Кој мобилен е подобар

Кој е најдобар


  • Вкупно гласачи
    210
Член од
23 март 2005
Мислења
10
Поени од реакции
1
Nokia 5140 ludilo !!! :D :D :D
Zamislete ima i soundmetar , compass , thermometar, ona koa merish dali e ramna povrshinata , neznam kako se vika :D , i baterijata taa sho sveti !
Lele kakov opis ! :D :D :D
Da zemesh telefonot i negde na kampuvanje !
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Тоа ти е телефон за радници на градилиште ... како оној што беше гумираниот Ериксон Р380 мислам беше ... да си кршиш ореви со него ...

него n00b 6630 е још бољи стварно ... го чачкав вчера лудница е ... а за 3та генерација телефони ќе почекаме ние ... него има многу типови и марки телефони кои ги нема тука, а и повеќето не сме слушнале а се многу добри ... во Малезија, Кина, Индонезија ....<--- Југоисточна Азија многу користат Sharp, NEC, Benq, Bosch меѓу кои навистина се мнгоу добри телефони .... 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
3 - та генерација...ќе почекаме не за да стигнат, туку да ги исползуваме услугите кои се нудат како можност да бидат достапни на мрежата на нашите оператори. Да се плукнам у операторот што сеуште нема ММС ( да не кажам кој, да не бидам сфатен дека праам некоја антиреклама, знаете кој е) не па видео повик ке има како услуга...
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Абе Мистичен кога ќе видиш колку малку луѓе праќаат ММС (од Мобимак) се испоставува дека не се исплати да се дадат толку пари (да се плати опрема и софтвер) за да се овозможи праќањето на ММС пораки right? Поголем минус им е тоа што немаат WAP и GPRS .... 8)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
СтенМарк Јебига тоа е тоа, космофон од дамна работи требаше до сеа да ги воведат тие услуги, како што рече ти најважно е да има ВАП ГПРС, затоа што нашава полиција сега има нови апарати, коа ке го изгубиш/украдат мобилниот можеш да го пријавиш и преку ИМЕИ-то да ти го пронајдат се разбира ако е украден и да го фатат крадецот.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да, да сигурно...потера по него организирана со локатори по улици ке прават...не биди смешен...
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Истото можат да го прават (да најдат мобилен) и без ГПРС али не сакаат ... мобилниот комунцира со телефонот цело време така да не е проблем да се дојде до IMEI-то ... Проблем ќе прави менувањето на IMEI-то ... мн лесно се менува ...
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Да баш сум приметил кога слушам радио во соба мобилниот ми седи до радиото и од време на време му прави сметњи, а јас одма го зимам мобилниот во раце да видам кој ми звони :). Мистичен можат да ти го најдат мобилниот преку полиција ако го пријавиш тоа е многу лесна работа сеа ти ако не веруваш тоа е друга работа оди и увери се.
 
Член од
13 март 2005
Мислења
15
Поени од реакции
3
Ќе рече некој дека сум старомоден, ама ако си најдам пак ваков ќе си купам. Нокиа 7110 илити matrix. Само ќе му додадам боља батерија (12 дена трае). Почна да заглупуе. И јас не сум за камери и останати accesories. Добра меморија за у именик, организер со календар и нормално добра мрежа. Предлог со што да го сменам (мислам модел на нокиа а не каков). Поздрав :D
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
n00b напиша:
Д Мистичен можат да ти го најдат мобилниот преку полиција ако го пријавиш тоа е многу лесна работа сеа ти ако не веруваш тоа е друга работа оди и увери се.
Знаеш ти некој на кој му го нашле телефонот??? Ја знам за неколку пријавени случаи па ништо ... ако беше така типците кои крадат по парк и по трговски (ограбуваат деца) одма преку IMEI-то и картичката која е во телефонот ќе ги најдеа по име и презиме и ќе ги уапсеа, а не да ги чекаат на дело 8)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Нуб, тебе ти украле некад лично па да знаеш како функционира од пријавување до пронаоѓање?
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Не знам, ама мене најдобри телефони ми се Нокиа 5210 и поновиот модел 5140. Купувам такви зошто трпат удари, вода...Не сакам да сум врзан за телефонот и да мора да го негувам или чувам како бисер :D
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Хуманоид братче ти да не се бањаш или играш фудбал со телефоните ???
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
StenmarC напиша:
Хуманоид братче ти да не се бањаш или играш фудбал со телефоните ???
:lol:
Не се бањам братче ама ми има паѓано во вода, ми има паѓано при трчање, мачкано со бои...Понекогаш треба и некоја шајка да се закови :D :D
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Ондак земи си радиостаница некоја ... оние огромните ко во америчките филмови во Виетнам што се ... тогаш ќе можеш и да отковаш некоја шајка :P 8) :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom