Кој каде и што работи?

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Na oglav: PROVERENO :):):)!!! I toa vo krug , vnatre vo jamata .......he,he!!!
Za uteha ...i niv SLO-muflonite gi vodat ....... no sepak ja znaes onaa: podobro zvici "diva svinja!!!!" od obicnoto "svinja!!!!" he,he, iako na isto to doaga........na krajot.....!!!!
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Chandler напиша:
Postoi PR firma kaj nas, edinstvena sertificirana za PR vo Makedonija :)
Koja e de kazi ili ne reklamirash drugi? ne mi e za reklama ni za biznis, ednostavno ljubopitna sum.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
concrete напиша:
Na oglav: PROVERENO :):):)!!! I toa vo krug , vnatre vo jamata .......he,he!!!
Za uteha ...i niv SLO-muflonite gi vodat ....... no sepak ja znaes onaa: podobro zvici "diva svinja!!!!" od obicnoto "svinja!!!!" he,he, iako na isto to doaga........na krajot.....!!!!
Ти најверојатно секоја деловна соработка ја сфаќаш како водење на оглав. Или можеби, само доколку станува збор за Словенци?

Или пак можеби, секој успех освен твојот? :)
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Garfield напиша:
Не знам ама имам број мобилен од вработени. Од нив нема подобри.
Nema podobri - a so koj se merat? :) sala na strana, aj nabavi web site ako imaat, a ako nemaat - delet-aj si go ona "podobri" od kazanoto.
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Garfield напиша:
Не знам ама имам број мобилен од вработени. Од нив нема подобри.
Се согласувам со Гарфилд, се знам со Офис Секретари, не знам дали е таа уште на тоа место, ја запознав кога работев у Идеа ПЛУС, она од таму премина у Image PR. Јес да све ми се чини дека ImagePR и Идеа + се сестри фирми... ако не и браќа!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Токму, пиши ПП ако за истата говориме, страва се, кому му треба, таму да оди. Карши Соборен храм. Скапчии, ама вредат секој денар. Говорам за Балкан и Македонија.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Мистичен напиша:
Ти најверојатно секоја деловна соработка ја сфаќаш како водење на оглав. Или можеби, само доколку станува збор за Словенци?

Или пак можеби, секој успех освен твојот? :)
Ne be...covek ne moze ni da se poseguva (kiselo)......koj ni e kriv sto ne sme Slo-mufloni, tuku samo ..................... inaku delovna sorabotka si e delovna sorabotka...kako mozam da bidam pristrasen pri takvo nesto.......ama ako nekoj dobiva uslovi sto jas ne mozam da gi dobijam ni vo son samo zaradi toa sto sum FYR-ovca...togas toa go cuvstvuvam kako oglav....vo situacii koga site sme ramnopravni, ama nekoj e poramnopraven od drugite.......duri i vo naseto trlo!!!!
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
concrete напиша:
ama ako nekoj dobiva uslovi sto jas ne mozam da gi dobijam ni vo son samo zaradi toa sto sum FYR-ovca...togas toa go cuvstvuvam kako oglav....vo situacii koga site sme ramnopravni, ama nekoj e poramnopraven od drugite.......duri i vo naseto trlo!!!!
Еве една ситуација во која лично од свое искуство ќе ти објаснам за нашата „нерамноправност и неконкурентност”

Пред околу 5 години, студентската организација од Љубљана покрена иницијатива за отварање на Студентски Инфо Амбасади на балканот. Финансиски средства беа обезбедени. Целта на овие амбасади беше студентите во својата земја да може да се информираат за можностите за студирање во регионот, да добиваат директни информации преведени на својот мајчин јазик и да може да аплицираат за студирање без претходни трошкови за патување и вадење визи. Значи таа студентска амбасада да ти ги средува работите бесплатно. На покана од иницијаторите, ги пречекав на аеродром, се сместија и ги водам во студентската организација во Скопје.
Состанокот беше катастрофа, претставниците на нашата организација за секакви глупости збореа, само за она што требаше не. Збореа против ВМРО, СДСМ, дека овие и оние не чинеле, дека морало да паднат од власт, дека тој секретар бил педер, дека бил шпион, полтрон...
На крај извадија гајби пиво, почна да се љока и гостите кои што ги водев си отидоа со документите и понудите како што ги донесоа.
Се испосрамив, во земја пропаднав :)
Од проектот ништо, нормално.

Зборот ми беше дека понуди за соработка и профит има, зависи од спремноста и паметта да ги прифатиш.
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Хумани признај сега пред цела Кајгана дека ја и ти седнавме, се изнаприкажавме и решивме да им фрлиме некоја коска на Мистичен и Ацид.
Да фатат пара децава :) Да видат и они некој аир. Не сал кајгана без сирење. :)

П.С.
Честито товариши :) така се соработуе, а не ко оние од студентска. Само пиво да се пиело и за политика да се дробело... ЦЦЦ
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Chandler напиша:
Се согласувам со Гарфилд, се знам со Офис Секретари, не знам дали е таа уште на тоа место, ја запознав кога работев у Идеа ПЛУС, она од таму премина у Image PR. Јес да све ми се чини дека ImagePR и Идеа + се сестри фирми... ако не и браќа!
jas kolku sto znam IMAGE PR e na g-gata Dragana (mislam deka taka se vikase) Geleva, na Brejk zena mu,a za Idea Plus i ne sum bas siguren da ke e nejzina, neli IDEA PLUS DDB e na Ivo Laurencic, ja barem taka mislam
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
city напиша:
jas kolku sto znam IMAGE PR e na g-gata Dragana (mislam deka taka se vikase) Geleva, na Brejk zena mu,a za Idea Plus i ne sum bas siguren da ke e nejzina, neli IDEA PLUS DDB e na Ivo Laurencic, ja barem taka mislam
Точно, нејзина е, ама друг ја води. Успешно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom