Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 август 2017
Мислења
325
Поени од реакции
762
Фала ти, одлично вклопено. А за тој на сликата, што претпоставувам дека е Пепич најверојатно сум грешка, мора да е пак некој од хамилија Хаџибулиќ.[DOUBLEPOST=1562107203][/DOUBLEPOST] Се согласувам скроз, некој зборуваат дека Кичеецот и Жика избегале во Скопје откога он земал замав, дали е така не знам, ама гледам дека охридските кримоси имале многу одамна традиција за бизнис во СК.
хахахахах нити Зоки нити Жика избегале ради него нити па некој ке избега , кичевскиов беше теле во Охрид, Урко го донесе Скопје каде мора да му се признае дека јако крена и се покажа, Жика не е СК но точно е и нормално дека има релации со луге од СК- град со единствена бизнис клима во моментов, како и да е и двајцава се 2 класи над Нефи
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
Хаџибуличи беа луќе шо држеа локали и беа блиски до СДСМ Али она по старото комунистичко правеа пари пот нивна заштита Али не беа некој кој би влегле во некој конфликт освен харун кои имал неколку пукања енко беже по опасен и по паметен после неговото убиство сите ги снема таткому на енко најверојатно останал мирен заради синму на енко кој не жибве баш лошо има пари а харун тие лајно от чоек намести јасмин на 10 годишна казна а и фамилијата го избегава хаџибуличи ги прегази времето не заборавајте дека и фиат Цановски беже како нив имаже бинга Али смена времето се смена и тој
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
@Црноризец Храбар
Што мислиш, колкави суми вртат играчите спомнати во темава?
Тешко е да се прецизира, обично кога се прави муабет за еден бизнис па може да има сумирање и споредување, али ок, периодов и сам мислев да вклопам еден еден текст за видови на работа со дрога и суми.
За Џељо имав информација од луѓе од тоа маало дека во најјаките времиња правел 20-40.000€ неделно, после тоа друг ми зборуваше дека сумите биле многу поголеми од тоа, иначе заработка само од лихварење и по нешто рекет.
За Франкфурт Мафија исто така имам сигурни информации. За тој што прв одел таму и го пробил патот па после ги носел другите криминалци од градот за да дилаат за него, дека во 1997 му заплениле 700.000 долари и уште солидна сума германски марки, не ја паметам. За Јордан Ркулот еден од двајцата босови регрутирачи, во последните времиња на тој бизнис, На телевизија одма после неговото убиство зборуваа дека имал во банките од 12 до 16-18 милиони евра, надвор од тоа што имал камиони, акции во некои фирми, дуќани и еден дуќан во ГТЦ од 300/400к€ што само потврдуваат дека сумава е веродостојна. Во таа репортажа на А1 што брзо ја тргнаа тогаш од интернет кажаа и дека 4 до 5 илјади граѓани биле преку него регрутирани во Франкфурт и Виена. А од човек што го работеше тоа во Франкфурт лично слушав дека во просек правел колку сите други, 2.000€ на ден или 60.000€ за еден месец колку што најчесто траеше една тура на еден дилер горе. Последните години бизнисот речиси тотално го префрлиле во Виена зошто дрогата таму била поскапа, сите они отсекогаш работеа само со хероин а дали биле големи сумите во Виена, немам поим.[DOUBLEPOST=1562151613][/DOUBLEPOST]
хахахахах нити Зоки нити Жика избегале ради него нити па некој ке избега , кичевскиов беше теле во Охрид, Урко го донесе Скопје каде мора да му се признае дека јако крена и се покажа, Жика не е СК но точно е и нормално дека има релации со луге од СК- град со единствена бизнис клима во моментов, како и да е и двајцава се 2 класи над Нефи
(y)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Починал Зија Асани вчера, пошто веќе помина полноќ напишав вчера, односно починат е најверојатно на 03.07.2019. Пред еден час Наим Асани ја објави веста преку фотографија на фб, човекот починал од природна смрт, срцев удар. Нека почива во мир.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Дали некој има информации за Ило Рамбо од Струмица? Се зборува дека е најголем лихвар во Југоисточна Македонија, меѓудругото бил газда на базен во Струмица.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
..2001-va posle moeto vrakjanje od Viena kadešto živeev 2.5 god.poradi progonot od Vlasta i togašniot Režim koga vladeeše huntata na Ljubčo,Saše Staninov,Ljube,Pavle T, Buljookiot i ostanatite-ništo poveke ne beše isto na Mkd scena..togaš koga bea najsilni i koga se vodeše vojna zateknav edna opasna zlostornička organizacija kojašto seeše strav i trepet kaj narodot i esnafot i seto toa ič ne mi se dopadna..nivniot pulen i najdobar biznis partner,drugarot na Ljubčo Geirgievski i Kumot
na Ramče i prijatelot na Marjan Tuševski,sega pokojniot Mitko Bugarin kojšto so niv praveše teški milioni vo prisastvo na negovite platenici Žoro-Ubica i Venko od Sofija,Kristijan Specijalecot,Robert karatistot i ušte eden nebiten lik po nivna vina(dojdoa da ni go demoliraat nokniot klub)vo žestokata presmetka so mene i O.K.ispred platoto na Hotel Panorama bea brutalno peglani i poniženi i pokraj nivnata fizička spremnost i polna borbena oprema..toa beše krajot na edno nivno bahato i agresivno ponašanje i pokraj vlasta kojašto ja poseduvaa..da jadat kjotek kako magarinja a pritoa da se drugari i lični prijateli na Premierot i ostanatite policijski funkcioneri i togašna elita toa beše vonserijska vest i novost poradi što Dosta Dimovska togaš kako Direktor na Agenc.za Razuznavanje otvaraše šampanjci na rabotnoto mesto i gi časteše site bidejki i nejze ovaa ekipa i imaše skurč.no a i istata ne beše vo dobri odnosi so nekoi od ovie gorespomenati lugje od vrvot na vlasta..toa beše prv golem udar vrz ušte togaš edna mlada Fašistička Vlast kojašto potoa so site sili se trudeše da ne likvidira i eliminira,no poradi nekoi raboti koišto možea da gi iskompromitiraat i da im padne togašnata vlast istite privremeno se otkažaa od takov plan..se slučija niza nastani posle toa no za toa vo nekoja druga prilika bidejki ke mi odzede previše prostor i vreme za pišuvanje,no sakam da kažam i da im predočam na ovie što ova ke go čitaat da znaat od koga trae izživuvanjeto i pljačkanjeto na ovaa zemja i ubivanjeto na sopstveniot narod i so kogo si imame i ke imame rabota ako povtorno se vratat na vlast Buljookiot i negovata svita..skapo e platena slobodata kojašto sega ja imame i ako sega ja propuštime ovaa prilika i im dozvolime pak da se vratat tek togaš od ova parče zemja i nebo nema da ostane baš ništo!! Земено от ФБ на харун хаџибулич
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
4
Нешто повеќе за Топ Ган подетално?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
..2001-va posle moeto vrakjanje od Viena kadešto živeev 2.5 god.poradi progonot od Vlasta i togašniot Režim koga vladeeše huntata na Ljubčo,Saše Staninov,Ljube,Pavle T, Buljookiot i ostanatite-ništo poveke ne beše isto na Mkd scena..togaš koga bea najsilni i koga se vodeše vojna zateknav edna opasna zlostornička organizacija kojašto seeše strav i trepet kaj narodot i esnafot i seto toa ič ne mi se dopadna..nivniot pulen i najdobar biznis partner,drugarot na Ljubčo Geirgievski i Kumot
na Ramče i prijatelot na Marjan Tuševski,sega pokojniot Mitko Bugarin kojšto so niv praveše teški milioni vo prisastvo na negovite platenici Žoro-Ubica i Venko od Sofija,Kristijan Specijalecot,Robert karatistot i ušte eden nebiten lik po nivna vina(dojdoa da ni go demoliraat nokniot klub)vo žestokata presmetka so mene i O.K.ispred platoto na Hotel Panorama bea brutalno peglani i poniženi i pokraj nivnata fizička spremnost i polna borbena oprema..toa beše krajot na edno nivno bahato i agresivno ponašanje i pokraj vlasta kojašto ja poseduvaa..da jadat kjotek kako magarinja a pritoa da se drugari i lični prijateli na Premierot i ostanatite policijski funkcioneri i togašna elita toa beše vonserijska vest i novost poradi što Dosta Dimovska togaš kako Direktor na Agenc.za Razuznavanje otvaraše šampanjci na rabotnoto mesto i gi časteše site bidejki i nejze ovaa ekipa i imaše skurč.no a i istata ne beše vo dobri odnosi so nekoi od ovie gorespomenati lugje od vrvot na vlasta..toa beše prv golem udar vrz ušte togaš edna mlada Fašistička Vlast kojašto potoa so site sili se trudeše da ne likvidira i eliminira,no poradi nekoi raboti koišto možea da gi iskompromitiraat i da im padne togašnata vlast istite privremeno se otkažaa od takov plan..se slučija niza nastani posle toa no za toa vo nekoja druga prilika bidejki ke mi odzede previše prostor i vreme za pišuvanje,no sakam da kažam i da im predočam na ovie što ova ke go čitaat da znaat od koga trae izživuvanjeto i pljačkanjeto na ovaa zemja i ubivanjeto na sopstveniot narod i so kogo si imame i ke imame rabota ako povtorno se vratat na vlast Buljookiot i negovata svita..skapo e platena slobodata kojašto sega ja imame i ako sega ja propuštime ovaa prilika i im dozvolime pak da se vratat tek togaš od ova parče zemja i nebo nema da ostane baš ništo!! Земено от ФБ на харун хаџибулич
Значи стара закачка си имаат Хаџибулиќ со главните од претходнава власт... Најверојатно и убиството на Енко било оставање порака, а не одмазда поради тепачката во која Хаџибулиќ губат, што е стварно иронично. Реално и Харун треба да е среќен што е жив, ако не им побегнеше кога го киднапираа пред 4,5 години сигурно ќе го убиеја. Истово го мислам и за Близнакот од Ѓорче, неговиот случај е и уште поголема среќа, такво решетење плус со несреќа и превртување ретко кој преживува.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Дали некој има информации за Ило Рамбо од Струмица? Се зборува дека е најголем лихвар во Југоисточна Македонија, меѓудругото бил газда на базен во Струмица.
Seuste e gazda na bazent so koj rakovodi negoviot sin. Porano mozebi bese najgolem lihvar i tepac no sega primatot go prevzedoa drugi luge (toest luge okolu bratot na premierot Viceto).
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Seuste e gazda na bazent so koj rakovodi negoviot sin. Porano mozebi bese najgolem lihvar i tepac no sega primatot go prevzedoa drugi luge (toest luge okolu bratot na premierot Viceto).
Дај имиња и презимиња на таа екипа што ја врти Вицето :)
 
Член од
30 јануари 2019
Мислења
82
Поени од реакции
107
Дај имиња и презимиња на таа екипа што ја врти Вицето :)
Струмица е интересен град. Уште кога сдсм дојде на власт пријател ми спомна дека сите што важеле за блиски на вмро во струмица, се преселиле во сдсм.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Нови информации за Агим Красниќи.
Пак е вратен во затвор, се зборува дека има закачка со Блерим Беџети и дека додека се Дуи на власт од затвор нема да излезе. Останува да видиме дали можеби со протест ќе пробаат да решат нешто соселаните од Кондово, од кои има голема почит која се должела на тоа што никогаш не правел проблеми на обичен народ, туку рекетирањето и малтретирањето било кон криминалци, бизнисмени и политичари. Меѓудругото Красниќи се памти по тоа што бил многу брутален и одма пукал, затоа и му се плашеа толку, но и по тоа дека он и неговата екипа се возеле со полициски ротор низ Скопје.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.547
Поени од реакции
21.526
Останува да видиме дали можеби со протест ќе пробаат да решат нешто соселаните од Кондово, од кои има голема почит која се должела на тоа што никогаш не правел проблеми на обичен народ, туку рекетирањето и малтретирањето било кон криминалци, бизнисмени и политичари. Меѓудругото Красниќи се памти по тоа што бил многу брутален и одма пукал, затоа и му се плашеа толку, но и по тоа дека он и неговата екипа се возеле со полициски ротор низ Скопје
Бруталниот Робин Худ од Кондово. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom