Крема или лосион против црнки на лицето.

B

babsyy

Гостин
Парење на лицето со камилица по можност, или обично миење со топла вода, за отварање на порите, а потоа ленти. Есенс имаат убави, (Нивеа не ги користам веќе подолго време), бидејќи мене овие ми се најефикасни. А и имаат поевтина цена, мислам дека 120 беше едно пакување. Се користат на т-зона (чело, брада, нос), се лепат лентите, се притиска убаво, и стојат 10-15 минути на лицето. Потоа само полека (не нагло) ќе ги отстраните. Ефикасни се. :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А бе, бубаќ и џамракија. Лице чисто, да сјае.
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
Дали знаете некоја крема или лосион против црнки на лицето,јас имам црнки на брадата (под устата) користам еден лосион Леа лосион против акни ама излегуваат нови и дали е пожелно да ги одстрануваме црнките ?


Народе јас најдов чаре за тој проблем, дерматолог ми ги стегаше али малку и после triakneal од Avene...фантастична е....

Моментално ја има на акција со гел за лице..и е 1330 ден а само кремата е околу 900
--- надополнето: 16 декември 2012 во 23:12 ---
Ај сеа ве молам да ми препорачате крема за мн суви стапала ...oднапред фала
 
B

babsyy

Гостин
Ај сеа ве молам да ми препорачате крема за мн суви стапала ...oднапред фала
Почесто практикувај ексфолијација на кожата, односно отстранување на мртвите клетки. Добар homemade ексфолиатор за сува кожа е морската сол со маслиново масло. Три лажици маслиново масло, и две морска сол. Редовно користи турпија или камен за пети. Вазелинот инаку има омекнувачко дејство на стапалата и воопшто сувата кожа. Исто и Павловиќева маст помага за сувата кожа.



После отстранување на грубата кожа, со ексфолијација/пилинг, ќе си нанесеш крем или вазелин, и нека отстои во текот на ноќта. Со редовна, секојдневна употреба не би требало да имаш проблем. :)
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
Почесто практикувај ексфолијација на кожата, односно отстранување на мртвите клетки. Добар homemade ексфолиатор за сува кожа е морската сол со маслиново масло. Три лажици маслиново масло, и две морска сол. Редовно користи турпија или камен за пети. Вазелинот инаку има омекнувачко дејство на стапалата и воопшто сувата кожа. Исто и Павловиќева маст помага за сувата кожа.



После отстранување на грубата кожа, со ексфолијација/пилинг, ќе си нанесеш крем или вазелин, и нека отстои во текот на ноќта. Со редовна, секојдневна употреба не би требало да имаш проблем. :)

Ти благодарам на одговор, јас вака си праам ...

1) киснам долго во некоја купка
2) Отстранувам со турпија
3) Праам пилинг со мед, масло и шеќер
4) Ствам некоја мрсна крема ко оваа и ги ставам во најлонче па одзгора чорапи облакам да не се заколам на паркет :P

Али ме мрзеше да се уамар вака , и лупнам 500 ден за крема од Eucerin и ништо, хаос колекција :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom