабисот од Јосифово четири дена стоел на Кванташки, камионџијата лажно пријавил пукање во Арачиново
December 7, 2020 23:53

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.099
Поени од реакции
15.032
:pos:

Камионот со канабисот од Јосифово четири дена стоел на Кванташки, камионџијата лажно пријавил пукање во Арачиново
December 7, 2020 23:53

Špekulacijata e deka robata ja zel biznis partnerot vo zdelkata od Aračinovo, komu mu bilo veteno golema zarabotka od prodazba na robata

Čovekot si došol po svojot del, pa na raat da si go prodava sam

I ne se cekalo nekoj da go podogni kamionot...tuku celo vreme ss pregovaralo među biznis partnerite


Kako za čokoladi de....
Автоматски споено мислење:

Edit....Alsat izvadi informacija deka samo.230 kg se najdeni vo Mojance....

Kade se drugite 1.7 t????
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Špekulacijata e deka robata ja zel biznis partnerot vo zdelkata od Aračinovo, komu mu bilo veteno golema zarabotka od prodazba na robata

Čovekot si došol po svojot del, pa na raat da si go prodava sam

I ne se cekalo nekoj da go podogni kamionot...tuku celo vreme ss pregovaralo među biznis partnerite


Kako za čokoladi de....
Автоматски споено мислење:

Edit....Alsat izvadi informacija deka samo.230 kg se najdeni vo Mojance....

Kade se drugite 1.7 t????
Затоа е смешна целата ситуација, многу се проѕирни сите детали што ги налепија на случајот како факти :D
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.026
Поени од реакции
2.077
Затоа е смешна целата ситуација, многу се проѕирни сите детали што ги налепија на случајот како факти :D
Nemaat vrska informaciite od @gjoko-mkd, gi znam site investitori, posebno tie sto imaat ulozeno najgolemi sredstva, i znam kako se odvivaa rabotite od momentot pri prijavata na krazbata, a toa deka koga se
saka, se moze e dokaz tokmu ovaa situacija... denes so golema policiska pridruzba bese vratena pogolema kolicina od marihuanata na mestoto od kade sto bese ukradena, a ovie denovi ke se resi i cela situacija, koi se motivite za krazbata i dali nekogo stoi zad sevo ova
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Nemaat vrska informaciite od @gjoko-mkd, gi znam site investitori, posebno tie sto imaat ulozeno najgolemi sredstva, i znam kako se odvivaa rabotite od momentot pri prijavata na krazbata, a toa deka koga se
saka, se moze e dokaz tokmu ovaa situacija... denes so golema policiska pridruzba bese vratena pogolema kolicina od marihuanata na mestoto od kade sto bese ukradena, a ovie denovi ke se resi i cela situacija, koi se motivite za krazbata i dali nekogo stoi zad sevo ova
(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom