Крај на Европската цивилизација....

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.198
Поени од реакции
23.165
Една тема со видеа од Муслимански мигранти низ Европа. И во блиското минато Западна Европа имаше муслимански гетоа кои беа воглавном криминални. И иако некои луѓе предупредуваа на ова што се случува, никој ништо не превзема. Наместо да се отстрани ова болно ткиво, тоа живееше претежно на грб на државата, тоест на поштениот народ. На крајот Западна Европа стана ветена земја за муслиманите.

Либерналната мултикулти левица ја донесе Европската цивилизација и култура на работ на пропаст. Токму оние против кои се насочи Бровик, како најглавни виновници за уништувањето на Европските вредности. Све повеќе луѓе во Европа ќе застануваат зад неговата идеологија.

А еве што е резултатот на мултикулти либералите, еве што станува секојдневие во Европа:

 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.198
Поени од реакции
23.165
Која е?
ако има нека ја спојат
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.379
Поени од реакции
32.354
Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

и тука истите ствари се зборат, и не ја гледам поентата на овие теми, знаеме какви се работите но што може да направиме? Едино да се надеваме дека ќе се затворат границите пролетва и да се прекине миграцијава.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.198
Поени од реакции
23.165
Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

и тука истите ствари се зборат, и не ја гледам поентата на овие теми, знаеме какви се работите но што може да направиме? Едино да се надеваме дека ќе се затворат границите пролетва и да се прекине миграцијава.
Ако е така која е поентата на форумов, која е поентата да живееме ?
Темата се отвара за да се дискутира за тоа. Поентата е да учествуавме во јавното мислење, да алармираме за тоа што се случува.
А и на крајот на краиштата да констатираме што се случува.
Мултикултуризмот и фактичката состојба може се поврзани причинско последично, но сепак оваа тема ја кажува моменталната состојба во Европа и го констатира почетокот на крајот на Европа каква што ја познаваме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.379
Поени од реакции
32.354
Ако е така која е поентата на форумов, која е поентата да живееме ?
Темата се отвара за да се дискутира за тоа. Поентата е да учествуавме во јавното мислење, да алармираме за тоа што се случува.
А и на крајот на краиштата да констатираме што се случува.
Мултикултуризмот и фактичката состојба може се поврзани причинско последично, но сепак оваа тема ја кажува моменталната состојба во Европа и го констатира почетокот на крајот на Европа каква што ја познаваме.
не може да биде крајот зошто на мигрантите и нивите протежери ќе им дојде крајот многу скоро и се тоа ќе почне со затварањето на границите по што ќе следи депортација надвор од европа на голем дел од нив, зошто ако тоа не се случи големи се шансите да избие граѓанска војна. Ако меркел сака мигранти не значи дека и другите ги сакаат, не може она да одлучува за судбината на европа и германија, но тоа е жена кога ќе ти биде претседател/премиер, можам да замислам клинтон ако дојде во америка на тоа место каков ќе стане светов.
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.698
Поени од реакции
1.404
Насловов ме потсетува на пророштвата на Баба Ванѓа и натписот во New York Post, каде се зборува дека 2016 ќе биде црна година за Европа, која ќе биде под инвазија на Муслиманите и која ќе престане да постои онаква каква што ја знаеме.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.594
Поени од реакции
704
Секоја тема ти е со глупости. Според тебе и неколкумина лимитирани овдека на форумот цел свет ќе се распадне. Само Русија и Мкд ќе постојат.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.255
Поени од реакции
1.682
Секоја тема ти е со глупости. Според тебе и неколкумина лимитирани овдека на форумот цел свет ќе се распадне. Само Русија и Мкд ќе постојат.
Пола свет е завладеан од Новиот Светски Ред, дали ќе успеат целиот свет да го направат еден голем концентрационен логор незнам. не само Русија е слободна земја но и Кина, БРИКС... Не тврдам дека во тие земји тече мед и масло но таму системот не е фашизам како кај еврогејовите.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.198
Поени од реакции
23.165
не може да биде крајот зошто на мигрантите и нивите протежери ќе им дојде крајот многу скоро и се тоа ќе почне со затварањето на границите по што ќе следи депортација надвор од европа на голем дел од нив, зошто ако тоа не се случи големи се шансите да избие граѓанска војна. Ако меркел сака мигранти не значи дека и другите ги сакаат, не може она да одлучува за судбината на европа и германија, но тоа е жена кога ќе ти биде претседател/премиер, можам да замислам клинтон ако дојде во америка на тоа место каков ќе стане светов.
Значи тоа што денешниот свет го поима како Европска цивилизација во својата дефиниција не содржи, затварање на граници, депортација и најмалку не насилства попут оние на видеото.

Еве размисли депортации што би значеле. Мислиш тие од Судан или од Либија, Алжир, Нигерија, Брегот на Слоновата коска, Сомалија, Ирак, Сирија, Авганистан или било која држава каде што се гине во голема мера, тек така доброволно ќе ја прифатат депортацијата?? Депортација би подсеќала на ловењето на Еврете во Хитлерова Европа и на концентрациони логори(кои нели би се викале поинаку), само сега нема само 6 милиони муслимани и не се мирољубиви неорганизирани, невооружени... Што би рекле Србите, „Оде воз у кукуруз“.

Самото спомнување на депортација како можеби единствено можно решение, збори за крај на Европската цивилизација каква што ја знаеме. Можеби одкако ќе заврши депортацијата (ако има и ако заврши успешно), ќе завладее мир и све тоа. Меѓутоа пак тоа нема да биде мулти-култи либерална Европа каква што ја знаеме. Концептот на ЕУ се сруши сам во себе. Тој веќе не функционира успешно онака како што е замислен. Либералите се тешат дека мигрантите ќе се претопат со западните вредности. Но тоа не се случило последните 30 години, па нема да се случи ни сега. Тие се затворени во сопствени конзервативни криминализирани гетоа и тоа така ќе остане, без разлика колку сте толерантни на нивните гнасни престапи, попут силување на деца (кои нели ги провоцираат).

Но јас сум рекол, либералите ја уништуваат модерната цивилизација со своите мантри за еднаквост, толеранција и слободи. Либералите се проблемот и кај нас и воопшто кај цел западен свет. Очигледно е дека преголемата слобода не е баш во полза на цивилизацискиот напредок. Напредокот на цивилизацијата бара строго определени правила кои луѓето мора да ги запазуваат. Интернационализмот е силување на човештвото. Човештвото се состои од различни култури, различни нации. Не можеш да натераш некого да се претопи, неможеш да го очекуваш тоа од него, кога казните ти се смешни во споредба со тие што ги имал во својата земја, тој Европските казни ги сваќа како награда (живот во Европски затвор е подобар од живот во сите горенабројани држави).

Ваквите приказни за толерантна Европа брзо се шират, а по се изгледа некои Муслимански структури ги раскажуваат како бајки (баш како што им ја раскажувале светата земја на Крстоносците, како рај, а не бесконечна пустина) и го спонзорираат овој бран, пронаоѓајки ги оние слабости на Европската цивилизација за кои јас тука зборам. Додека суетните ЕУ либерали си ги признаат своите грешки.... Ако ги признаат.... све ќе биде касно.... Всушност веќе е касно.

Све на све, ова нема да заврши многу среќно, ни по мигрантите, ни по Европа.[DOUBLEPOST=1455955156][/DOUBLEPOST]
Секоја тема ти е со глупости. Според тебе и неколкумина лимитирани овдека на форумот цел свет ќе се распадне. Само Русија и Мкд ќе постојат.
Образложи малце, баш ме интересира што имаш да кажеш освен оваа реченица што си ја ископирал од друга тема.
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.594
Поени од реакции
704
Значи тоа што денешниот свет го поима како Европска цивилизација во својата дефиниција не содржи, затварање на граници, депортација и најмалку не насилства попут оние на видеото.

Еве размисли депортации што би значеле. Мислиш тие од Судан или од Либија, Алжир, Нигерија, Брегот на Слоновата коска, Сомалија, Ирак, Сирија, Авганистан или било која држава каде што се гине во голема мера, тек така доброволно ќе ја прифатат депортацијата?? Депортација би подсеќала на ловењето на Еврете во Хитлерова Европа и на концентрациони логори(кои нели би се викале поинаку), само сега нема само 6 милиони муслимани и не се мирољубиви неорганизирани, невооружени... Што би рекле Србите, „Оде воз у кукуруз“.

Самото спомнување на депортација како можеби единствено можно решение, збори за крај на Европската цивилизација каква што ја знаеме. Можеби одкако ќе заврши депортацијата (ако има и ако заврши успешно), ќе завладее мир и све тоа. Меѓутоа пак тоа нема да биде мулти-култи либерална Европа каква што ја знаеме. Концептот на ЕУ се сруши сам во себе. Тој веќе не функционира успешно онака како што е замислен. Либералите се тешат дека мигрантите ќе се претопат со западните вредности. Но тоа не се случило последните 30 години, па нема да се случи ни сега. Тие се затворени во сопствени конзервативни криминализирани гетоа и тоа така ќе остане, без разлика колку сте толерантни на нивните гнасни престапи, попут силување на деца (кои нели ги провоцираат).

Но јас сум рекол, либералите ја уништуваат модерната цивилизација со своите мантри за еднаквост, толеранција и слободи. Либералите се проблемот и кај нас и воопшто кај цел западен свет. Очигледно е дека преголемата слобода не е баш во полза на цивилизацискиот напредок. Напредокот на цивилизацијата бара строго определени правила кои луѓето мора да ги запазуваат. Интернационализмот е силување на човештвото. Човештвото се состои од различни култури, различни нации. Не можеш да натераш некого да се претопи, неможеш да го очекуваш тоа од него, кога казните ти се смешни во споредба со тие што ги имал во својата земја, тој Европските казни ги сваќа како награда (живот во Европски затвор е подобар од живот во сите горенабројани држави).

Ваквите приказни за толерантна Европа брзо се шират, а по се изгледа некои Муслимански структури ги раскажуваат како бајки (баш како што им ја раскажувале светата земја на Крстоносците, како рај, а не бесконечна пустина) и го спонзорираат овој бран, пронаоѓајки ги оние слабости на Европската цивилизација за кои јас тука зборам. Додека суетните ЕУ либерали си ги признаат своите грешки.... Ако ги признаат.... све ќе биде касно.... Всушност веќе е касно.

Све на све, ова нема да заврши многу среќно, ни по мигрантите, ни по Европа.[DOUBLEPOST=1455955156][/DOUBLEPOST]
Образложи малце, баш ме интересира што имаш да кажеш освен оваа реченица што си ја ископирал од друга тема.
Што има да ти образложам тебе ? Истите работи што ги имам напишано на друга тема и тука пишувам. И ако треба уште 100 пати ќе ги повторам истите работи. Ево во право сум бил. Секоја тема ти е против ЕУ против НАТО. Ајде образложи ти како ќе биде крајот на европската цивилизација ? Мигрантите привремено се во Европа. Кога ќе заврши војната во Сирија ќе бидат вратени од каде што дојдоја. Не се секирај се ти за европејците. Не спијат тие. Но ако продолжиш пак со пусти желби дека ќе пропаднат сите тука многу гадно се лажеш.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.500
Незнам зошто се чудите на ова. Се знаеше до каде ќе не донесе глумењето соживот со Чкљ. Човек сам си прави да му биде лошо, па после ќе кука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom