Криминалци и криминални групи во МК

M

Macedon1um

Гостин
Ovie nemaa za cigari i stucni da ne bese ovoj rade, se zaletaa...
Се залеале оти имале грб преку брат му т.е од Алфите, ама не секогаш грбот може да ти ја спаси главата. Мислам рекоа за пиштолот на Јанушев што го нашле на место на убиството не бил на татко му, туку се работело за пиштол кој предходно било пријавено во МВР дека е украден од некоја куќа во Скопје
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
А дословно зошто се уклучуваат Ѓорчевци во проблемот веднаш после убиството? Поточно Мире и Шеќер ќе го убивале Штекли, па он им се јавил лично и вие не знаеле кај тераат после тоа (веќе пишавме за воа наназад)... Мартин Јанушев и Никола Бебе кон Мире и Шеќер се свртеле најверојатно, па тука пукнал проблем, иначе претходно Филип Кобра со нив бил другар тоа знаеме. Друг битен момент е дека Штекли откога избега, Ѓорчевци фатија плус уште некои од дискотеките со нивни вратари за да шиткаат нивни дилери внатре, тоа у ствари беше и целта на Раде со Омерта, нарко и рекет инвазија во дил со Вицето, ама после направената глупост немаше кој друг па наследија Ѓорче тајфа. П.С. Не знам дали сум го пишал воа претходно, Штекли и Цветко Avenue се нешто роднини, па ради тоа тогаш на врата во Avenue стоеја Омерта.
 
Последно уредено:
A

Al.pacino

Гостин
А ова ти откај го знаеш вака за да тврдиш? Другар си со нив? Си бил на маса кога ова се дешавало?
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
4
Нешто повеќе за цветко од avenue, и дали е он газда на дискотеката?
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
А дословно зошто се уклучуваат Ѓорчевци во проблемот веднаш после убиството? Поточно Мире и Шеќер ќе го убивале Штекли, па он им се јавил лично и вие не знаеле кај тераат после тоа (веќе пишавме за воа наназад)... Мартин Јанушев и Никола Бебе кон Мире и Шеќер се свртеле најверојатно, па тука пукнал проблем, иначе претходно Филип Кобра со нив бил другар тоа знаеме. Друг битен момент е дека Штекли откога избега, Ѓорчевци фатија плус уште некои од дискотеките со нивни вратари за да шиткаат нивни дилери внатре, тоа у ствари беше и целта на Раде со Омерта, нарко и рекет инвазија во дил со Вицето, ама после направената глупост немаше кој друг па наследија Ѓорче тајфа. П.С. Не знам дали сум го пишал воа претходно, Штекли и Цветко Avenue се нешто роднини, па ради тоа тогаш на врата во Avenue стоеја Омерта.
Aj repriziraj go muabetot za problemov so Stekli i Gjorchevci,ne go znam
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Ovie nemaa za cigari i stucni da ne bese ovoj rade, se zaletaa...
Da mladi decki, vprocem kako i site sto vlegle mladi vo toa, izmanipulirani od povozrasnite. Pa i za Rade se znae deka bil vojnik na vremeto kaj Ninja no ete si naoga mesto na asvaltot sam. Mnogu interesen e faktot sto koga Koljo go puka Verushevski, Rade mu go zima pistolot na Verus da ispadne deka e napad zatoa sto ovoj gi prozival po cel grad. I ovaa prikazna e od KOD. Inaku i Stekli zema golem zamav koga dojde SDS na vlast, no po ubistvoto propaga se. Inaku imalo incident vo koj toj pretepuva ronina na Shevalj i posle go baraat niz grad pa za mir Shtekli plaka okolu 70bona za mir zatoa sto deckovo bil jako tepan
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ментална екскурзија малку :D

Балкан
30. January 2016 - 14:33
На Черноземски мафијата на Ал Капоне му помогнала да го убие кралот Александар во Марсеј!?

 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
704
Поени од реакции
1.585
Ментална екскурзија малку :D

Балкан
30. January 2016 - 14:33
На Черноземски мафијата на Ал Капоне му помогнала да го убие кралот Александар во Марсеј!?

Кога некој се палат на Аркан, Србија, 90 ти години и нешо како србите се Вау.. Прво шо ми текнува крал им отепавме. Алоо КРАЛОТ им го отепавме. Без разлика дали е поврзан случајот со мафија , сепак дава до знаење Вмро кое му служело на македонските интереси колку било моќно за разлика од денешниве циркузанти што гласаат за сендвичи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.968
Поени од реакции
17.793
Кога некој се палат на Аркан, Србија, 90 ти години и нешо како србите се Вау.. Прво шо ми текнува крал им отепавме. Алоо КРАЛОТ им го отепавме. Без разлика дали е поврзан случајот со мафија , сепак дава до знаење Вмро кое му служело на македонските интереси колку било моќно за разлика од денешниве циркузанти што гласаат за сендвичи.
Како и да е било наплатено за сета пролеана македонска крв од 1912 па до 1934, и тоа како заслужил да биде убиен кралот Александар после целиот терор кон македонскиот народ, без разлика дали убиството било помогнато и организирано од надворешни фактори и направено за поголеми цели и политики за во иднина.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Кога некој се палат на Аркан, Србија, 90 ти години и нешо како србите се Вау.. Прво шо ми текнува крал им отепавме. Алоо КРАЛОТ им го отепавме. Без разлика дали е поврзан случајот со мафија , сепак дава до знаење Вмро кое му служело на македонските интереси колку било моќно за разлика од денешниве циркузанти што гласаат за сендвичи.
Бегам јас од национални и политички мислења од професионализам ама ајде во ред е, имаше едно легендарно интервју со Јордан Петровски бизнисмен од Куманово, десидент во Канада. Многу интелигентен лик што кажува како од 91ва наваму е притискана Македонија да тоне, благодарение на работа во ист такт на Удба и Бугарија, тоа само ги дообјаснува работите што се случувале уште од порано. Иако целта на текстот беше да објасни зошто денес е вака лошо во Македонија. На сила исушена држава сме тоа е точно.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Pisete nesto novo nesto interesno. Sto se slucuva vo Skopje. Primer so aracinovskava grupa, ima li nesto novo
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Пукотници на бензиска пумпа кај Идризово, следела и намерна сообраќајка
ЦРНА ХРОНИКА17.03.2020 / 22:58

 

Kajgana Shop

На врв Bottom