Кој и што знае да зготви?

Член од
22 октомври 2011
Мислења
65
Поени од реакции
10
Можи некој да ми кажи како се прај топло чоколадо?
 

Kapince

Cameleon
Член од
14 мај 2012
Мислења
45
Поени од реакции
36
Можи некој да ми кажи како се прај топло чоколадо?
па колку шо знам (а и не знам), ќе го купиш од маркет у прашок...остатокот од рецептата го пишуе на кутијата :). хахахахах тоа ја би го направила...може некој знае нешо боље да предложи :P
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Па пиши рецепт :icon_lol:
брашно , млако млеко едно јајце и путер ставам во тестото и секако сол , битно е кога го печам не ставам масло него со брашно го посипувам долниот дел на плехот ;):D
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
брашно , млако млеко едно јајце и путер ставам во тестото и секако сол , битно е кога го печам не ставам масло него со брашно го посипувам долниот дел на плехот ;):D
Количината на рецептов = два прста сол:icon_lol:
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Количината на рецептов = два прста сол:icon_lol:
хаха секако дека нее толку сол:P
200гр.-брашно
80мл.-млеко
1.-јајце
2 л. -путер и сол одприлика едно лажиче
и ти треба виршли пилешки обарени
Го месиш тестото и го правиш на мали парчиња како топче од безбол :D после зимаш сукало и го растегнуваш тестото скроз тенко ставаш една виршла и го моташ у ролна па го машкаш со млеко одозгора и се става сусам и ким па на 220 С се пече . само со брашно одоздола ништо друго ...:D хаха ако го разбра рецептов добро пошто неам поим од објаснување на рецепти што ми текне експериментирам и праам
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Ништо не знам да готвам
- Само се надевам дека некат кога ќе се женам дека ќе знае да направи вкусно јадење по можност италјанска храна, да не треба конзерви да јадам или цел живот само по ресторани да јадам.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Јас знам да зготвам компири по рецептот на Џејми Оливер..
Ви ги препорачувам и на вас,пошо мнооооооооогу се убај..Прсти да излижееш.
А ја им додавам и тој зачинот што е од Маги..Па тоа све коа ќе се измешаа.Па па па..
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Јас знам да зготвам компири по рецептот на Џејми Оливер..
Ви ги препорачувам и на вас,пошо мнооооооооогу се убај..Прсти да излижееш.
А ја им додавам и тој зачинот што е од Маги..Па тоа све коа ќе се измешаа.Па па па..
Давај ваму рецептот! :D
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
М

Мартин`

Гостин
Шпагети, макарони, варени/пржени јајца, урда со јајца, пржени рибанчиња, пире + виршли, стек да испржам и палачинки направам.. и тоа е тоа колку да се снајдам и да се најадам кога нема никој дома знам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom