Криминалци и криминални групи во МК

Член од
8 јануари 2013
Мислења
634
Поени од реакции
1.986
Kičeec e poznata ohridska familija...i segašnata pretsedatelka na sudot vo Ohrid se preziva Kičeec
Verovatno so Kičevo nemaat vrska
Другар , те гледам од прееска трескаш.
Милевски се презива горенаведениот и е од Кичевско СЕЛО , скопски бизнисмен од бившата власт!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.001
Поени од реакции
14.819
Другар , те гледам од прееска трескаш.
Милевски се презива горенаведениот и е од Кичевско СЕЛО , скопски бизнисмен од бившата власт!
Izvini ako misliš deka tresam zeleni...sakav samo da pomognam bidejki gi znam skoro site kicevcani( troa postar sum od poveketo ovde)
Od bivsata vlast..ako.mislis vmro-vcite...se znam licno so site...Ilija K, Blagoja Tasko....Antonio....Sašo od Aek( bratučed mi ...ima 911)....od biznismenite Viktor od Ševinjon...
No nema takov ovde da se pokažal so besni koli
Besni koli vozi samo Goran Uško...lihvar od segašnata vlast koj gi kupi polovinata od apartmanite kade što beše Hotel Park vo Ohrid
 
Член од
24 август 2017
Мислења
327
Поени од реакции
776
Другар , те гледам од прееска трескаш.
Милевски се презива горенаведениот и е од Кичевско СЕЛО , скопски бизнисмен од бившата власт!
Izvini ako misliš deka tresam zeleni...sakav samo da pomognam bidejki gi znam skoro site kicevcani( troa postar sum od poveketo ovde)
Od bivsata vlast..ako.mislis vmro-vcite...se znam licno so site...Ilija K, Blagoja Tasko....Antonio....Sašo od Aek( bratučed mi ...ima 911)....od biznismenite Viktor od Ševinjon...
No nema takov ovde da se pokažal so besni koli
Besni koli vozi samo Goran Uško...lihvar od segašnata vlast koj gi kupi polovinata od apartmanite kade što beše Hotel Park vo Ohrid
Абе не тресите глупости двајцата,
Зоки Милески Кичеец е од Охрид, мислам дека е со потекло од Дебрца-Охридско ама не сум најсигурен, негов братучед ми е добар пријател, стана попознат со конфликтот пред Леа кога Вељан ги пукаше него жика и страшо(еден погоден имаше во нога), беше близок со Жика и со Урко, така и стигна до Мијалков за подоцна да се скара со Урко, последниве 10 год. живее во Скопје се жена со оваа од Силуете па се разведе, иначе ја имаше Арабеска со Мишо од Брилијант,...

Половина од апартманите во Голден ги има Кире а не Горан Ушко
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
634
Поени од реакции
1.986
Абе не тресите глупости двајцата,
Зоки Милески Кичеец е од Охрид, мислам дека е со потекло од Дебрца-Охридско ама не сум најсигурен, негов братучед ми е добар пријател, стана попознат со конфликтот пред Леа кога Вељан ги пукаше него жика и страшо(еден погоден имаше во нога), беше близок со Жика и со Урко, така и стигна до Мијалков за подоцна да се скара со Урко, последниве 10 год. живее во Скопје се жена со оваа од Силуете па се разведе, иначе ја имаше Арабеска со Мишо од Брилијант,...

Половина од апартманите во Голден ги има Кире а не Горан Ушко
Како тоа прекар Кичеец , а тврдиш дека е од Охрид? На рибар , риба му продаваш?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.557
Поени од реакции
21.585
Како тоа прекар Кичеец , а тврдиш дека е од Охрид? На рибар , риба му продаваш?
Па има надимаци американецот затоа што на времето бил на печалба во Америка и така го завикале.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.001
Поени од реакции
14.819
Абе не тресите глупости двајцата,
Зоки Милески Кичеец е од Охрид, мислам дека е со потекло од Дебрца-Охридско ама не сум најсигурен, негов братучед ми е добар пријател, стана попознат со конфликтот пред Леа кога Вељан ги пукаше него жика и страшо(еден погоден имаше во нога), беше близок со Жика и со Урко, така и стигна до Мијалков за подоцна да се скара со Урко, последниве 10 год. живее во Скопје се жена со оваа од Силуете па се разведе, иначе ја имаше Арабеска со Мишо од Брилијант,...

Половина од апартманите во Голден ги има Кире а не Горан Ушко
Па за истото ,,тресев,, и јас...дека највероватно тој е од Охрид...а не од Кичево. Ги знама кичевчаните кои се во Скопје....и тие со ,,бизниси,, и другите

А за апартманите во Охрид е јасно дека не се од Ушко...тој само го изврши плаќањето преку неговата фирма. Пишуваше за тоа по интернетот...како тоа со фирма-кафиќ која последна завршна сметка била нула на нула...уплатил 6.4 милиони евра. Каде ги нашол

Во Кичево за Горан Ушко се зборува дека е покритие за некои функционери. Кој несака јавно нешто да прави-оди преку него
И парите шти ги дава со лихва...повеќето се туѓи:од судии, политичари...
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
4
Izvini ako misliš deka tresam zeleni...sakav samo da pomognam bidejki gi znam skoro site kicevcani( troa postar sum od poveketo ovde)
Od bivsata vlast..ako.mislis vmro-vcite...se znam licno so site...Ilija K, Blagoja Tasko....Antonio....Sašo od Aek( bratučed mi ...ima 911)....od biznismenite Viktor od Ševinjon...
No nema takov ovde da se pokažal so besni koli
Besni koli vozi samo Goran Uško...lihvar od segašnata vlast koj gi kupi polovinata od apartmanite kade što beše Hotel Park vo Ohrid
Изгледа не си запознаен со возниот парк.. Карера 911, Мечка Г 4х4, 2 Ленд Ровери Вог по 200К€, Туарег, Порше Панамера 2019 Е Хибрид.....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.001
Поени од реакции
14.819
За кого ова???

Ушко сум го гледал со вакви коли...но негов близок пријател ми кажуваше дека неколку пријатели на Ушко ги ,,вртат,, колите меѓусебе по некој месец, за правење на поголем чалам

Со Ушко сум се дружел некаде околу 93-94 година, кога почнуваше да билда мускули. Помал е од мене некоја година.После тоа му стана возач на директорот на Телеком(Ацо Ѓурчески....обвинет во аферата тенковски делови)

се слуша дека се занимава и ..со други работи,, освен со лихва
 
Член од
24 август 2017
Мислења
327
Поени од реакции
776
Па за истото ,,тресев,, и јас...дека највероватно тој е од Охрид...а не од Кичево. Ги знама кичевчаните кои се во Скопје....и тие со ,,бизниси,, и другите

А за апартманите во Охрид е јасно дека не се од Ушко...тој само го изврши плаќањето преку неговата фирма. Пишуваше за тоа по интернетот...како тоа со фирма-кафиќ која последна завршна сметка била нула на нула...уплатил 6.4 милиони евра. Каде ги нашол

Во Кичево за Горан Ушко се зборува дека е покритие за некои функционери. Кој несака јавно нешто да прави-оди преку него
И парите шти ги дава со лихва...повеќето се туѓи:од судии, политичари...

Тоа тресев повеке беше за другиот дечко, не за тебе, а ти коа ке даваш став од тип дека поседувал пола зграда ке дадеш образложение како во предпоследниот пост, јас знам како е и на што мислиш ама овдека има луге кои не се запознаени а добиваат погрешна перцепција :ojeaa::ojeaa::ojeaa:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.001
Поени од реакции
14.819
Zad seto toa stojat pomokni lugje...Kire skopsko i Sofronija( vujko na specijalniot obvinitel Beti) koi zaedno poseduvaat skoro polovina zapadna Makedonija....ama za toa drug pat
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
4
Некој за Владимир Стајиќ од Скопје, исто така со возен парк од многу пари?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.001
Поени од реакции
14.819
Некој за Владимир Стајиќ од Скопје, исто така со возен парк од многу пари?
Владимир Стајиќ...или Владимир Стајковиќ кој беше во обвинетите од СЈО?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.001
Поени од реакции
14.819
Се преставува како Стајо?
Незнам...овој Стајковиќ ми беше колега на електро пред околу 25 години...а како се вплеткал во матните бизниси на Мијалков-незнам.
Беше скромен...и тоа премногу за македонски прилики. Знам дека беше репрезентативец на Македонија во ватерполо, а имаше стан во дијагонала на раскрсницата кај болница Букурешт(долу сега има сендвичара)

овој другиот Стајиќ...појма немам..не сум слушнал за него
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Незнам...овој Стајковиќ ми беше колега на електро пред околу 25 години...а како се вплеткал во матните бизниси на Мијалков-незнам.
Беше скромен...и тоа премногу за македонски прилики. Знам дека беше репрезентативец на Македонија во ватерполо, а имаше стан во дијагонала на раскрсницата кај болница Букурешт(долу сега има сендвичара)

овој другиот Стајиќ...појма немам..не сум слушнал за него
Тој е, по мубетот не е крупна риба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom