Кој каде и што работи?

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Gledam deka site neshto rabotite ama me interesira koj shto raboti.Eve shansa da kazhete koj shto raboti, ako ne e tajna, i mozhebi da se pozhalite za platata :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Sto da se zalam na plata sama si ja davam :lol: Imam net kafe i si rabotam vo nego. Znam deka kako gazdarica bi trebalo drugi da ostavam da kisnat tuka, ama dosta vreme pred ova ja rabotev istava rabota i se naviknav ...
A iako site mislat deka e mnogu lesna i ednostavna rabota samo da vi kazam deka ic ne e, (ako rabotis kako sto treba) ama pak si ja sakam :lol: :P
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
divine напиша:
Sto da se zalam na plata sama si ja davam :lol: Imam net kafe i si rabotam vo nego. Znam deka kako gazdarica bi trebalo drugi da ostavam da kisnat tuka, ama dosta vreme pred ova ja rabotev istava rabota i se naviknav ...
A iako site mislat deka e mnogu lesna i ednostavna rabota samo da vi kazam deka ic ne e, (ako rabotis kako sto treba) ama pak si ja sakam :lol: :P
јас работев 3 години во нет кафе... и од тогаш сеуште имам пореметен метаболизам. Најлошо е кога ќе те огрее сонце сабајлечки а не си легнал ич... лошо лошо... :D
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Јас работам во агенција за осигурување.. нема шо да се жалам за платата колку што работам толку добивам ама пошо јас не сакам да работам малку плата земам.. ама не е баш малку со оглед на тоа колку земаат родителите на другарка ми :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
gerard напиша:
јас работев 3 години во нет кафе... и од тогаш сеуште имам пореметен метаболизам. Најлошо е кога ќе те огрее сонце сабајлечки а не си легнал ич... лошо лошо... :D
Da, da, da kazi a? :lol: Zatoa bez naocari ili kapce ne sum nikogas :!: :lol: :P
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Земјоделка. Ситна. У површина мислам. :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
gerard напиша:
... и од тогаш сеуште имам пореметен метаболизам. Најлошо е кога ќе те огрее сонце сабајлечки а не си легнал ич... лошо лошо... :D
Мислиш пореметен биоритам :P :wink:

Инаку и јас сум студент, а у слободно време склапам компјутери и продавам со брат ми :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
i jas sum student, a pokraj toa mojata profesija e djabolebarenje, no se nadevam deka letovo ke se fatam neshto da rabotam.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Студирам и воедно работам како конобар у еден кафич.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
И јас студирам и не работам само им земам пари на кладилниците :lol:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Rabotev do neodamna vo Carrefour-Hypermarchés kako medijator kasa-reon (se vozev na roleri i barav ceni koga faleshe bar-kod), isprakjav pari vo sef, na pola rabotno vreme ama sega prestanav za malce oti sum okupiran so drugi stvari (diplomska, ova , ona, zapishuvanje na post-diplomski...).
 
Член од
21 февруари 2005
Мислења
101
Поени од реакции
1
na raspusi, rabotam so bolni deca koj roditelite nemozat preku den da gi cuvat, odlicno mi e :)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Rabotam vo net caffe .. vo slobodno vreme hmmm go nemam .. :D
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Angela напиша:
mi ponudija da rabotam vo ministerstvoto za stranski raboti - oddelenie za kontakti, shto podrazbira mnogu rabota koja se izvrshuva zad zvanichni "kulisi" situacii koi baraat brzina, koja mojot um mislam deka ja poseduva. No edna mala greshka mozhe da ja narushi neophodnata koncentracija i ja odzeme lezhernosta na komunikacijata so onie koi se i "alfa i omega" vo ova podrachje. Mislam deka ne sum rodena za vakvo neshto bidejki ne obozhavam da pravam komparacii i metaforichki da trgnam od neshto imaginarno i maglovito, sakam do svojata cel da dojdam sama i po onoj pat shto sama sum go trasirala.
Зошто мислиш дека и тука не би можела самата да си го трасираш патот?
И зошто во твојата потсвест е влезено дека тоа е тргнување од нешто имагинарно и магловито?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom