Крема или лосион против црнки на лицето.

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од FullHD, 5 ноември 2011.

 1. FullHD

  FullHD

  Член од:
  23 септември 2011
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  0
  Дали знаете некоја крема или лосион против црнки на лицето,јас имам црнки на брадата (под устата) користам еден лосион Леа лосион против акни ама излегуваат нови и дали е пожелно да ги одстрануваме црнките ?
   
 2. Sheldon Cooper

  Sheldon Cooper Гостин

  ништо не помага..еден период ќе ги снема па пак се појавуваат
   
 3. Стоименов

  Стоименов мало сутра

  Член од:
  13 мај 2009
  Мислења:
  685
  Допаѓања:
  282
  Чекај за шо прашуваш, за црнки или акни. Оти како шо знам тоа не е исто. За акни многу едноставно е користење на бела паста за заби. Пред да ли легнеш стави малку и сабајле коа ја чистиш пастата ќе видиш дека акната „изгорела“. Ефикасно е, само немој да ставиш многу лута паста, може да ти изгори кожата. ;)
   
 4. Пепси_

  Пепси_ Гостин

  hlorakol losion kupi si koristi go nautro i navecer se nanesuva na pamuk se cisti liceto i to e to.

  i normalno deka treba da gi otstranuvas malce boli i ostanuva crvenilo ali odma mine.
   
 5. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.322
  Допаѓања:
  6.969
  [​IMG]

  Едно од најефикасните. :D
  Лицето се чисти со гелчево, вади и црнки и нема мн да ти се прават, ако редовно го користиш.
  Јас го пробав еднаш од кај една другарка..и од 1то користење ми ги изваде црнките..но таа го зеде од виена..
  барав овдека во пп ама неможев да најдам..незнам ни дали има во мк. :/

  Инаку..јас користам ваков..
  [​IMG]

  На мокра крпа..нанеси малку од гелот и истри го лицето..сите црнки ги вади..а и ја омекнува кожата многу. Потоа ставам хлорамфеникол, за 1 недела лицето речиси чисто ќе ти биде..ама чистиго сабајле и на вечер..а ако имаш време и еднаш преку ден.
   
 6. FullHD

  FullHD

  Член од:
  23 септември 2011
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  0
  За црнки.
   
 7. Стоименов

  Стоименов мало сутра

  Член од:
  13 мај 2009
  Мислења:
  685
  Допаѓања:
  282
  Сеа видов, ама бев забележал имаше нешто за акни па мислев и за акни прашуваш, затоа ти го дадов претходниот совет. :)
   
 8. FullHD

  FullHD

  Член од:
  23 септември 2011
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  0
  Сепак фала :) акните ми поминаа сега само црнки :S.
   
 9. Тиквуле

  Тиквуле

  Член од:
  29 октомври 2012
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  10

  Сте пробале ли со третман кај дерматолог, ако сте заинтересирани можам да ви препорачам...мене ми го светна лицето :)

  Деноиве сум по потрага по крема за лице, цело ми е ко со првут од ладново , Ве молам препорачајте ми некоја крема....:) фала однапред
   
 10. NelTu

  NelTu Coffee addict

  Член од:
  1 август 2011
  Мислења:
  2.322
  Допаѓања:
  6.969
   
 11. Drain

  Drain

  Член од:
  26 август 2009
  Мислења:
  1.875
  Допаѓања:
  2.255
  Ако можеш два три збора повеќе околу дерматологот, цена, местоположба, терапии.
   
 12. Тиквуле

  Тиквуле

  Член од:
  29 октомври 2012
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  10
  Асс.Лидија, работи на клиника али и приватно , јас би приватно да и речеш зашто апаратите и се таму многууууу поубави нормално, сеа да видам број 070 257 668 и втор ок дерматолог е кај кружниот тек кај парк , хмммм нем аброј од неа во тел , ако сакаш ќе морам да проверам на работа па да ти го кажам , поз
   
  На Drain му/ѝ се допаѓа ова.
 13. сончко

  сончко

  Член од:
  12 мај 2008
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  147

  За црнки имаш траки мали од НИВЕА околу 50 ден е една трака
  ....на влажно лице ставаш, чекаш 5 минути и се ке ти ги извади
   
 14. AlternativeF

  AlternativeF госпожата од втори

  Член од:
  1 мај 2006
  Мислења:
  4.275
  Допаѓања:
  5.728
  Каде и е ординацијата на Др Лидија?
   
 15. Тиквуле

  Тиквуле

  Член од:
  29 октомври 2012
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  10
  Во трговскиот Капиштец, али работи исклучиво со закажување
   

Сподели преку: