Криминалци и криминални групи во МК

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
Не знам, ама се раскурчавал премногу а излеа бил и претходно опоменат, не послушал и ете...
Автоматски споено мислење:


Нене, добро си е све - Алмир се вика
Јбг тоа е,жално за млад човек ама најверојатно лесниот живот како локален фудбалер и не толку успешната кариера со која не успеал да создаде некоја иднина го натерала на тоа ама за жал завршила трагично.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Јбг тоа е,жално за млад човек ама најверојатно лесниот живот како локален фудбалер и не толку успешната кариера со која не успеал да создаде некоја иднина го натерала на тоа ама за жал завршила трагично.
Ха Ха Ха.
Ако не успееш да станеш фудбалер во Македонија значи дека немаш иднина и дека треба да почнеш да дилаш?
Не го гледам трагично неговото загинување.
Он се мотал со такви ликови, сам си пресудил.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
Ха Ха Ха.
Ако не успееш да станеш фудбалер во Македонија значи дека немаш иднина и дека треба да почнеш да дилаш?
Не го гледам трагично неговото загинување.
Он се мотал со такви ликови, сам си пресудил.
Кај прочита ти дека кажав треба?
Само напишав кој биле причините дека го натерале на тоа.Секое загинување е трагично,поготово кога е на млад човек.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Кај прочита ти дека кажав треба?
Само напишав кој биле причините дека го натерале на тоа.Секое загинување е трагично,поготово кога е на млад човек.
И упорен си дека тоа се причините зашто он почнал да дила?
Татко џандар,живее близу Центар, млад здрав прав, што му фали да работи нешто и да почне да се пробива?
Ама слатки се парите лесно заработени. Посебно од коксот. Земи 50 % микс, додади на тие уште 50 % андоли парацетамоли и топ профит.
Не го жали толку многу, пак ти кажувам сам си пресудил. Треба да си свесен дека кога почнуваш вакви некои работи дека високи се шансите да си упукан или уапсен.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.644
И упорен си дека тоа се причините зашто он почнал да дила?
Татко џандар,живее близу Центар, млад здрав прав, што му фали да работи нешто и да почне да се пробива?
Ама слатки се парите лесно заработени. Посебно од коксот. Земи 50 % микс, додади на тие уште 50 % андоли парацетамоли и топ профит.
Не го жали толку многу, пак ти кажувам сам си пресудил. Треба да си свесен дека кога почнуваш вакви некои работи дека високи се шансите да си упукан или уапсен.
Јасно ми е ова што го пишуваш,во право си ама животот на фудбалер во нашите лиги е лесен и човекот го живеел баш тој живот за кога кариерата му престане да почне да живее пак лесен живот за разлика од тоа да се мачи и да оди на редовна работа.Нормално од овој бизнис има многу повеќе пари но и главната работа која ги влече младите во ова е тоа што не се мачат.
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
2
Не знам дали се тастери цела тајфа - ама татко му на Мире е Алфа или полицаец ;) затоа и толку се раздигани и се курчат, полиција им чува грб
Хахахахахахаха а па едни јаки фаци шо се па, 90% вратари хахахаха
Decki ja ne gi znam lugevo bas ali sto tolku pisuvate za niv kako da vi e kompleks da bidete kako niv dali imate tocni informacii ili pa rekla kazala vi se muabetive znam nekolku luge od slikava sto vezbaat samo tolku
 
Член од
8 април 2013
Мислења
40
Поени од реакции
43
Decki ja ne gi znam lugevo bas ali sto tolku pisuvate za niv kako da vi e kompleks da bidete kako niv dali imate tocni informacii ili pa rekla kazala vi se muabetive znam nekolku luge od slikava sto vezbaat samo tolku
Токму затоа и го пишав ова второво шо си го цитирал, дека баш не се никакви јаки ликови. Ja не ги величам. Моето шо го пишав е точно и проверено
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Не знам дали се тастери цела тајфа - ама татко му на Мире е Алфа или полицаец ;) затоа и толку се раздигани и се курчат, полиција им чува грб
Се е јасно туку грбот е фиктивна работа, не може секогаш да те извади од ќотек или од метак :D затоа е смешно кога некој дига галама против некој што не му е ниво.
Автоматски споено мислење:

da ne navleguvame kaj sto ne sme kompetentni da komentirame,zatoa rekov mn sme nie mali..srbija,crna gora sve i svasta ima mafija u vistinska smisla.
Точно, таму игра улог и поголема територија и почиста а и малку подруг темперамент, на другата тема за кримоси во светот има неколку добри линкови за Срб и Цг, Корач е стасан до тоа ниво да е чизма на вратот на Вучич (y)
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Буревесник...

"STRUMIČKI NAVIGATOR koj ima uvid kako i koga vrvat avioni po aerodromskata pista, poradi ostavenost na milost i nemilost, go prašuva Zoran Zaev..."

FB_IMG_1572568045440.jpg
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Македонија е транзит зона за дрога посебно за хероин и дебело се профитира,затоа грам дрога како поминува држава вредноста му се зголемува. Од типот нема пари мал пазар не држи вода.Исто така лихвата е и те како исплатлива посебно во овакви банани држави како нашава каде и нотари адвокати се е корумпирано.Немој да мислете дека нашиве се нешто као демек гола вода а србиве се богови,едино во што се подобри е тоа што можеби во европа се најдобри платени убијци.Албанската мафија толку високо котира во мафијашките кругови во светот заради тоа што имаат 3 држави кај што никој ништо не им може знаеме кој држави се.
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
145
Македонија е транзит зона за дрога посебно за хероин и дебело се профитира,затоа грам дрога како поминува држава вредноста му се зголемува. Од типот нема пари мал пазар не држи вода.Исто така лихвата е и те како исплатлива посебно во овакви банани држави како нашава каде и нотари адвокати се е корумпирано.Немој да мислете дека нашиве се нешто као демек гола вода а србиве се богови,едино во што се подобри е тоа што можеби во европа се најдобри платени убијци.Албанската мафија толку високо котира во мафијашките кругови во светот заради тоа што имаат 3 држави кај што никој ништо не им може знаеме кој држави се.
ne se osporuva faktot deka nema pari biznis i tako dalje,ne sme kompetentni u drugi raboti.kako rece sam najdobri ubijci se,i u mn dr rab..da znaes samo vo 1 den sto sve se desava u beograd nema u cela godina u makedonija...a za albancite eve realno konkretno za kaj nas nie sve im dozvolivme,inace edno ime nemase da im bide procueno !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom