Кој е најубавиот фудбалски стадион?

Кој е најубавиот фудбалски стадион во светот?


  • Вкупно гласачи
    294
Статус
Затворена за нови мислења.

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Алианз Арене. Ултра модерен, со најдобар ентериер и екстериер.
Поготово навечер кога го гледач стадионот мислиш НЛО.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не ми е јасно како бе олд трафорд има најмногу гласови на анкетава.Како е пред еден вембли каде што не се споредува во ниеден аспект,а па де не збориме за алианц арената....
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Old Trafford i Allianz Arena ali poso sam golem fan na Mancester mora da kazam Old Trafford :D
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Гласав за Old Trafford, али La Bombonera (Boca Juniors) ми е омилен.


edit:
...види аргентинциве стварање атмосфера:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Темава морам да кажам е за џабе!Пред неколку месеци имаше анкета низ светот и резултатие беа дека Олд Трафорд е најубав стадион, а Енфилд Роуд има најубава атмосфера.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Ja si navivam za UNITED i stvarno mnogu mi se sviga Old Trafford (zakon e), ama raka na srce koga bi stavil bi kazal Veltins Arena (popoznata kako Auf Schalke Arena). Mislam deka taa gradba e No.1 momentalno i pokraj toa so sea kao ponovi gi ima Alianz, Emyrates i Wembly (koj go renoviraa) i imaat vise sedista, toa nema veze stadionov e TOP. Mislam deka i natamu ke bide na vrvot i vo narednive nekolku godini, ama sepak ostanuva da vidime kako ke izglea Stenly Park (noviot so mu go spremat na Liverpool), kaj so najbitno nesto ke im bide na prvite luge od Liverpool da ja zadrzat istata atmosfera (a zaso ne i podobra) od Enfild bidejki recisi ke ja kopiraat KOP tribinata. Ne znam zaso, ama nekako skeptik sum na ova i mislam deka CRVENITE ke se zaebat, mozda ke imaat vise publika, ama atmosferata od tamu ne se kupuva so pari, barem ja taka mislam (daj boze da gresam) ... !!!* :helou:
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
75
Поени од реакции
1
"Гоце Делчев" во Прилеп
а иначе Nou Camp убедливо
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
jas znam deka ima najveke navivaci na man unt pa zatoa e prv a jas sum za tikves pa treba da kazam gradski stadion vo kavadarci
a inaku najdobar stadion e alianc i vembli
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517
Old Trafford не е за џабе Theatre of Dreams и за него гласав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom