Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
На овој Буревесник статус има многу коментари дека не е вистина ова за Еди, јас сега за сега немам информации кој точно оперира, иначе точно е дека деновиве има многу украдени голфови во Скопје.


"GOLFEROT EDI


Vo ramkite na DUI funkcionira sektor za kražba na koli, specijaliziran za markata GOLF 5. Šef na ekipata e EDMOND MURTEZANI vikan EDI, komandir na policiska stanica BUTEL...


GOLFOVITE najčesto ,,isčeznuvaat,,po ČAIR i BUTEL, iako ekipata ima FAT i po drugite delovi na Skopje. Otkako kolata kje bide ukradena EDI ima organizirano kanal do biznismen koj raboti so avtomobilski delovi i e stacioniran vo VIZBEGOVO.


Od VIZBEGOVO kolite potoa prodolžuvaat preku Tanuševci do VITINA, na Kosovo...


Za ovoj biznis DŽANDAROT EDI si ima svoj del, del ostava za DUI, ostatokot si go delat drugite igrači...


VETINGOT vo MVR ne go dopira EDI!"
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Политички шифт е, нема друго. Нешто како во Кочани што беше Детонатор, само сега во Кавадарци ова потивко тече.
Па со оглед на тоа што невработеноста во Кавадарци е 4% и логично е да има дилери.И фактот што Кавадарци Гевгелија одсекогаш важеле за градови со многу уживатели на дрога по број на жител
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
Гевгелија - да, за Кавадарци не знам баш.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Koj se pukal vo Cair denes znaete li, ne mi e jasno dvajca so kalasi a nema povredeni :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Post 6131 na temava ke ti razjasni dovolno
Точно, се зборува дека Куртович пукале денес, фрката што ја имаат продолжува.

ПУКАЊЕ со огнено оружје ВО ЧАИР
20 Nov 2020 - 16:15

 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Точно, се зборува дека Куртович пукале денес, фрката што ја имаат продолжува.

ПУКАЊЕ со огнено оружје ВО ЧАИР
20 Nov 2020 - 16:15

Со кој се пукаат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom